Regulamin
i dokumenty szkoły


logo szkoły


Sztandar szkolny


Herb
Polanicy Zdroju
www.polanica.pl

O naszym mieście

Monitoring  w szkole

<<<<<Poprzednia strona / Następna strona strona >>>>>
 

Pierwszy Dzień Wiosny  2017
 

  

 

Dzień Kobiet  8 marca 2017 

      Aby umilić Święto Kobiet i wszystkich koleżanek w naszej szkole, klasa IV b pod kierunkiem wychowawcy Pani Katarzyny Szpili w ramach pełnienia dyżuru gospodarza szkoły przygotowała program artystyczny. Było piękne życzenia dla wszystkich dam, oraz kwiaty które w imieniu wszystkich Pań odebrała Pani Dyrektor Bogumiła Rozwadowska, a w imieniu uczennic przewodnicząca Samorządu Szkolnego Martyna Młynarczyk. W tym dniu nie zabrakło również dobrej zabawy, piosenek i scenek o kobietach ,,z przymrużeniem oka”.

Katarzyna Szpila

 

Noc w szkole  2017

    W piątek 3 marca odbyła się ''Noc w szkole". Obecnych było 92 uczniów oraz sześciu opiekunów. Wszyscy zebraliśmy się o godzinie 19.00. Każdy z nas przybył  w wyśmienitym nastroju. Kiedy uczniowie byli już w swoich klasach rozpoczęliśmy imprezę od czytania książek. Każda z klas czytała coś innego. Wreszcie czas na zabawę! Nikt się nie nudził. Graliśmy w gry, które wcześniej przynieśliśmy. Podczas naszej zmagań, około godziny 20.00 do szkoły została dostarczona pizza. Każdy z przyjemnością się poczęstował. Kiedy zbliżała się godzina 21.00 wzięliśmy swoje torby i poszliśmy na korytarz klas I-III, gdzie mieliśmy spędzić resztę nocy. Tam rozłożyliśmy swoje śpiwory. Następnie panie wychowawczynie rozpoczęły pokaz filmowy. Oglądaliśmy filmy takie jak: ''Niania Mcphee'' czy "Marley i ja". Część uczniów  zasnęło szybko, ale znaleźli się też tacy, którzy nie zasnęli przez całą noc. Impreza zakończyła się o godzinie 8.00. Przyjechali po nas rodzice. Wszyscy miło spędzili czas.

Martyna Młynarczyk VIa i Patrycja Gładysz VIb

 

„Zabawa z trudnymi słowami”

III Międzyszkolny Konkurs „Łamańce językowe”
 

Już kolejny raz Szkoła Integracyjna w Szalejowie Górnym zaprosiła dzieci i młodzież z okolicznych szkół podstawowych do zmagań z trudnymi słowami. Wyzwanie podjęły dwie uczennice z naszej szkoły. Klasy młodsze reprezentowała Matylda Ogonowska 3b, a klasy starsze Weronika Rączka 4a. Obie zajęły drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Lubimy rywalizację, dobrą zabawę i … oczywiście sukcesy. Dziękujemy organizatorom za ciepła atmosferę i super nagrody. A dziewczynkom GRATULUJEMY!

                                                                            Bibliotekarz szkolny, logopeda Anna Stępek


 

 

„Zabawa słowami”

II Międzyszkolny Turniej Scrabble

09.02.2017r.
 

W konkursie wzięli udział uczniowie 4 szkół podstawowych: Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Komisji Edukacji Narodowej w Bardzie z Filią w Przyłęku, Zespół Szkolno-Przedszkolny „Na Bursztynowym Szlaku” w Lewinie Kłodzkim, Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia „Edukator” w Polanicy-Zdroju, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy-Zdroju.

Każdy uczestnik Turnieju rozegrał 3 partie według klucza przygotowanego przez organizatora.

Naszą szkołę reprezentowały: Patrycja Gładysz 6b i Daria Siewiera 6b.  

Wyniki II Międzyszkolnego Turnieju Scrabble:

I miejsce – Patrycja Gładysz 65b – Szkoła Podstawowa nr 2 Polanica – Zdrój        

II miejsce – Daria Siewiera 6b – Szkoła Podstawowa nr 2 Polanica – Zdrój        

III miejsce – Wiktoria Gładysz klasa 6 SP Stowarz. „Edukator” Polanica – Zdrój        

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Organizator konkursu Anna Stępek

– bibliotekarz szkolny,

opiekun Szkolnego Klubu Scrabble.


 

 

Święto Babci i Dziadka  2017

27.01.2017 r. w  naszej szkole  klasa IIb przygotowała uroczyste spotkanie  z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Dzieci  wraz z wychowawczynią przywitały ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Babcie   i dziadkowie mogli podziwiać umiejętności i talenty jakie tego dnia zaprezentowały ich wnuczęta. Mali artyści z dużym przejęciem  i zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Śmiechu, wzruszeń i oklasków było nie mało. Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Jak co roku w tym wyjątkowym dniu atmosfera była uroczysta i pełna radości.

                                                                                               Bogumiła Rozwadowska
 

 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy XXV
w Polanicy Zdroju 2017

XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
 

To już 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Ćwierć wieku! Nasza szkoła gra ze Świąteczną Orkiestrą od roku 2002, czyli w tym roku był to szesnasty raz, gdy został u nas utworzony Sztab WOŚP.

Dnia 15 stycznia 2017 roku  uczniowie i nauczyciele naszej szkoły z zapałem włączyli się w wielkie orkiestrowe granie i zbieranie. W tym roku, po raz kolejny, kwestowano na pediatrię i godną opiekę ludzi w podeszłym wieku. Nasi wolontariusze postanowili, że zrobią wszystko, aby zebrana kwota była jak największa. Od wczesnych godzin rannych 48 wolontariuszy pod opieką nauczycieli kwestowało na ulicach Polanicy-Zdroju. Pogoda sprzyjała spacerom, więc nie brakowało chętnych do wrzucania datków. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że zawsze możemy liczyć na życzliwość i zrozumienie mieszkańców i przebywających w Polanicy-Zdroju gości. W Teatrze Zdrojowym odbywały się różne imprezy i występy. Przerywnikiem były oczywiście licytacje, w czasie których udało się zebrać 2 070,00 zł. Hotel Polanica RESORT &SPA przekazał na rzecz WOŚP 2 800,00 zł ze sprzedaży biletów wstępu na Bal Charytatywny, który odbył się 14.01.2017 r.

Łącznie nasz sztab zebrał   25 763,15 zł.

Wolontariusze i ich pomocnicy:

Amelia Bazan, Weronika Rączka, Radek Czyrnek, Dawid Stelmaszek, Mateusz Bielawski, Samuel Liedtke, Jakub Paradowski, Mateusz Kilijanek, Natalia Kamińska, Natasza Książkiewicz, Kacper Koziarski, Patryk Janas, Milena Dusza, Wiktoria Adamczyk, Mikołaj Pezda, Miłosz Bożek, Karolina Mokrycka, Aleksandra Bałek, Aleksander Rozmus, Filip Kułaga, Katarzyna Sypek, Jagoda Szuba-Paszkiewicz, Agata Pawlicka, Paulina Sulewska, Anna Uryga, Maciej Zaczyk, Bartosz Zaykowski, Wiktor Klimowicz, Martyna Młynarczyk, Wiktoria Skop, Nikola Markiewicz, Sonia Marciniszyn, Wiktoria Eljaszuk-Konieczko, Weronika Ligarska, Weronika Jugowiec, Nina Wyszyńska, Tadeusz Zięba, Emil Marciniszyn, Daria Siewiera, Monika Sabo, Patrycja Gładysz, Sandra Groń, Tomasz Stanik, Grzegorz Orlicki, Jakub Kamiński, Dominik Bzdyra, Natalia Mokrycka, Oliwia Bil.

Opiekunowie:

Beata Bernatowicz, Elżbieta Dżendżera, Anna Gutral-Szewelańczyk, Dariusz Kłonowski, Aleksandra Lis, Beata Muziewicz, Małgorzata Oziębłowska, Bogumiła Rozwadowska, Irena Sadko, Katarzyna Szpila, Małgorzata Zawada.

Komisja odpowiedzialna za liczenie pieniędzy:

Beata Szymkiewicz, Teresa Nowak, Anna Stępek, Edyta Żylińska.

Wolontariuszom, opiekunom, komisji liczącej pieniądze i wszystkim osobom, które brały udział w „finałowym graniu” składam jeszcze raz serdeczne podziękowania. Jak co roku - byliście wspaniali!  Niemożliwe stało się możliwe. Padł kolejny rekord! Zebraliśmy o ponad 9 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym. Mam nadzieję, że za rok znowu razem zagramy!

Podziękowania za gościnność i życzliwość  kieruję również do Państwa Marty i Romana Młynarczyków - właścicieli Restauracji „Na Szlaku” w Polanicy-Zdroju,  którzy przygotowali dla wolontariuszy oraz opiekunów gorącą herbatę i pyszny poczęstunek.

Beata Szymkiewicz – szef sztabu przy SP2 w Polanicy-Zdroju

 

KARNAWAŁ 2017

Bal karnawałowy dla uczniów to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Dnia 20 I 2017 uczniowie klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych  bawili się na balu. Już od rana na szkolnych korytarzach pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, Lorda Vedera  i wiele innych postaci. Przebierańcy świetnie bawili się , uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach  i konkursach,   a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską i napić soczku. Bal odbył się w cudownej atmosferze , wypełnionej uśmiechami   i wypiekami na twarzy. Dzieci bawiły się wspaniale.     

                                                                                           Bogumiła Rozwadowska


 

 

Jasełka - 2016

JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE

          22 XII 2016 r. zostały wystawione w naszej szkole jasełka. Aktorami byliśmy my- uczniowie klas trzecich. Scenografią i reżyserią zajęły się nasze wychowawczynie- p. Beata Bernatowicz , p. Anna Gutral- Szewelańczyk i p. Agnieszka Szota.
Dwa dni wcześniej te jasełka obejrzeli nasi rodzice, rodzeństwo i dziadkowie. Wszyscy byli bardzo wzruszeni.
         Akcja przedstawienia przenosi nas do Betlejem w momencie, gdy ma się narodzić Jezus, a pastuszkowie- górale niczego nieświadomi siedzą wokół ogniska, jedzą żurek przyniesiony przez góralkę, a następnie zaczynają tańczyć zbójnickiego...
        Ciekawa, szybka akcja, bogactwo strojów,  baśniowa sceneria, wspaniała gra uczniów,  góralska muzyka, tańce i śpiewane kolędy wzbudziły podziw i uznanie całej publiczności. Otrzymaliśmy duże brawa, które będziemy długo pamiętać.

        Uczniowie klasy III a
      z kółka polonistycznego
   opiekun A. Gutral-Szewelańczk

Filmy:
https://youtu.be/TegiEAZPh3E

https://youtu.be/jsOCWY6IjhE

https://youtu.be/Bel-r_8uwQk

https://youtu.be/FC5Oc1PAvao

https://youtu.be/hoYfDW_MVN0

https://youtu.be/yVuprzv-Hkw

https://youtu.be/DJRPQx8bKJE
 

 

Park rozrywki - 2016

Z okazji MIKOŁAJEK 6 XII 2016r. uczniowie klas drugich  pojechali na  wycieczkę do Parku rozrywki rodzinnej "Bobolandia" we Wrocławiu. Jest to jeden   z  największych tego typu obiektów  w Polsce  Na dzieci czekało wiele atrakcji: małpi gaj, ogródek    z zabawkami, wulkan, trampolina, zjeżdżalnia rolkowa, krokodyl, cymbergaj, dmuchane boisko do gry w piłkę nożną, rowerki i wiele innych atrakcji. Wycieczka bardzo się podobała, dzieci były szczęśliwe   i zadowolone. Niestety  czas szybko mijał... za szybko i trzeba było wracać do  domu. Były to niezapomniane chwile dla naszych uczniów. Długo nie zapomną czasu spędzonego w „ Bobolandii”.

                                                                              B.Rozwadowska


 

 

„Poezja to tworzenie pięknych zdań”               

                                                                                                                   Tadeusz Peiper

         Tradycją Szkoły Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy- Zdroju jest organizowanie konkursów recytatorskich. I właśnie 29 listopada 2016r. odbyła się kolejna edycja X Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Jesień w poezji”, którą przygotowała B. Rozwadowska, J.Szczeblewska. i T. Nowak. Celem konkursu jest popularyzacja poezji jako szczególnej formy wypowiedzi, kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka,     a przede wszystkim rozwijanie zdolności recytatorskich.W konkursie wzięło udział 43 uczniów. Uczniowie reprezentowali następujące szkoły:

Szkołę Podstawową Stowarzyszenia „Edukator”,

Szkołę Podstawową im. Orła Białego ze Szczytnej,

Szkołę Podstawową nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino z Polanicy – Zdroju,

Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi im.B.Czecha i H. Marusarzówny   z Dusznik – Zdroju,

Funkcję konferansjerów podczas konkursu pełniły Kasia Sypek i Jagoda Szuba - Paszkiewicz

Przesłuchania odbyły się w 4 kategoriach wiekowych. Na ocenę jury miały wpływ następujące czynniki:

- interpretacja utworu

- dykcja

- ogólny wyraz artystyczny wiersza dostosowanego do wieku dziecka

Jury w składzie: Barbara Terlecka, Maria Avenarius i Elżbieta Bokun wyłoniło następujących zwycięzców:

 

Kategoria I

I miejsce            Szymon Knakiewicz      SP nr 2 Polanica – Zdrój

II miejsce          Julia Mizgała                  SP nr 2 Polanica – Zdrój

III miejsce         Hanna Wlazło                SP Szczytna

Kategoria II

I miejsce          Hanna Woźniak             SP Szczytna

II miejsce        Maciej Zilbert                 SP Duszniki-Zdrój

III miejsce       Stanisław Wróblewski   SP nr 2 Polanica – Zdrój

wyr.     Zuzanna Paradowska                 SP Stowarzyszenia Edukator Polanica - Zdrój

wyr.     Maja Wach                                 SP Szczytna

Kategoria III

I miejsce      Oliwia Jarus             SP Duszniki-Zdrój

II  miejsce    Oliwia Olak             SP nr 2 Polanica – Zdrój

III miejsce   Zuzanna Żylińska     SP nr 2 Polanica – Zdrój

wyr.      Weronika Jeśman            SP Stowarzyszenia Edukator Polanica - Zdrój

wyr.     Lena Chwałek                  SP Duszniki-Zdrój

Kategoria IV

I miejsce      Amelia Boss              SP nr 2 Polanica – Zdrój

II  miejsce    Paweł Lekan             SP nr 2 Polanica – Zdrój

III miejsce   Weronika Witek        SP Szczytna

wyr.      Roksana Kula                   SP Szczytna

wyr.     Alicja Zaczyk                     SP Duszniki-Zdrój

      Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wyróżnieni – nagrody. Organizatorzy serdecznie dziękują nauczycielom za wspaniałe przygotowanie dzieci, a wszystkim uczestnikom  i gościom za serdeczność i atmosferę sprzyjającą artystycznym dokonaniom. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!    

                                                                                                                    B.Rozwadowska  


 

 

Tydzień Języków Obcych
 21-25 listopada 2016r

            W dniach 21-25 listopada 2016r w naszej szkole jak co roku odbył się Tydzień Języków Obcych,  którego celem było zainteresowanie uczniów językami obcymi oraz wzbudzenie motywacji do pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności z tego zakresu. Uczniowie zaangażowali się w tworzenie różnorodnych prac, zdobywali nową wiedzę dotyczącą obcych krajów i ich kultur. Co najważniejsze - w sposób interaktywny, interesujący i zabawny zmierzyli się z możliwościami wykorzystania swojego potencjału w tym obszarze. Organizatorki – Pani Joanna Jerszyńska – Mazur, Pani Edyta Rogóż i Pani Katarzyna Szpila przygotowały liczne konkursy i wydarzenia towarzyszące na każdy dzień.
      W poniedziałek zaprezentowane zostały plakaty przygotowane przez uczniów klas IV-VI przedstawiające wszystko co największe, najlepsze, naj... w krajach anglo i niemieckojęzycznych. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i w swych pracach ukazali np. najwyższe na świecie drzewo – General Sherman w Narodowym Parku Sekwoi w USA, znane budowle jak Londyński Big Ben i Tower Bridge, czy np. najstarszy Park Narodowy na świecie – Park Yellowstone.
          Drugiego dnia odbyła się otwarta lekcja języka angielskiego i niemieckiego dla uczniów klas II i III. Chcieliśmy za pomocą montażu słowno- muzycznego pełnego zagadek i ciekawostek pokazać dzieciom podstawy języka niemieckiego i utwierdzić ich w przekonaniu, że warto uczyć się języków obcych.
          W środę uczniowie klas II- VI wykazywali się znajomością języka angielskiego i niemieckiego biorąc udział w konkursach wiedzy. Tytuł poligloty roku (osoby, która w konkursie z języka angielskiego i niemieckiego uzyskała najwyższą ilość punktów) zdobyła Daria Siewiera z klasy VI b – gratulujemy! Wszystkie wyniki prezentujemy poniżej.
           Czwartek to dzień kulinarny - szkolny Master Chef. Zespoły klasowe zaprezentowały nam przygotowane przez siebie desery z krajów anglo i niemiecko języcznych. Jury w składzie Marta Buszyńska, Teresa Nowak i Natalia Wieńska po długiej degustacji przepysznych smakołyków wyłoniło 3 desery, których twórcy przeszli do kolejnego etapu – próbowania i rozpoznawania przypraw, warzyw i owoców egzotycznych i regionalnych. Wbrew pozorom nie było to łatwe zadanie, a najlepiej w tej konkurencji poradziła sobie klasa VIb.
            Project Day – czyli ,,Dzień Projektów” o tematyce ,, Najpiękniejsze Świeta” zakończył ten pełen wrażeń tydzień. Trójki klasowe przygotowywały plakaty tematyczne w języku angielskim i niemieckim przedstawiające Święta Bożego Narodzenia.
           Wszystkie konkursy cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy chętnie angażowali się w zaproponowane formy ekspresji językowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w organizację Tygodnia Języków Obcych i aktywnie uczestniczyli w tym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że chętnie będziecie poszerzać swoje horyzonty :) Do zobaczenia za rok!

Well done! See you next year!           Katarzyna Szpila

WYNIKI WSZYSTKICH KONKURSÓW: 

Konkurs wiedzy – język niemiecki

 

Kl. IV

I miejsce – Julia Paprocka

II miejsce – Zuzanna Ziółkowska

III miejsce – Jakub Paradows ki

Kl. V

I miejsce – Agata Pawlicka

II miejsce – Katarzyna Sypek i Jagoda Szuba – Paszkiewicz

III miejsce – Anna Uryga

Kl. VI

I miejsce – Daria Siewiera

II miejsce – Nina Wyszyńska

III miejsce – Martyna Młynarczyk

Konkurs wiedzy – język angielski

kl. II

I miejsce – Piotr Bąk, Grzegorz Głogowski

II miejsce – Laura Wińska

III miejsce – Weronika Jabłonka

kl. III

I miejsce – Matylda Ogonowska i Jan Żegota

II miejsce – Kornelia Woźniak i Amelia Boos

III miejsce – Ivo Banović i Paweł Lekan

kl. IV

I miejsce – Mia Brecht

II miejsce – Radosław Czyrnek

III miejsce – Weronika Rączka

kl. V

I miejsce – Katarzyna Sypek

II miejsce – Jagoda Szuba - Paszkiewicz

III miejsce – Paulina Sulewska

kl. VI

I miejsce – Daria Siewiera

II miejsce – Mateusz Ziętek

III miejsce – Martyna Młynarczyk

 
Plakaty o tematyce ,, Największe, najwyższe, naj... „

Kategoria plastyczna

 

I miejsce – Kornelia Kordowska

II miejsce – Nina Wyszyńska

III miejsce – Hanna Makuchowska

Kategoria językowa:

 

I miejsce – Martyna Młynarczyk

II miejsce – Weronika Jugowiec i Julia Jabłońska

III miejsce – Weronika Ligarska

 

Plakaty tematyczne ,, Najpiękniejsze Święta”

Kategoria klas III-IV

I miejsce – IIIb

II miejsce – IIIa

III miejsce – IVa

Kategoria klas V-VI

I miejsce – VI a

II miejsce – V a

III miejsce – VIb

 

Tytuł Poligloty Roku 2016/2017 zdobyła Daria Siewiera.

Szkolny Konkurs Master Chef wygrała klasa VIb.

Zwycięzcom konkursów jeszcze raz gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę.

 

 

Koło Humanistyczne - 2016
wystawa stara szkoła

W związku z Dniem Edukacji uczestnicy zajęć Koła Humanistycznego wraz   z opiekunką – Beatą Muziewicz postanowili przygotować czasową wystawę pod nazwą „Szkoła sprzed lat” .
    Wśród przyniesionych przez uczniów i nauczycieli eksponatów najcenniejsze to: Świadectwa szkolne  z lat 1927 – 1931(oryginały) oraz Szkolna Książeczka Wkładkowa (odpowiednik książeczki SKO) z potwierdzeniem wpłat w 1938 i 1939 roku przyniesiony przez uczennicę  Annę Urygę wraz z lekturami z czasów poprzednich.
        Innym unikatowym eksponatem jest Zaświadczenie Szkolne z 1951 roku,w którym na okrągłej pieczęci widnieje jeszcze  pierwsza nazwa Polanicy – Puszczyków Zdroje, które wraz ze zdjęciami z tamtych czasów przyniósł Artur Kupiec .
         Kilka eksponatów na wystawie jest własnością Agaty Pawlickiej   m.in. świadectwo szkole taty , piórnik i różnego rodzaju podręczniki szkolne.  W/w eksponaty uzupełniono pamiątkami rodzinnymi  pani Małgorzaty Zawady (zeszyt taty, mundurek brata) oraz zbiorami z klasowego muzeum.  
          Wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia tej ciekawej i pouczającej ekspozycji, która znajduje się obok sali  nr 6.


 

 

"Dzień Edukacji Narodowej"  2016

 

"Ratujemy i uczymy ratować"  2016

Jak co roku uczniowie klas I-III wzięli udział w  programie „Ratujemy i uczymy ratować” realizowanym pod patronatem Fundacji WOŚP, który swym zakresem obejmuje następujące tematy:  

Bezpieczeństwo, Sprawdzenie przytomności, Wzywanie pomocy, Sprawdzenie oddechu, Ułożenie nieprzytomnego w pozycji bocznej Oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej, Łańcuch przeżycia

W trakcie zajęć uczniowie utrwalili wcześniej zdobytą wiedzę i zapoznali się
z nowymi umiejętnościami, jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie poszkodowanej. Uczyli się również opanowania strachu i paniki w sytuacjach, gdy zagrożone jest ludzkie życie. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem  zasługując na miano Małego Ratownika. Gratulujemy!

Pamiętajmy, że szybka i prawidłowa reakcja może uratować życie drugiego człowiek!

Koordynatorki programu

 

B. Bernatowicz, J. Szczeblewska, I. Sadko

Wcieczka do Muzeum Papiernictwa
w Dusznikach-Zdroju    klasy VI   2016

 

   

 

Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś!

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej nr 2  
  im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy-Zdroju

Miękki, puszysty, mały, duży, nowy, stary, przytulany, tarmoszony, całowany – zawsze kochany – pluszowy Miś.
         Ten wyjątkowy Gość odwiedził naszą szkołę 25 listopada i przyprowadził ze sobą dorosłych miłośników pluszaków, wspaniałej zabawy i dobrej literatury. Pani Justyna Kuban – dyrektor Teatru Zdrojowego – Centrum Kultury i Promocji, pan Grzegorz Orłowski – Radny Rady Miejskiej w Polanicy-Zdroju oraz policjant, a także pan dyrektor naszej szkoły Dariusz Kłonowski przeczytali przedszkolakom i uczniom klas młodszych fragmenty „misiowej” literatury. Poszczególne klasy przygotowały dla Misia życzenia, a klasa 2 a piękną piosenkę. Klasy trzecie rywalizowały w konkursie wiedzy o niedźwiedziach. Wszyscy uczestnicy imprezy przynieśli z domu swoje misie, które razem z dziećmi skakały, śpiewały, recytował i latały wysoko w powietrzu, jak to misie mają w zwyczaju.
         Całą imprezę przygotowała i brawurowo poprowadziła pani Gabriela Tyburska - wychowawca klasy 2c przy współpracy pani Anny Stępek bibliotekarza naszej szkoły. 
         Realizując projekt czytelniczy zachęcający do czytania, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w bibliotece przygotowano również wystawę książek o misiach, a na korytarzu szkolnym gazetkę „Bajki o misiach”. Na stronie internetowej szkoły  pojawiły się zdjęcia z tej imprezy.
        Organizatorki serdecznie dziękują pani Justynie, panu Grzegorzowi, panu dyrektorowi i dzieciom za udział w imprezie, a wychowawcom za współpracę.
      Świat wygląda piękniej i przyjaźniej, gdy przytulimy się do Misia. Polecamy dzieciom i dorosłym też!

 

Anna Stępek - bibliotekarz

 

Śniadanie Daje Moc  2016

 

         Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy.   To najlepszy start w nowy dzień!
   
     Dlatego powstał program edukacyjny „ ŚNIADANIE DAJE MOC”, w którym zachęca się nauczycieli, rodziców i uczniów do obchodzenia 8 listopada Dnia Śniadanie Daje Moc. 8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania ustanowiony w 2007 roku, obchodzony w krajach Europy Zachodniej. Dlatego wybrano tę datę. W Polsce jest to szósta edycja. Organizatorem programu jest Partnerstwo dla Zdrowia- koalicja: Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytut Matki i Dziecka- wiodąca instytucja naukowa   i medyczna w kraju.
       
Celem programu jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.
   
    W tym roku nasza szkoła po raz czwarty wzięła udział w tym programie. Włączono klasy III a, III b i III c oraz ich rodziców.
 
Zarówno dzieci, jak i rodzice wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością w zajęciach kulinarnych. Różnorodne przepisy oraz sposoby, w jaki można przygotować i podać drugie śniadanie,  przestrzegając jednocześnie zasad zdrowego żywienia, wzbudziły podziw i uznanie wszystkich, którzy przyszli na poczęstunek. Wspólna praca okazała się też świetną zabawą.
       Patronat nad tym przedsięwzięciem objęły Anna Gutral- Szewelańczyk- wychowawca kl. III a i Dagmara Jakubczyńska- logopeda szkolny.

.                                     

                                                                                 Anna Gutral-Szewelańczyk

 

Wycieczka do Wrocławia "Hydropolis" klasy III

 

Dnia 3 października 2016 klasy III wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Celem wyprawy było zwiedzanie Muzeum Wody „ Hydropolis”, oraz ciekawych miejsc w miniaturze, czyli „ Kolejkowa”. Wizyta w muzeum to ogrom ekscytujących  wrażeń wizualnych i mnóstwo wiedzy przekazanej przez przewodnika. Uczniowie zwiedzili 8 stref a w każdej dowiadywali się czegoś niesamowitego   i nowego. I tak… poznali niektóre zwierzęta morskie żyjące w dalekich głębinach, obejrzeli z bliska batyskaf „Trieste”, repliki statków, poznali znaczenie wody dla człowieka, mogli samodzielnie zbadać stany skupienia wody i wywołać efekt burzy z piorunami. Atrakcji było co niemiara… każda kolejna strefa była bardziej ekscytująca od poprzedniej. Wszyscy uczestnicy wycieczki opuścili budynek „Hydropolis” bogatsi o wiedzę na tematy przyrodnicze. 

Kolejną atrakcją wyjazdu było obejrzenie największej w Polsce grupy makiet  imitujących w miniaturze różne ciekawe miejsca w Polsce np. rynek we Wrocławiu, Dworzec Świebodzki, cyrk, fragment wsi z polami i lasem, wzgórze ze stokiem narciarskim na Śnieżce. Makiety były dopracowane w najdrobniejszych szczegółach: mnóstwo postaci, zwierząt, budowli, jeżdżące pociągi i samochody ,oraz wiele, wiele innych,  pięknych, maleńkich detali. Dzieci z zachwytem patrzyła na kolejne instalacje i każde miało ochotę dotknąć te figurki. Wspaniała zabawa
 i niezapomniane wrażenia.

Agnieszka Szota

 

 

Rajd Szkolny klasy IV-VI 2016

 

   

 

 

Rajd Spadającego lIŚCIA 2016

 

„Rajd, rajd, jesienny rajd”

Jak co roku, o tej porze
Pan Laska w domu wysiedzieć nie może,
I dla wszystkich chętnych dzieci
Szuka tras, gdzie słońce świeci.

 Z Siennej wymarsz rozpoczęli,
W Kletnie wypoczynek mięli.
Kromka chleba, łyk herbaty,
Uścisk Pani, mamy, taty.
A na koniec coś słodkiego
I czas ruszać już kolego!

 Naszą „Dwójkę” podzielili
I do startu ustawili.
Pierwsze poszły w las piątaki,
Z Panią Anią, łobuziaki!
Dwanaście zadań pokonać miały
I co tu dużo pisać – WYGRAŁY!

 

 Drudzy, w trasę wyruszyli
Czwartoklasiści nasi mili.
Pod wodzą Zuzi i Pani Gabrysi
Zapał czwartaków był iście tygrysi,
I jak się wnet okazało
Drugie miejsce na nich czekało!

 Na nasze nieszczęście cwaniaki szóstaki
Zostali uznani za duże chłopaki
I choć większość z nich stanowiły kobiety,
Rady gimnazjalistom nie dali niestety.
Panie Ola i Gosia rzewnie płakały,
Że szóste klasy po prostu przegrały.

 

Gdy zakończyliśmy już zadań łańcuszek
Z głodu odezwał się niejeden brzuszek.
Popędziliśmy więc do Bolesławowa,
Bo tam kończyła się ta gra plenerowa.
Po pysznej kiełbasce i misce grochówki,
Gdy odpoczęły już nóżki i główki
Wszyscy ochoczo ruszyli do zabawy,
A Panie i mamy – po kubeczek kawy.
Huśtawki, drabinki, turniej w piłeczkę
Dla każdego jakiejś przyjemności cząsteczkę.
A stamtąd nasi kierowcy mili
Do Polanicy nas poprzywozili.

 Wszystkim dziękujemy za wspólną przygodę,
Boziuni i słonku za piękną pogodę,
Panu Januszowi za cudowną trasę,
Organizatorom za przepyszną kiełbasę.
I mamy nadzieję, że w niedługim czasie
Znów się spotkamy na jakiejś innej trasie!

Z uśmiechem na ustach
Pani Ola i Pani Gosia

JJJJJ

 

 

Rajd Szkolny klasy III 2016

 

15 września odbył się Szkolny Rajd Jesiennydla uczniów klas  III.

Klasy III a, III b i III c miały tym razem do przejścia trasę oznakowaną łapą niedźwiedzia, czyli Szlak Niedźwiedzia.
   
Odpowiednio ubrani, w świetnych humorach, w towarzystwie naszych opiekunów,  wyruszyliśmy ze szkoły o godzinie 8.15. Nasza klasa- III a była pierwszą grupą na szlaku.
        Z przejęciem wypatrywaliśmy na ziemi i na drzewach łap niedźwiedzia. Po drodze mieliśmy do wykonania kilka zadań. Trasa prowadziła początkowo przez park, gdzie czekało na nas pierwsze zadanie- należało zabawić sie w Indian   i przejść po łapach niedźwiedzia tak, aby nie zostawić na ziemi śladów swoich stóp. Jak się okazało, wcale nie było to takie proste, ponieważ ślady niedźwiedzia były odbite na ziemi w dużych odległościach. Miejscami musieliśmy skakać, aby trafić w odpowiedni ślad. Bardzo nas to rozbawiło. Resztę zadań mieliśmy w lesie przy pomniku niedźwiedzia. Tam też zjedliśmy śniadanie i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Poznaliśmy także historię powstania polanickiego niedźwiedzia. Byliśmy zaskoczeni informacją, że ten pomnik ma 105 lat!!!
       Dalsza trasa prowadziła przez las. Po drodze widzieliśmy oznakowania innych szlaków: trasy rowerowe, trasy dla całych rodzin, Szlak Serduszkowy. Ale my ciągle trzymaliśmy się naszego szlaku, który zaprowadził nas także   na punkty widokowe.
       Po 3,5 godzinach marszu wróciliśmy do szkoły, gdzie czekało na nas ognisko, na którym upiekliśmy sobie kiełbaski. Były pycha! To był nasz obiad.
      Rajd bardzo nam się podobał. Byliśmy wprawdzie trochę zmęczeni,   ale zadowoleni. Pogoda także nam dopisała. Było słonecznie i bardzo ciepło, co dodatkowo uatrakcyjniło nasz dzień.

                                                                                       Uczniowie klasy III a

                                                           Wychowawca A. Gutral- Szewelańczyk

 

 

Rajd Szkolny klasy II 2016

 

Jesienne wędrowanie

       We wrześniowy poranek uczniowie klas II udały się na rajd pieszy - „Poznajemy zakątki Polanicy” poprzez  grę terenową dla dzieci młodszych (w załączeniu). Dzieci pokonały trasę 6 kilometrów. Wędrowały leśnymi drogami , ulicami i parkowymi alejkami. Po drodze rozwiązywały różnorodne zagadki dotyczące znajomości Polanicy – Zdroju. Odpowiedziały bezbłędnie  na 13 punktów. Pokonywały również leśne tory przeszkód, słuchały śpiewu ptaków, podziwiały deszcz kolorowych liści spadających z drzew. Piesi turyści nie mogli oderwać oczu od przepięknej jesiennej kolorystyki. Wędrówka zakończyła się na boisku szkolnym. Mali turyści upiekli sobie pyszne kiełbaski . Były wyśmienite. Utrudzeni, ale bardzo szczęśliwi    z zamiarem dalszych wypraw rajdowcy powrócili do szkoły.  

Do zobaczenia na szlaku.                                                                Bogumiła Rozwadowska

 

 

NARODOWE CZYTANIE „QUO VADIS”

WRZESIEŃ 2016

 

 

W naszej szkole, podobnie jak w wielu miejscach w kraju i za granicą, wspólnie czytaliśmy kolejne wielkie dzieło literatury polskiej.
       Fragmenty powieści historycznej Henryka Sienkiewicza „Quo vadis” przedstawiły nam uczennice klasy 6a: Martyna Młynarczyk i Wiktoria Eljaszuk – Konieczko, oraz klasy 6b: Patrycja Gładysz i Daria Siewiera. Przygotowany kącik czytelniczy, a także piękne stroje lektorek wprowadziły niepowtarzalny klimat dawnego Rzymu.
         Po lekturze powieści został ogłoszony konkurs na najstarsze wydanie, odszukane w biblioteczce domowej uczniów, czytanej przez nas powieści. Na wystawie pokonkursowej, przygotowanej w bibliotece szkolnej, można  było zobaczyć „białego kruka”, książkę wydaną w 1901 roku.
         Gratulujemy Stasiowi Wróblewskiemu i jego rodzicom zajęcia I miejsca 
w konkursie – rok wydania powieści „Quo vadis” 1901. II miejsce przypadło  w udziale pani Annie Stępek – rok wydania 1953, II miejsce zajęły Weronika   i Karolina Mokryckie – rok wydania 1954, IV miejsce s. Anna Korbaś – rok wydania 1968, V miejsce pani Irena Sadko – rok wydania 1973 i VI miejsce Mateusz Kilijanek – rok wydania 1977.
     W konkursie wzięło udział 20 uczniów naszej szkoły i w nagrodę, w piątek 16 września, zjedli lody na pięknym polanickim deptaku.
      Bibliotekarz szkolny i dyrekcja szkoły wyraża rodzicom uczniów i samym uczniom wielkie uznanie za pielęgnowanie w domu rodzinnym szacunku do ksiązki i miłości do pięknej literatury narodowej.

Bibliotekarz szkolny


 

 

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

 

   

 

 
 

MAJÓWKA Z DWÓJKĄ

   

       W dniu 21 maja 2016r. odbył się Festyn Rodzinny „Majówka z dwójką”  z okazji Święta Szkoły zorganizowany przez rodziców, nauczycieli i uczniów. W ramach festynu udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane imprezy. Festyn rozpoczął się od zadań sportowych,  w których uczestniczyli uczniowie oraz rodzice. Zadania były bardzo różnorodne min. łapanie rybek na wędkę, strącanie piramidy z puszek itp. Zawody dostarczyły zawodnikom wielu emocji,  a wszyscy bawili się wspaniale. Każda konkurencja była oceniana. Najlepsi otrzymali nagrody i  dyplomy.
   Dla uczniów, którzy nie uczestniczyli w konkurencjach sportowych, ale byli  zainteresowani tematyką przyrodniczą, przygotowano zajęcia warsztatowe poruszające zagadnienia środowiska naturalnego. Spotkania były prowadzone przez przedstawicieli Parku Narodowego Gór Stołowych.
     Kolejnym  punktem imprezy były występy wokalne i taneczne uczniów z klas  I-III. Bardzo dużą popularnością cieszył się Mini Salon: Tatuażu, Fryzjerski i Malowania twarzy.
    Rada Rodziców umilała nam pobyt na festynie różnymi smakołykami. Zebrane pieniądze zostały przekazane na potrzeby uczniów.
     Zorganizowany festyn spełnił oczekiwania organizatorów, uczniów i rodziców uczestniczących we wspólnej zabawie. Panowała radosna atmosfera, pełna spontanicznych    i często zabawnych sytuacji.   
  Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się poprzez udział w festynie do integracji naszej społeczności szkolnej.   

                                                                                                                            B.Rozwadowska         

 

 

WYCIECZKA  SZLAKIEM GINĄCYCH ZAWODÓW

 

    Dnia 19 kwietnia 2016r. kl.Ib odwiedziła gospodarstwo  państwa Gorczyńskich. Tutaj dzieci zapoznali się z ginącymi zawodami: garncarstwem, kowalstwem, tkactwem i piekarstwem. Degustowały wiejski chleb ze smalcem, który był wyjątkowo smaczny. W blasku ogniska przy muzyce uczniowie piekli kiełbaski Wizyta    w pracowni garncarskiej  była  niezapomnianym przeżyciem dla osób miłujących się w sztuce plastycznej Rozpoczęto ją ciekawostkami   o garncarstwie ,a następnie został zaprezentowany pokaz tworzenia na kole garncarskim Każdy bez względu na wiek i zdolności miał możliwość wykonania miseczki  na pamiątkę wizyty na “Szlaku Ginących Zawodów”.   Miłośnikom zwierząt państwo Garczyńscy zaproponowali  kolekcję unikalnych ptaków, w tym kilkanaście gatunków bażantów, kurki, koguty, kozy i barany. Atrakcją dla odważnych były jelenie i wielbłądy, które jadły z ręki. Wizyta w Mini-Zoo to wspaniała zabawa dla dzieci jak i dla dorosłych.

                                                                Bogumiła Rozwadowska

 

 
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS TRZECICH

      28 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Klas Trzecich. Brało w nim udział 17 najlepszych matematyków z 5 szkół. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów. Wszyscy uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem walczyli o koronę i tytuł Króla Matematyki.
     Po podsumowaniu wyników odbył się uroczysty apel, na którym ogłoszono wyniki. Laureatom przy dźwiękach fanfar nałożono korony i wręczono nagrody. Koronacji dokonał dyrektor szkoły Dariusz Kłonowski w asyście organizatorek konkursu Beaty Bernatowicz i Anny Gutral-Szewelańczyk.
    Tytuł Króla Matematyki zdobyło 2 uczniów; Wojciech Miler( Szkoła Integracyjna Szalejów Górny) i Alan Jakubczyk( SP Szczytna), II miejsce to Anna Pinkas (SP 2 Polanica) .III miejsce zdobyli Karol Knakiewicz ( SP 2 Polanica) i Piotr Biernacki (SP Duszniki)i Mikołaj Manikowski( SP Duszniki).

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                        A.Gutral-Szewelańcz
   B. Bernatowicz

 

 
Test szóstoklasisty
05.04.2016

 


 

„Sprawdzian szóstoklasisty w naszej szkole”

                Dzień 05.04.2016 był bardzo ważny dla szóstoklasistów. Odbył się wtedy nasz pierwszy poważny sprawdzian
            Przed godziną 8.00, o której miało się odbyć losowanie numerów ławek, prawie wszyscy czekali na dolnym korytarzu, przed wejściem na hol. Niektórzy jeszcze powtarzali sobie informacje zdobyte na lekcjach. Wraz z koleżankami opowiadałyśmy sobie śmieszne historie na odstresowanie.
            Po chwili panie nas zawołały, aby wyjaśnić zasady dotyczące pisania sprawdzianu. Następnie wylosowaliśmy nasze ławki. Kiedy wszyscy zajęli swoje miejsca rozdano nam testy. Zbliżała się godzina 9.00. Serce waliło mi jak młotek - pewnie jak innym, bo wszyscy byli strasznie bladzi. Nastąpił moment, w którym rozpoczęliśmy pracę. Pisaliśmy przez 80 min. Po tym czasie kazano nam oddać testy. Po wyjściu z sali odetchnęłam z ulgą. Następnie rozeszliśmy się w stronę domów
          Teraz zostało tylko czekanie na wyniki. Możliwe, że byliśmy ostatnim rocznikiem piszącym ten sprawdzian, przez co zapisaliśmy się w historii polskiej oświaty. Dobrze jednak byłoby, aby i wyniki były „historycznie” bardzo dobre, ale o tym się dowiemy 27 maja.

Ala Strycharska 6b


 

 
Konkurs o Solidarności  - 2016 

W sobotę, 2 kwietnia 2016 roku, w Szkole Podstawowej nr 7 we Wrocławiu, pod patronatem Prezydenta Wrocławia pana Rafała Dutkiewicza i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty pana Romana Kowalczyka odbyła się szesnasta edycja dolnośląskiego konkursu „Od Solidarności do III Rzeczypospolitej”, współorganizowana przez Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk i ZSP 17.Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawuje Instytut Pamięci Narodowej.
    Drużyna naszej szkoły w składzie: Natalia Bilska 6a, Zofia Wróblewska 6b i Łukasz Błaszczyk 6b zajęła iii miejsce. W imieniu nauczycieli naszej szkoły gratuluję finalistom świetnego wyniku.

Opiekun grupy Beata Muziewicz – nauczyciel historii
 
"Pierwszy Dzień Wiosny"

Pierwszy Dzień Wiosny klasy IV-VI powitały jak zwykle na sportowo. Tym razem hasłem przewodnim było „Jak zdobywano Dziki Zachód”. Oj działo się, działo. Po rozgrzewce prowadzonej
w stylu Line dancing Dziki Bill i Wszystkowidzące Oko rozpoczęli konkurencje pozwalające na zdobycie Ameryki. Po wybudowaniu kolei i przejażdżce pierwszym pociągiem doszło do paru pojedynków rewolwerowców. jak zwykle po takim wydarzeniu trzeba było zbić kilka trumien.
W Kieszeni u jednego z nieboszczyków  Dziki Bill znalazł skrawki mapy, które po złożeniu prowadziły do złóż złota, którego poszukiwania natychmiast rozpoczęto. Nie obyło się również bez wizyty na ziemiach Indian. Po przekroczeniu mostu wiszącego i wspięciu się po stromym zboczu Wielkiego Kanionu, kobiety z wioski Apachów uczyły blade twarze pleść warkocze, a mężczyźni strzelać z łuków. Jak się jednak okazało żaden biały nie miał szans w konkursie łuczniczym ze squaw Alą Celne Oko Strycharską.

Bezkonkurencyjne okazały się Młode Wilczki z wioski Kolorowego Wigwamu (klasa IVa) pod dowództwem dzielnego wodza-squaw Edyty Niemiecki Ordnug.

 

 
"Pierwszy Dzień Wiosny"

W dniu 21 marca 2016r. tradycyjnie, jak co roku w naszej placówce  obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. W tym celu każda klasa przygotowała Marzannę. Wszystkie zasługiwały na miano najpiękniejszej. Punktualnie   o 10.00 uczniowie z klas I-III wraz z opiekunami ruszyła w barwnym korowodzie ulicami miasta z piosenką na ustach. Następnie udaliśmy się na boisko szkolne, gdzie spaliliśmy wszystkie ekologiczne Marzanny. Dzieci radosnymi okrzykami przywoływały wiosnę,  a pożegnały zimę.

         Dzień był bardzo udany o czym świadczyły uradowane twarze dzieci.

                                                                                                                                     Bogumiła Rozwadowska

 

 
Niedziela Palmowa  - 2016 

    

            Dnia 20 marca była niedziela palmowa. O godz.11.30 rozpoczęła się Msza Św., którą prowadził ksiądz Prałat. Po poświęceniu palm dzieci z siostrą Anną wyruszyły w procesji z palmami wkoło kościoła. Po Mszy Św., z palmami, poszliśmy do Teatru Zdrojowego. W holu teatru odbywały się różne atrakcje związane ze świętami wielkanocnymi: dekorowanie jajek, ciasteczek i kartek świątecznych. My dzieci z kółka teatralnego również wystąpiliśmy z naszym programem artystycznym. Śpiewaliśmy piosenki i tańczyliśmy. Do każdego układu tanecznego mieliśmy inne rekwizyty. Były to serduszko, pompony z bibuły i kolorowe wstążki. Widzom najbardziej spodobała się piosenka „Mariackie hejnały” do melodii krakowiaka. Później odbywały się różne występy artystyczne. Pod koniec tego wydarzenia został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą palmę i ozdobę wielkanocną.

Weronika Rączka 3a

 

"Wizyta w Domu Opieki Społecznej w Szalejowie Górnym"

 

    

         

W sobotę 12 marca dzieci z naszej szkoły podstawowej należące do kółka artystycznego wystąpiły dla pań z Domu Opieki Społecznej. Niektóre z dzieci zebrały sie pod szkołą o godz.10:10, a reszta w Szalejowie Górnym o godz. 10:20. Opiekunami dzieci były: p. Irenka Sadko i s. Anna Korbaś.
          Najpierw zatańczyliśmy do melodii różnych piosenek. Tańcząc trzymaliśmy w rękach różne rekwizyty, co bardzo podobało się paniom. Były to m.in. wstążki i serduszka. Starsi uczniowie grali na skrzypcach, trąbce i pianinie. Wszystkie panie z okazji "Dnia Kobiet" otrzymały od nas prezenty. Były to kwiatki w kolorowych  foremkach. Dzieci które grały na instrumentach odwiedziły też panie, które ze względów zdrowotnych nie mogą chodzić.
          Potem był słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników Ośrodka. Każde z występujących dzieci otrzymało w podziękowaniu za występ dużą czekoladę.
Wszyscy wrócili do domu szczęśliwi.

Tekst Mia Brecht klasa III A
Zdjęcia pani Irena Sadko

 
"8 marca Dzień Kobiet"

              Święto Pań i Koleżanek w naszej szkole
   Wtorków w naszej szkole wiele ale ten jeden, przyznacie przyjaciele, był bardzo niezwykły. Dzień ósmy marca – uśmiechy na twarzach, eleganckie stroje, ciepłe słowa. Tak też i było w tym dniu w naszej szkole. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczętom, klasa IV a pod kierunkiem wychowawcy pani Edyty Rogóż przygotowała kabaretowy program artystyczny, w którym zademonstrowała swoje umiejętności aktorskie.
   Oprawa muzyczna przygotowana przez panią Agnieszkę Gbyl i chór szkolny uświetniła naszą uroczystość. Na zakończenie chłopcy z klasy IV w imieniu swoim i męskiej części społeczności szkolnej złożyli wszystkim paniom i dziewczynkom życzenia. Nie zabrakło również kwiatów oraz  słodkich upominków. 

                                                             Edyta Rogóż

 
"Otwarte drzwi"
 

 


 

         W dniu 9 marca 2016r. odbyły się w naszej szkole „otwarte drzwi”. Spotkanie zorganizowano dla dzieci, które będą od września uczęszczać do pierwszej klasy naszej szkoły lub do oddziałów zerowych. Najpierw pan Dyrektor przywitał wszystkich gości i życzył miłych chwil w naszej szkole. Potem dzieci z zerówki zaśpiewały dwie piosenki. Po nich na scenę weszłyśmy my, z kółeczka teatralnego. Tańczyłyśmy do melodii 4 piosenek. Do każdej mieliśmy inny dodatek - rekwizyt co dodatkowo uatrakcyjniło nasz występ. Po występie Samuel i Kuba wręczyli paniom wykonane przez uczniów klas młodszych kwiaty. Następnie mali goście wraz z rodzicami rozeszli się do różnych klas, w których były przygotowane różne atrakcje. Największym zainteresowaniem cieszył się kącik kulinarny, w którym serwowano witaminowe przysmaki. Każde dziecko otrzymało też kolorowy balonik z symbolem naszej szkoły. Przy wyjściu można było napić się ciepłej herbaty lub kawy oraz zjeść smaczne ciasteczko. Każdy wyszedł z naszej szkoły zadowolony i z głową pełną wrażeń i pozytywnych emocji.

 

Amelia Bazan 3 a


 

 
"Noc w szkole"

Na samym początku, czyli tuż po przyjściu do szkoły, dnia 26 lutego 2016 roku, w piątek, musieliśmy wylosować numer klasy. Wtedy tworzyły się grupy, w których byli uczniowie z klas 4-6. Każda grupa miała swojego opiekuna. Gdy grupa była kompletna zaczęliśmy wykonywać zadania. Musieliśmy w każdej grupie wybrać kilka różnych osób do tworzenia wiersza, zaśpiewania piosenki i narysowania ilustracji. Tematem wyżej wymienionego zadania była "Noc w szkole". Następnie, w tych samych grupkach musieliśmy ułożyć puzzle na czas.

Po skończonych zadaniach „przyjechała” do każdego pizza:). Po skonsumowaniu tej przepysznej potrawy, każda z grup po kolei uczestniczyła w podchodach. Niektóre zadania były trudne, ale każdy odnalazł skarb. Skarbem były cukierki.

Po skończonej zabawie poszliśmy na korytarz klas młodszych. Tam mogliśmy rozłożyć śpiwory lub materace. Jak już wszyscy się ułożyli, oglądaliśmy filmy. Myślę, że wśród nas nie było osoby niezadowolonej. Wszyscy dobrze się bawiliśmy. Chciałam bardzo podziękować w imieniu wszystkich uczniów będących na zabawie za zorganizowanie przez nauczycieli „Nocy w szkole” :) .

Maja Mejer 6b

W nocy z 26 na 27 luty, w naszej placówce, odbyła się „Noc w szkole”. Około godziny 18:00, przed zaplanowanymi filmami, nauczyciele zorganizowali nam podchody. Była super zabawa. Gdy wszyscy doszliśmy do celu, odnaleźliśmy skrzynię pełną słodyczy. Późnym wieczorem oglądnęliśmy kilka bardzo wartościowych i ciekawych filmów.  Jestem zadowolona, że uczestniczyłam w tej imprezie, ponieważ jestem ostatni rok w tej szkole i na pewno miło ją zapamiętam, a ta noc będzie jednym z ważnych akcentów.

  Jagoda Rusinowska 6A

 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy XXIV
w Polanicy Zdroju 2016

XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W tym roku po raz piętnasty został w naszej szkole utworzony Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dnia 10 stycznia 2016 roku  uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w wielkie granie Świątecznej Orkiestry, która postanowiła po raz kolejny zbierać pieniądze na pediatrię i godną opiekę ludzi w podeszłym wieku. Tegoroczne hasło brzmiało: MIERZYMY WYSOKO. Nasi wolontariusze wzięli je sobie do serca i postanowili, że zrobią wszystko, aby zebrana kwota była jak największa. Od wczesnych godzin rannych 23 wolontariuszy pod opieką nauczycieli i przy wsparciu kolegów i koleżanek, przez całą niedzielę,  kwestowało na ulicach Polanicy-Zdroju. Pogoda sprzyjała spacerom, więc nie brakowało chętnych do wrzucania datków. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że zawsze możemy liczyć na życzliwość i zrozumienie mieszkańców i przebywających w Polanicy-Zdroju gości.

Łącznie nasz sztab zebrał   16 473,19 zł.

Wolontariusze i ich pomocnicy:

Alicja Szeniszewska, Milena Dusza, Miłosz Bożek, Mikołaj Pezda, Jan Muc, Aleksander Rozmus, Katarzyna Sypek, Agata Pawlicka, Anna Uryga, Maciej Zaczyk, Martyna Młynarczyk, Wiktoria Skop, Nikola Markiewicz, Wiktoria Eljaszuk-Konieczko, Weronika Jugowiec, Weronika Ligarska, Daria Siewiera, Róża Radomyska, Patrycja Gładysz, Tomasz Stanik, Mateusz Ziętek, Dominik Bzdyra, Jakub Kamiński, Kornel Legierski, Julia Banović, Natalia Bilska, Justyna Łuczko, Justyna Sroka, Filip Nosal, Wiktoria Janowicz, Jakub Michalski, Aleksandra Bazan, Kinga Depcik, Bartek Dziedzic,  Liwia Strzelec, Jakub Sadko, Alicja Strycharska, Marta Krawczyk, Maja Mejer, Zofia Wilgucka, Jan Sadko, Aleksandra Bazan, Zofia Wróblewska, Anna Witlake, Aleksandra Szymkiewicz.

Opiekunowie:

Anna Gutral-Szewelańczyk, Dagmara Jakubczyńska, Dariusz Kłonowski, Agnieszka Kołtun, Aleksandra Lis, Beata Muziewicz, Małgorzata Oziębłowska, Bogumiła Rozwadowska, Irena Sadko, Gabriela Tyburska, Małgorzata Zawada.

Komisja odpowiedzialna za liczenie pieniędzy:

Beata Szymkiewicz, Teresa Nowak, Anna Stępek, Edyta Rogóż

Wolontariuszom, ich pomocnikom,  opiekunom, komisji liczącej pieniądze i wszystkim osobom, które brały udział w „finałowym graniu” składam serdeczne podziękowania. Byliście wspaniali!  Mam nadzieję, że za rok znowu razem zagramy!

Podziękowania za gościnność i życzliwość  kieruję również do Państwa Marty i Romana Młynarczyków - właścicieli Restauracji „Na Szlaku” w Polanicy-Zdroju,  którzy przygotowali dla wolontariuszy oraz opiekunów gorącą herbatę i pyszny poczęstunek.

        Beata Szymkiewicz – szef sztabu przy SP2 w Polanicy-Zdroju

 

 
Wycieczka do Wrocławia - BOBOLANDIA
klasy II

 


 

W tym roku uczniowie klas drugich obchodzili mikołajki na… sportowo. A co to oznacza…? Otóż wybraliśmy się na wycieczkę do Wrocławia, gdzie w sali o wdzięcznej nazwie „ Bobolandia” nasi wychowankowie mieli okazję porządnie się rozruszać i pogimnastykować. I tak… dzieci przez kilka godzin mogły oddać się niczym niezmąconemu szaleństwu. Potężne, dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, miękkie boisko do piłki nożnej, basen z kulkami, małpi gaj, rolkowe ześlizgi, mini autka i mini rowerki- to wszystko było do dyspozycji dzieciaków. Te cztery godziny minęły błyskawicznie, i mimo zmęczenia nikt nie miał ochoty opuszczać tego „raju zabaw”. Wycieczka była bardzo udana, byłoby miło odwiedzić to miejsce jeszcze raz….

                                    Agnieszka  Szota

 

 
"Pierwsza pomoc"

Jak co roku jesienią w klasach I-III zostały przeprowadzone zajęcia
z zakresu zasad udzielana pierwszej pomocy. Były one prowadzone w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować”. Pierwszoklasiści poznali numery telefonów alarmowych i nauczyli się przeprowadzać rozmowę telefoniczną, by wezwać pomoc do osoby poszkodowanej w wypadku. Wykorzystali do tego samodzielnie złożone telefony otrzymane od WOŚP. Uczniowie klas drugich, po przypomnieniu sobie dotychczas zdobytych wiadomości i umiejętności, uczyli się sprawdzać przytomność poszkodowanego oraz ćwiczyli układanie go w pozycji bocznej ustalonej. Trzecioklasiści dowiedzieli się, jak pomóc poszkodowanemu, gdy nie oddycha. Zapoznali się ze sposobem przeprowadzania oddechów ratowniczych i masażu serca. Zdobytą wiedzę wykorzystali w trakcie ćwiczeń na fantomach.
           Wszystkim młodym ratownikom gratulujemy wiedzy i umiejętności. Pamiętajmy, że każdy z nas może uratować komuś życie!

 Koordynatorki programu
J. Szczeblewska
B. Bernatowicz
I. Sadko

 

 
"Śniadanie daje moc"

Dnia 06.11.2015  klasy trzecie wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „ŚNIADANIE DAJE MOC”. Zadaniem każdego ucznia było przygotowanie zdrowej    i smacznej potrawy na uczniowskie śniadanie.  Wszyscy trzecioklasiści przynieśli produkty, niezbędne do przygotowania konkretnych, wcześniej ustalonych dań. Podzieleni na kilkuosobowe grupy, tuż po 8 rano, zabraliśmy się ostro do pracy.
       Dziewczynki w grupie Ani rozpoczęły produkcję jogurtów z dodatkiem domowych przetworów. Wykorzystały naturalny jogurt, dżem z czereśni, powidła śliwkowe, pasteryzowaną pigwę, maliny i truskawki. Patryk serwował owoce, wodę  niegazowaną   oraz mleko. Moja grupa czyli Nataszka, Oliwia i ja przygotowaliśmy serek na słodko,    z miodem, orzechami i żurawiną, podany na zdrowych ciasteczkach. Grupa Kornela wyprodukowała twarożek ze świeżymi warzywami z dużą ilością szczypiorku. Hania, Zuzia   i Mati zrobili piękne, kolorowe  kanapki na bazie ciemnego, ziarnistego pieczywa. Zużyli również chyba wszystkie dostępne o tej porze roku warzywa. Wielki sukces odniosło stoisko świeżo wyciskanych soków. Natalia i Julka nie nadążały z produkcją, tylu było chętnych na degustację naturalnego soku z marchwi, jabłek i pomarańczy. Sokowirówka o mało się nie „przegrzała” .Najszybciej jednak zniknęły produkty ze słodkiego stoiska pod dowództwem Kornelki. Tu  można było posmakować domowych gofrów, naleśników i wyśmienitego, własnoręcznie przygotowanego raffaello.
  Cały dzień podzielony był na etapy. Przygotowanie potraw, ustawienie i dekoracja stołów i wizyty kolejno zapraszanych gości-nauczycieli i uczniów młodszych klas. Ekscytująca była wyprawa do pokoju nauczycielskiego. Wszyscy chłopcy w super strojach kelnerskich zanieśli pięknie przystrojone potrawy, do degustacji na „wyższym szczeblu”. Zrobiliśmy chyba dobre wrażenie... Dzień minął bardzo pracowicie i smakowicie. Niestety trzeba było jeszcze posprzątać, ale i w tej sytuacji nasza wychowawczyni pani Jola Szczeblewska  i kilka mamusiek były nam bardzo pomocne. Byliśmy zmęczeni, ale    i zachwyceni końcowym efektem. Wspólna praca dała nam dużo satysfakcji. Każdy spróbował czegoś wyjątkowego i nauczył się wiele nowego. Zrobiliśmy też dużo ciekawych zdjęć. Takich dni powinno być w szkole jak najwięcej!

                                                                                          Kuba Paradowski kl. III B

 

 
Dzień Edukacji Narodowej

 
Jesienny Rajd     klasy II

           We wtorek – 6 X 2015 r. uczestniczyliśmy w XXXI Jesiennym Rajdzie Szkolnym. Ze szkoły wyruszyliśmy ( klasy II a, b, c) o godzinie 9.00. Nasza trasa prowadziła przez las.  Szliśmy zielonym szlakiem. Po drodze zawędrowaliśmy na punkt widokowy, z którego podziwialiśmy panoramę jesiennej Polanicy, a następnie obejrzeliśmy kopalnię kamienia, czyli tzw. kamieniołomy. Pogoda była piękna- było ciepło i słonecznie.
          Po 1,5 godzinnym marszu dotarliśmy do celu- Piekielna Dolina, potocznie nazywana Piekiełkiem. Tam czekało już na nas ognisko rozpalone przez naszych rodziców. Dzięki im za to ! Upiekliśmy swoje kiełbaski. Były pyszne! Po zasłużonym odpoczynku wracaliśmy inną trasą do szkoły. Po drodze zbieraliśmy różne dary lasu, aby zrobić z nich jesienną wystawę w naszej klasie. Każda drużyna miała zebrać najciekawsze okazy. Zebraliśmy piękne wrzosy, żołędzie, kasztany, różne szyszki, kolorowe liście, mech, korzenie o ciekawych kształtach, korę drzew…i tylko nie znaleźliśmy żadnych grzybów. Pani wyjaśniła nam, że brak grzybów jest spowodowany tegoroczną suszą.
        Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Bardzo miło i wesoło spędziliśmy czas w lesie. Z niecierpliwością czekamy na następny rajd.

                                                Uczniowie klasy II a

                                                                                   Wych. A. Gutral- Szewelańczyk

 
Rajd szkolny  klasy I i III

 
Rajd szkolny Duszniki-Zdrój - Polanica-Zdrój
klasy IV-VI

 
Dzień chłopaka klasa IIc

HOP, HOP…HURA, CZYLI NIECH ŻYJĄ CHŁOPCY!!!

      W tym roku „ męska część” klasy II c obchodziła swoje święto nieco inaczej, bo na
„ skacząco”. Oto , co wydarzyło się w związku z Dniem Chłopaka…
     Całą klasą ( dziewczynki tez zostały zaproszoneJ) wybraliśmy się na wycieczkę do Pokrzywna. To maleńka wioska położona niedaleko Polanicy Zdrój, wśród lasów i przepięknych krajobrazów. Zaraz po przybyciu na miejsce odbyło się niezwykle interesujące spotkanie z leśniczym - panem Danielem Koczelą , który w sposób niezwykle interesujący wprowadził nas w świat leśnej fauny i flory. Opowiadał też, jak to jest, być leśniczym. Obejrzeliśmy kolorowe czasopisma o tematyce przyrodniczej.
      Potem rozpoczęła się głowna część ruchowa, czyli szaleństwo na dmuchanych zabawkach. Dzieci mogły zjeżdżać, skakać, wystrzeliwać się jak z procy, a także próbować swoich sił na dmuchanej ściance wspinaczkowej. Duży wysiłek obudził wilczy apetyt…, więc w przerwie własnoręcznie upiekliśmy na ognisku wyśmienite kiełbaski…smakowały wyjątkowo. Przez cały czas świeciło piękne słońce i my tez byliśmy słonecznie uśmiechnięci.
    Najedzeni, nieco opaleni, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Taki Dzień Chłopca…to jest TO!!!.

Wszystkiego najlepszego Drogie Chłopaki..

Agnieszka Szota

 
<<<<<Poprzednia strona / Następna strona strona >>>>>

60-lecie szkoły

Gazeta

Szkolny Duszek

 

Zdjęcia
archiwalne
szkoły

Klubu Młodego Przyrodnikaa

Wyjazd do Wrześni
IV Sejmik Karpacki

Dyktanda

PRZYJAŹŃ 
POLSKO - CZESKA

PRZYJAŹŃ 
POLSKO - NIEMIECKA

Ciekawe strony

Ochrona Środowiskaa
w naszej szkole

Monte Cassino

więcej