O SZKOLE  /  GALERIA ZDJĘĆ  /  AKTUALNOŚCI  /  STATUT SZKOŁY  /  NAUCZYCIELE  /  KONTAKT  / 

MENU

Aktualności

Samorząd szkolny

Sport

Dyskoteki

Mikołajki

WOŚP

Wycieczki

KALENDARZ SZKOŁY

Wywiadówki

Biuletyn informacyjny

Kalendarz szkoły

Szkolny Duszek (gazetka szkolna)

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

Aktualności

Nauczyciele

Galeria zdjęć

PRACOWNICY SZKOŁY

Nauczyciele

Administracja

POCZET SZTANDAROWY


 

<<<<<Poprzednia strona    /   Następna strona strona >>>>>

 

      Wycieczka do Poznania ,Gniezna, Biskupina
klasa Vb, Vc 15-17 maja 2019r.

 

 

 


 

 

      Warcaby

We wtorek 7 maja uczniowie klasy III b (Marysia Borszowska, Kacper Nowak i Witold Kolodiy) uczestniczyli w międzyszkolnym turnieju warcabowym. Wśród 27 uczestników nasi koledzy byli najmłodsi. Wszyscy pozostali zawodnicy byli o kilka lat starsi. Niezrażeni tym faktem uczniowie SP2 spisali się świetnie. Witek zajął 5. miejsce, a Kacper 9. Gratulujemy! Był to pierwszy nasz turniej warcabowy, ale na pewno nie ostatni.
 

Opiekun: Irena Sadko

 

„Niebieski Kwiecień”

 miesiącem solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm

     Nie wszyscy wiedzą, ze w kwietniu w sposób szczególny myślimy o wszystkich tych, którzy dotknięci są problemem autyzmu. W klasie Vb w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe mające na celu uwrażliwić uczniów na trudności, z jakimi borykają się na co dzień osoby z autyzmem. Dzieci miały okazję poczuć, zobaczyć, dotknąć otaczający nas świat w podobny sposób, w jaki odczuwają cierpiący na tą chorobę. Uczniowie klasy Vb w sposób szczególny chcieli podkreślić wagę problemu poprzez przygotowanie gazetki tematycznej oraz niebieski ubiór dnia 2 kwietnia, który całkowicie był poświęcony osobom z autyzmem.

            Składam serdeczne podziękowania pani Dagmarze Jakubczyńskiej za współpracę oraz  przeprowadzenie zajęć warsztatowych w czasie lekcji wychowawczej w klasie Vb oraz przygotowanie gazetki informacyjnej na temat autyzmu.

            „ Nie bądź zielony w temacie autyzmu...” - gorąco zachęcam wszystkich do poznawania inności, tolerancji, zrozumienia względem drugiego człowieka. Taka postawa z pewnością pozwoli nam wszystkim na życie w harmonii zarówno ze soba, jak i z innymi, którzy nas otaczają.

 

Joanna Jerszyńska - Mazur

 

 

Tegoroczny Tydzień Języków Obcych

pod hasłem „Piękna Przyroda” Beautiful nature/Schöne Natur

      Uczniowie klas II – V byli uczestnikami zorganizowanego w dniach 25.04. – 29.04. 2019r. Tygodnia Języków Obcych. Tradycyjnie każdy dzień był poświęcony innej aktywności dzieci, a hasłem przewodnim była przyroda krajów anglo– i niemieckojęzycznych.

      W poniedziałek można było podziwiać plakaty tematyczne obrazujące elementy przyrody ww. krajów. Prace wykonali uczniowie klas III – V, a wśród klas III za przygotowanie plakatów dotyczących krajów anglojęzycznych wyróżniono wszystkich uczniów klasy IIIa (prace zbiorowe) oraz Agnieszkę Witlake, Antoniego i Franciszka Rola z klasy IIIb. Wśród klas czwartych w kategorii plakatów anglojęzycznych I miejsce zdobyła Zuzanna Żylińska (IVb), II miejsce – Wojciech Walasek (Vb), III miejsce otrzymały drużynowo uczennice klasy Vb: Amelia Boos, Julia Zachara i Matylda Ogonowska oraz Iga Nonas, Natalia Łuczak i Kornelia Woźniak. Za przygotowanie plakatów niemieckojęzycznych I miejsce otrzymał Franciszek Olczak (IVc), II miejsce – Iga Nonas oraz Natalia Łuczak (Vb, III miejsce – Amelia Boos (Vb.

      We wtorek uczniowie klas II – IV mieli okazję obejrzeć występy artystyczne uczniów klas piątych oraz wziąć udział w otwartej lekcji języka angielskiego oraz niemieckiego. Montaż słowno – muzyczny zorganizowany był w tym roku pod hasłem: „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”.

       W środę uczniowie wzięli udział w konkursach znajomości języków angielskiego i niemieckiego. Miały one formę zadań testowych. W kategorii testu z języka angielskiego wśród klas trzecich zwycięzcami byli Sebastian Wachowicz (IIIb) i Szymon Knakiewicz (IIIa) oraz Marcin Koziarski (IIIa) , II miejsce zdobyli Jakub Nosal (IIIa), III miejsce zdobył Witold Kolodiy (IIIb). W klasach czwartych I miejsce zdobyła Lena Skorupa (IVa) i Marcel Lang (IVb), II miejsce – Marceli Dębinski (IVb) i Alan Hes (IVc), III miejsce otrzymali Maksymilian Wilczyński (IVc) i Antonina Michałek (IVb). Wśród klas piątych zwyciężczynią konkursu została Amelia Boos (Vb), II miejsce zdobyła Kornelia Woźniak (Vb), a III miejsce – Jan Żegota (Va) i Paweł Lekan (Vb). W kategorii tekstów z języka niemieckiego w klasach czwartych I miejsce zdobyła Julia Kalus (IVc), II miejsce – Antonina Michałek (IVb) i Zuzanna Zylińska (IVb), III miejsce – Maksymilian Wilczyński (IVc). W klasach piątych zwyciężczynią została Julia Zachara (Vb), II miejsce zdobył Jan Żegota (Va), III miejsce uzyskał Wojciech Walasek (Vb).

      Czwartek był „dniem tłumaczeń”. Drużyny trzyosobowe z klas IV i V miały za zadanie przetłumaczyć teksty w języku angielskim oraz niemieckim na język polski (bez pomocy słownika). Tematem tekstów była przyroda (zwierzęta, rośliny, przyroda nieożywiona). W kategorii tekstów anglojęzycznych wśród klas czwartych I miejsce zdobyła klasa IVa, a II miejsce przypadło klasie IVb. W klasach piątych pierwsze miejsce przypadło klasie Va, II miejsce zdobyła klasa Vb, III miejsce – klasa Vc. Identyczne wyniki uzyskały wymienione klasy w tłumaczeniu tekstów niemieckojęzycznych.

      W piątek uczniowie klas II – III (trzyosobowe reprezentacje) miały okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami plastycznymi. Zadaniem zespołów było odwzorowanie wylosowanego obrazka na kartce formatu A2. Były to motywy przyrodnicze: typowe zwierzęta krajów anglo- i niemieckojęzycznych, szczyty górskie lub charakterystyczne krajobrazy. W oczach organizatorów wszystkie prace uzyskały nagrody oraz wyróżnienia za ciężką pracę oraz cudowny talent plastyczny.

      Serdecznie gratuluję wszystkim uczniom za zaangażowanie i chęć uczestniczenia w licznych konkursach. Po raz kolejny impreza cieszyła się dużą popularnością oraz akceptacją.  Bardzo dziękuję p. Edycie Żylińskiej za współpracę w organizacji, stronie technicznej oraz planowaniu aktywności. Dodatkowo składam podziękowanie p. Dorocie Kwiatkowskiej, p. Julicie Tysiak- Sakowskiej, p. Annie Stępek oraz wszystkim tym nauczycielom, którzy poświęcili swój czas oraz uwagę w czasie obchodów Tygodnia Języków Obcych. Już dziś gorąco zachęcam wszystkich uczniów do uczestniczenia w naszej cyklicznej imprezie w przyszłym roku oraz gorąco i stale dopinguję w nauce języków obcych.

Joanna Jerszyńska - Mazur

 

 

„W odwiedzinach u Królowej Elżbiety II”

  Na wstępie obowiązkiem jest zauważyć, że kilka dni to za mało, by odkryć wszystkie zakamarki Londynu. Podróż autobusem wydawała się trwać wiekami, lecz po długim oczekiwaniu naszym oczom ukazał się francuski prom, na którym rozpoczęliśmy swoją przygodę z Wielką Brytanią.

   Była oszałamiająca, tak samo jak skaliste wybrzeże. Wyjazd umożliwił nam zobaczenie magicznych miejsc takich jak Tower of London, Tower Bridge, Pałac Buckingham, London Eye czy też Museum Madame Tussaud’s. Nasze oczy ujrzały również Tamizę, słynną londyńską rzekę i Muzeum Historii Naturalnej. Wiele osób stanęło jednocześnie na dwóchpółkulach, po dwóch stronach linii równika. A ogrody królewskie? Po prostu bajka!!!

   Podczas pobytu zakwaterowani byliśmy u rodzin brytyjskich. Nasi gospodarze byli dobrymi ludźmi. Pobyt u nich pozwolił mi przełamać blokadę językową, która więzła mi w gardle i dzięki temu podszlifowałam wymowę języka angielskiego.

   Wycieczka do Londynu pozwoliła nam odkryć kolejny kawałek świata, który jeszcze stoi przed nami otworem.

                                                         Justyna Łuczko, uczennica klasy III gimnazjum

 

 

 

 

zDolny Ślązaczek z języka polskiego zakończony kolejnym sukcesem uczniów „Polanickiej Dwójki”

   Uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy-Zdroju Wiktoria Eljaszuk - Konieczko znalazła się w gronie Laureatów XVI Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązaczek z języka polskiego. Uczennica Weronika Jugowiec zdobyła zaszczytny tytuł finalisty.

   Konkurs, składający się z trzech etapów - szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego - co roku organizuje Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. W etapie powiatowym uczestniczyło 788 uczniów, spośród których 146 zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego z języka polskiego. W finale wzięło udział 155 uczniów.

   Tytuły  Laureata zdobyło 81 osób, a wśród nich nasza Wiktoria. Jako laureatka konkursu, w nagrodę otrzyma zaświadczenie od Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, na mocy którego, zostanie zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, a co za tym idzie, już dzisiaj może cieszyć się maksymalną ilością punktów na egzaminie z tego przedmiotu. Dobrze jest wiedzieć, że drzwi wymarzonego liceum już przed nią „stoją szeroko otwarte”.

  Wręczenie  dyplomów i zaświadczeń odbędzie się podczas Uroczystej Gali Laureatów Dolnośląskich Konkursów, 02 kwietnia tego roku, na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

  Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku ten zaszczytny tytuł z języka polskiego i matematyki otrzymała Daria Siewiera i to już w klasie 7.

Cała społeczność szkolna wraz z Gronem Pedagogicznym jest dumna z sukcesów uczennic.

 

Aleksandra Lis – nauczyciel języka polskiego.

 

 

Dzień Kobiet

       Jak każdego roku i w tym nie mogło być inaczej. Dzień Kobiet to święto ważne, które należy celebrować. Z tej właśnie okazji 8.marca klasa IV „a” zaprosiła całą społeczność szkolną na uroczysty apel, składając hołd wszystkim naszym pięknym dziewczętom oraz paniom.

       Z tej okazji mogliśmy podziwiać zdolności wokalne czwartoklasistek, które doskonale zaprezentowały się w piosence A.Majewskiej „Być kobietą”. Jednakże głównym punktem programu był pokaz mody, dzięki któremu mogliśmy zaobserwować zmiany w kobiecej garderobie, począwszy od pradawnych matek z epoki kamienia łupanego poprzez epokę starożytną, hipisowskie lata sześćdziesiąte aż po zróżnicowaną modową współczesność.

      Tego dnia humory dopisywały. Były piękne kwiaty i życzenia, a wszyscy świetnie się bawili. Natomiast kobietom życzymy, aby Dzień Kobiet miały na co dzień, a nie tylko od święta…

Jolanta Marczyk-Gil

 

 

 

 

      Karnawał 2019

 

     Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W piątek 15 lutego 2019 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII. Uczniowie młodszych klas licznie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, czarodziejów… Były wróżki, księżniczki, smoki, diabły, motyle, anioły … . Przy błysku profesjonalnego oświetlenia i dźwiękach największych przebojów, wszyscy bawili się doskonale. Dyskotekę prowadził Pan P. Szpak - dziękujemy :)


Klasa IV c

 

 

 

 

 

 

27 Finał 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - 2019
 

 

 

Łącznie nasz sztab zebrał   30 495,80 zł.

    Pomaganie jest dziecinnie proste! To hasło przyświecało wszystkim w czasie 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Udowodnili to również uczniowie naszej szkoły, włączając się do wielkiego grania już po raz osiemnasty. Nie była im straszna niezbyt sprzyjająca i kapryśna pogoda. Od wczesnych godzin rannych 58. odpowiednio ubranych i mocno zmotywowanych wolontariuszy rozpoczęło kwestowało na ulicach naszego miasta. Opiekę nad nimi sprawowali nauczyciele, którzy również chcieli mieć swój udział w poprawie funkcjonowania szpitali dziecięcych.

     W tym roku Orkiestra grała dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Polaniccy wolontariusze postanowili, że zrobią wszystko, aby zebrana kwota była znowu większa niż w roku ubiegłym. I oczywiście się udało! Kolejny rok i kolejny rekord. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że zawsze możemy liczyć na życzliwość i zrozumienie mieszkańców, kuracjuszy i przebywających w Polanicy-Zdroju gości. Dziękujemy, że jesteście z nami.

    W Teatrze Zdrojowym odbyły się występy dzieci i młodzieży. Między innymi "Jasełka" w wykonaniu uczniów klas siódmych naszej szkoły oraz pokazy taneczne, które zaprezentowały uczennice oddziałów gimnazjalnych. Przerywnikiem były oczywiście licytacje, w czasie których udało się zebrać 3990,00 zł.

Wolontariusze:

Amelia Bazan, Aleksandra Słocińska, Kamila Prymus, Oliwia Bil, Weronika Rączka, Julia Hendzel, Aleksandra Muc, Mateusz Kilijanek, Alicja Kupiec, Hanna Makuchowska, Jakub Paradowski, Fabian Taryma, Jakub Struk, Natasza Książkiewicz, Mikołaj Pezda, Michał Hrynowiecki, Miłosz Bożek, Grzegorz Węglowski, Aleksandra Bałek, Wiktoria Bigos, Katarzyna Sypek, Aleksandra Bzowy, Amelia Eljaszuk-Konieczko, Paulina Sulewska,  Agata Pawlicka, Anna Lampart, Anna Uryga, Oliwia Dereń, Bartosz Zaykowski, Wiktor Klimowicz,  Martyna Młynarczyk, Wiktoria Skop, Wiktoria Eljaszuk-Konieczko, Weronika Jugowiec, Beata Paprota, Tadeusz Zięba, Emil Marciniszyn, Mateusz Kamiński, Weronika Ligarska, Dominika Garbacz, Sonia Marciniszyn,  Daria Siewiera, Monika Sabo, Patrycja Gładysz, Tomasz Stanik, Róża Radomyska, Jakub Kamiński, Dominik Bzdyra, Maja Mejer, Filip Nosal, Jan Sadko, Justyna Łuczko, Alicja Strycharska, Julia Banović, Zofia Wróblewska, Marta Krawczyk, Emilia Janowska.

Nauczyciele biorący udział w Finale:

Aleksandra Lis, Małgorzata Zawada, Bogumiła Rozwadowska, Liliana Babińska,  Joanna Winiarska, Alina Kłonowska, Beata Muziewicz, Gabriela Tyburska, Beata Szuberska, Julita Tysiak-Sakowska, Jolanta Marczyk-Gil, Dorota Kwiatkowska, Barbara Federowicz.

Komisja odpowiedzialna za liczenie pieniędzy:

Beata Szymkiewicz, Teresa Nowak, Anna Stępek, Edyta Żylińska.

 

   Wolontariuszom, opiekunom, komisji liczącej pieniądze i wszystkim osobom, które brały udział w 27. Finale WOŚP składam jeszcze raz serdeczne podziękowania. Jak co roku - byliście wspaniali!  Znowu pokazaliście, że wszystko jest możliwe i że kwota zebrana rok temu to nie jest Wasze ostatnie słowo. Padł kolejny rekord! Zebraliśmy o ponad 3600 zł więcej niż w roku ubiegłym.

Podziękowania za gościnność i życzliwość  kieruję również do nowych właścicieli Restauracji „Na Szlaku” w Polanicy-Zdroju,  którzy przygotowali dla wolontariuszy oraz opiekunów gorącą herbatę i pyszny poczęstunek. Serdecznie dziękuję także Panu Zbigniewowi Palij - właścicielowi sklepu „CRYSTAL”  za przekazaną na licytację biżuterię.

Beata Szymkiewicz – szef sztabu przy SP2 w Polanicy-Zdroju

 

Międzynarodowego Festiwalu "Poeci bez granic"

2018.11.26.
 Warsztaty poetyckie z Anną Walentyną Kubik i Januszem Olearnikiem
 

 

 

 

 

 

 

 

Uroczyste pasowanie pierwszych klas w szkole

 

 

 

 

 

 

Obchody 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę
 

 Niepodległości w Polanicy-Zdroju i w naszej szkole

 

   W tym roku miałam szczęście obchodzić, wraz ze wszystkimi Polakami, szczególną rocznicę 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wydarzenie to miało miejsce 11 listopada 1018 roku, kiedy to Polska, po 123 latach zaborów, wróciła na mapę Europy. Polanica-Zdrój, tak jak i inne miasta w Polsce, przygotowała szereg uroczystości związanych z tą rocznicą.

Pierwszą imprezą, w której uczestniczyłam, w piątek 9 listopada, był Polonez na 100 par. Brały w nim udział dzieci z przedszkoli oraz uczniowie polanickich szkół. Odbywał się on wzdłuż głównej alei Parku Zdrojowego, a zakończył przed Muszlą Koncertową, przy której zgromadzili się licznie oglądający to wydarzenie. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego. Przebieg uroczystości nagrywali reporterzy Telewizji Sudeckiej, z ziemi i z drona, dzięki temu można oglądać w Internecie piękny film.

W niedzielę, 11 listopada, obchody rocznicowe rozpoczęła Msza Święta, a później jej uczestnicy, na czele ze sztandarami, udali się do Teatru Zdrojowego, w którym odbyła się oficjalna część uroczystości. Występy przygotowały dzieci i młodzież ze wszystkich placówek oświatowych. Były więc pieśni i piosenki legionowe, które śpiewał chór naszej szkoły, a tańce, wiersze i piosenki zaprezentowali uczniowie Szkoły Stowarzyszenia „Edukator” oraz dzieci ze wszystkich polanickich przedszkoli. Na mnie największe wrażenie wywarły tańce w wykonaniu przedszkolaków. Uczestnicy spotkania mieli również możliwość przypomnienia sobie wydarzeń z 1918 roku dzięki wyświetleniu filmu dokumentalnego.

Bardzo żałuję, że nie byłam, wieczorem 11 listopada, w Teatrze Zdrojowym,  na wieczornicy, w czasie której wszyscy razem śpiewali pieśni i piosenki Legionowe. Myślę, że ta impreza spodobałaby mi się, ponieważ bardzo lubię śpiewać piosenki żołnierskie.

Dnia 13 listopada 2018 roku, w naszej szkole, obchodziliśmy Święto Niepodległości, które przygotował klasa 6b. Uroczystość rozpoczęła się oficjalnie tzn. od odśpiewania Hymnu Polski w obecności Sztandaru Szkoły. Mnie jednak bardziej podobała się część mniej oficjalna, czyli „Bitwa na głosy”. Polegała ona na tym, że każda klasa wykonywała jedną, wcześniej przygotowaną na muzyce, pieśń patriotyczną. Moja klasa śpiewała piosenkę pt. „Myślimy o Polsce” i uważam, że wyszło nam to bardzo dobrze. Fakt, że inne klasy również dobrze śpiewały swoje utwory sprawił, że organizator, czyli 6b, postanowili wręczyć wszystkim uczestnikom dyplomy.

Ostatnie kilka tygodni to był wspaniały okres, w którym mogłam pośpiewać znane mi piosenki i poznać nowe. Było mi dane przeżyć tak dostojny Jubileusz naszej Ojczyzny.

Martyna Rutkowska 7a

Pani Beata Muziewicz – nauczyciel języka polskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XI Sejmik Szkół Karpackich

 

Światowy Dzień tabliczki mnożenia

 

Dzień chłopaka 2018/2019

 

 

 

 

 Dzień Chłopaka to szczególny dzień dla męskiej społeczności naszej szkoły. Dla uczczenia tego święta, dnia 28 września, Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla uczniów klas IV – VIII.  Wszyscy  wyśmienicie się bawili przy swoich ulubionych piosenkach, do zabawy zachęcał pan Damian Naryński, który na dyskotece wcielili się w rolę didżeja.

 Tańce przeplatały liczne konkursy zorganizowane przez dziewczynki. Główną atrakcją dyskoteki były wybory Najsympatyczniejszego Ucznia Szkoły. Do tytułu kandydowali wybrani wcześniej chłopcy:

IVa – Szymon Korona

IVb – Maciej Drozd

IVc – Piotr Bąk

Va – Jan Żegota

Vb -  Axel Kłonowski

Vc- Michał Pogoda

VIa – Oliwier Żak

VIb-  Fabian Taryma

VIIa -  Miłosz Bożek

VIIb – Jan Muc

VIIIa- Tadeusz Żięba

VIIIb- Kacper Aleksandrowicz

   Finaliści musieli udowodnić, że zasługują na wybitny tytuł, zmagając się
z ciekawymi konkurencjami m.in. sprawnościowymi, tanecznymi, logicznymi. Wszyscy chłopcy włożyli duży wysiłek, aby pokazać się z jak najlepszej strony.        Dziewczęta miały za zadanie wybrać najbardziej lubianego kolegę. Każda dziewczynka mogła oddać tylko 1 głos. Najsympatyczniejszym Chłopcem Szkoły został  Kacper Aleksandrowicz z klasy VIII b. Kacper był bardzo szczęśliwy. Pozostali chłopcy trochę mu zazdrościli, ale starali się tego nie okazywać. :)

   Zabawa jak to zwykle bywa była udana. Rytmiczna muzyka zachęcała do pląsów
i porywała do tańca nawet najbardziej opornych. Na zakończenie imprezy wszyscy przedstawiciele płci męskiej otrzymali symboliczne lizaki.

    Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali nasi niezawodni nauczyciele:
p. Aleksandra Lis, p. Beata Muziewicz, p. Beata Szuberska, p. Jolanta Marczyk-Gil  
i p. Edyta Żylińska. Serdecznie im dziękujemy za poświęcony czas i energię.

                                                        Opiekun Samorządu Edyta Żylińska

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

 

 

 

 

 

 

Wielki Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 2
"60 lat"

 

 

 

 

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Klas Trzecich
"Król Matematyki"

 

 

 

 

     26 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Klas Trzecich. Brało w nim udział 20 najlepszych matematyków z 5 szkół. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów. Wszyscy uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem
i przejęciem walczyli o koronę i tytuł Króla Matematyki.

      Po podsumowaniu wyników odbył się uroczysty apel, na którym ogłoszono wyniki. Laureatom przy dźwiękach fanfar nałożono korony i wręczono nagrody.

Koronacji dokonał dyrektor szkoły Dariusz Kłonowski w asyście organizatorek konkursu Beaty Bernatowicz i Anny Gutral-Szewelańczyk.

     Tytuł Króla Matematyki zdobyła Weronika Nosek( Szkoła Integracyjna Szalejów Górny) , II miejsce to Lidia Piziur (SP Szczytna) .III miejsce zdobyła Łucja Milczarek (SP Duszniki). Wyróżnienie otrzymał Adrian Bartoszuk (Szkoła Integracyjna Szalejów Górny).

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

A.Gutral-Szewelańczyk
B. Bernatowicz

 

Światowy Dzień Zdrowia

 

 

 

 

 

VII edycja Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku

       25 marca 2018 r. na Politechnice Wrocławskiej odbyła się VII edycja Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Knakiewicz z klasy II b oraz Iga Nonas i Paweł Lekan z klasy IV b. W finale wzięło udział 88 uczniów z klas I-III i 152 z klas IV-VI. Do Wielkiego Finału zakwalifikował się Szymon i zajął III miejsce! Brawo!

Wszystkim uczestnikom gratuluję i życzę dalszych sukcesów, a pozostałych uczniów zachęcam do spróbowania swoich sił z łamigłówkami sudoku. Powodzenia!

Beata Bernatowicz

 

 

Przedstawienie Wielkanocne

 

 

 

 

 

   Dnia 27.03.2018r. ,w naszej szkole, zostało przedstawione misterium wielkanocne pod tytułem "Oto Syn Twój, oto Matka Twoja", przygotowane przez klasę VII B i opiekuna  panią Aleksandrę Lis.   Postanowiliśmy odejść od ludowych tradycji oraz zwyczajów i skupić się na genezie Świąt Wielkanocnych, czyli męce , śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. W główne role wcielili się: Kacper Aleksandrowicz- Jezus, Daria Siewiera- Maryja, Tomek Stanik - św. Piotr, Mateusz Ziętek - św. Jan oraz Michał Lekan - św. Łukasz. Poprzedzone licznymi próbami, misterium zostało przedstawione dwukrotnie (dla klas 1-3 oraz 4-7), w obu przypadkach wszystko przebiegło pomyślnie .Znakomita gra aktorska uczniów, odpowiednia muzyka, wywarła w widzach ogromne  skupienie , wywołała niezapomniane uczucia. Ze wzruszeniem słuchali dialogów poszczególnych postaci. Wyrazem wdzięczności był głośny aplauz na koniec przedstawienia. Grę aktorów wzbogaciły kostiumy i charakteryzacja. Słowa uznania kierujemy również do:P. Małgorzaty Zawady, ks. Damiana Kowalskiego , pracowników obsługi za okazaną pomoc. Dziękujemy.

 

                                              Daria Siewiera-uczennica klasy VIIb

 

Wycieczka klas IV do Zamku Książ

 

 

 

 

    Wycieczka do Książa i Palmiarni odbyła się 22 marca 2018r. Zwiedziliśmy dużo przepięknych sal i pomieszczeń. Byliśmy w podziemiach zamkowych i w restauracji. Widzieliśmy dużo starodawnych obrazów i porcelany. 
Niedaleko od zamku znajdowała się Palmiarnia. Wszyscy zachwycaliśmy się różnymi gatunkami roślin. Jest tutaj około 80 gatunków roślin z całego świata, np. palmy, kaktusy, cytrusy, oleandry i inne. Wszystkie rośliny zachwyciły nas swoim pięknem i egzotyką. Dużą atrakcją był dla nas sklepik, w którym mogliśmy kupić różne ciekawe rośliny i pamiątki. 
      Wycieczka do zamku i Palmiarni bardzo nam się podobała. Chętnie pojechalibyśmy tam kiedyś jeszcze raz.
Natalka Kościesza, Ola Zielonka

 

Noc w szkole

 

 

 

 

 

     Szkoła nie musi kojarzyć się tylko z nauką i ciężką pracą. Jak miło czasem spojrzeć na nią z innej strony.

     Z piątku na sobotę 16 – 17 marca 2018 roku odbyła się III edycja Nocy w Szkole
w której brali udział uczniowie VI i VII klas. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały pani Edyta Zylińska, pani Aleksandra Lis oraz pani Małgorzata Zawada. Wspólne nocowanie rozpoczęło się o godzinie 20:00.

    Na uczniów odpowiednio przygotowanych, czyli wyposażonych w poduszki, śpiwory i oczywiście mnóstwo energii i pozytywnego nastawienia czekało wiele atrakcji:  pizza, turniej „Kocham Cie Polsko”, pogaduchy do poduchy i seanse filmowe.

     W turnieju „ Kocham Cie Polsko” rywalizowały cztery drużyny: klasy VIa, VIb, VIIa, VIIb. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat znanych Polaków, wiedzą o Polsce, symbolach narodowych, legendach, baśniach  znajomością muzyki, filmu oraz znajomością przysłów Polski.

     Uczniowie podchodzili do zadań z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem, a do rywalizacji zagrzewała ich publiczność wznosząc okrzyki, śpiewając,  wymachując  biało-czerwonymi flagami oraz innymi akcesoriami w barwach narodowych. Choć walka była zacięta i wyrównana , to:

I miejsce zajęła klasa VIIa – 66 punktów

II miejsce klasa VIIb – 63 punkty

III miejsce klasy VIa i VIb – 46,5 punktów

                Wszyscy uczniowie biorący udział w turnieju otrzymali dyplomy oraz słodkie niespodzianki wręczone przez organizatorów, po czym zostali  nagrodzeni gromkimi brawami.

         Wspólne nocowanie zakończyło się w sobotę o 8.00 rano. Uczniowie nieco jeszcze zaspani po nocnych atrakcjach, ale bardzo zadowoleni powrócili do swoich domów.

       Podczas „nocki w szkole” dzieci zobaczyły szkołę od innej, mniej oficjalnej strony. Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie na pewno pozwoliła uczniom polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce, a przejście wieczorem po szkolnych korytarzach w domowych kapciach i pidżamach pomogło traktować szkołę jak drugi dom. Okazało się, że niewielkim nakładem środków można sprawić dzieciom przyjemność, pokazać jak w sposób wartościowy i rozwijający, a jednocześnie przyjemny, spędzić czas.

    Taka noc  to doskonała okazja do głębszej integracji, przełamywania różnorodnych barier i umacniania więzi koleżeńskich.

 

 

Podwójny sukces Darii w konkursie zDolny Ślązaczek

   Uczennica naszej szkoły, Daria Siewiera, znalazła się w gronie Laureatów XV Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązaczek.

Konkurs, składający się z trzech etapów: szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego, co roku organizuje Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. W etapie powiatowym uczestniczyło 588 uczniów, spośród których 71 zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego z matematyki i 70 z języka polskiego. Tytuły  Laureata  z matematyki zdobyło 43 uczniów, a z języka polskiego – 40.

    Daria ten zaszczytny tytuł uzyskała zarówno z matematyki, jak i z języka polskiego.

  Jako laureatka konkursu, w nagrodę otrzyma zaświadczenie od Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, na mocy którego zostanie zwolniona ze egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego i matematyki, a co za tym idzie już dzisiaj może cieszyć się maksymalną ilością punktów z tych przedmiotów. Dobrze jest wiedzieć, już w klasie siódmej, że drzwi wymarzonego liceum „stoją szeroko otwarte”.

  Wręczenie  dyplomów i zaświadczeń odbędzie się podczas Uroczystej Gali Laureatów Dolnośląskich Konkursów w kwietniu tego roku.

  Cała społeczność szkolna wraz z Gronem Pedagogicznym jest dumna z sukcesów Darii. Szczerze mówiąc, nie było to dla nikogo zaskoczeniem, gdyż Daria zajmuje wysokie miejsca w różnych konkursach na arenie powiatu i województwa, wykazując się szeroką wiedzą z różnych dziedzin.

  Warto w tym miejscu wspomnieć, że  została w tym roku szkolnym również Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny, zdobywając 100 % punktów i nagrodę główną – Wakacyjny Obóz Talentów „Serpelice nad Bugiem 2018”.

Aleksandra Lis

Beata Szymkiewicz

 

26   Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

 

 

 

Łącznie nasz sztab zebrał 26 891,91 zł.

   26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami! Po raz siedemnasty utworzyliśmy w naszej szkole sztab i 14 stycznia 2018 roku graliśmy wspólnie z Jurkiem Owsiakiem. Nasi uczniowie i nauczyciele co roku z wielkim zapałem włączają się w wielkie orkiestrowe granie i zbieranie. W tym roku kwestowano pod hasłem: Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Polaniccy wolontariusze postanowili, że zrobią wszystko, aby zebrana kwota była jak największa. Od wczesnych godzin rannych 51 wolontariuszy pod opieką nauczycieli kwestowało na ulicach naszego miasta. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale i tak nie brakowało chętnych do wrzucania datków. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że zawsze możemy liczyć na życzliwość i zrozumienie mieszkańców i przebywających w Polanicy-Zdroju gości. W Teatrze Zdrojowym odbywały się występy dzieci i młodzieży. Przerywnikiem były oczywiście licytacje, w czasie których udało się zebrać 2 860,00 zł. Na koniec zagrał zespół PatiKa. W Parku Szachowym odbywały się imprezy towarzyszące: przejazd z kierowcą rajdowym, Gastro Show, prezentacja Ochotniczej Straży Pożarnej, biegowo-marszowe zmagania.

Wolontariusze i ich pomocnicy:

Amelia Bazan, Dorota Strzeszyna, Kamila Prymus, Weronika Rączka, Julia Hendzel, Gabriela Wojtyca, Mateusz Kilijanek, Patryk Janas, Alicja Kupiec, Hanna Makuchowska, Jakub Paradowski, Jakub Struk, Mikołaj Pezda, Natalia Cichowska, Miłosz Bożek, Mateusz Garbacz, Aleksander Rozmus, Filip Kułaga, Katarzyna Sypek, Amelia Eljaszuk-Konieczko, Agata Pawlicka, Aleksandra Bzowy, Anna Uryga, Maciej Zaczyk, Martyna Młynarczyk, Wiktoria Skop, Sonia Marciniszyn, Nina Wyszyńska, Wiktoria Eljaszuk-Konieczko, Weronika Jugowiec, Nikola Markiewicz, Tadeusz Zięba, Emil Marciniszyn, Mateusz Kamiński, Daria Siewiera, Monika Sabo, Patrycja Gładysz, Tomasz Stanik, Róża Radomyska, Jakub Kamiński, Dominik Bzdyra, Bartek Moździerz, Przemysław Biniewski, Maja Mejer, Zofia Wilgucka, Alicja Strycharska, Marta Krawczyk, Julia Banović, Zofia Wróblewska, Monika Adamczyk, Emilia Janowska.

Opiekunowie:

Zbigniew Bilan, Barbara Federowicz, Anna Gutral-Szewelańczyk, Dagmara Jakubczyńska, Agnieszka Kołtun, Dariusz Kłonowski, Aleksandra Lis, Irena Łuczko, Beata Muziewicz, Małgorzata Oziębłowska, Teresa Pituła, Bogumiła Rozwadowska, Irena Sadko, Beata Szuberska, Julita Tysiak-Sakowska, Joanna Winiarska-Ziobroń.

Komisja odpowiedzialna za liczenie pieniędzy:

Beata Szymkiewicz, Teresa Nowak, Anna Stępek, Edyta Żylińska.

   Wolontariuszom, opiekunom, komisji liczącej pieniądze i wszystkim osobom, które brały udział w „finałowym graniu” składam jeszcze raz serdeczne podziękowania. Jak co roku - byliście wspaniali! Wydawał się, że kwota zebrana rok temu jest tak wysoka, że nie da się jej "przebić". A jednak! Padł kolejny rekord! Zebraliśmy o ponad 1100 zł więcej niż w roku ubiegłym. Mam nadzieję, że za rok znowu razem zagramy i znowu padnie rekord! Podziękowania za gościnność i życzliwość kieruję również do Państwa Marty i Romana Młynarczyków - właścicieli Restauracji „Na Szlaku” w Polanicy-Zdroju, którzy przygotowali dla wolontariuszy oraz opiekunów gorącą herbatę i pyszny poczęstunek. Serdecznie dziękujemy także Państwu Urszuli i Zbigniewowi Palij - właścicielom sklepu „CRYSTAL” za przekazaną na licytację biżuterię.

 Beata Szymkiewicz – szef sztabu przy SP2 w Polanicy-Zdroju

 

 

Jasełka 2017

Maleńka miłość w żłobie śpi, 
Maleńka Miłość przy Matce Świętej. 
Dziś cala ziemia i niebo lśni 
dla tej Miłości maleńkiej.

 

 

     Święta Bożego Narodzenia  to moment magiczny, pełen spokoju i ciepła rodzinnego domu. Człowiek zatrzymuje się wśród zgiełku, zastanawia się co jest dla niego ważne, stara się okazać drugiemu człowiekowi jak bardzo istotne jest to, aby nie być samotnym. W ten magiczny czas przenieśliśmy się wcześniej tj. 22 grudnia 2017r. podczas szkolnych Jasełek, które przygotowali uczniowie klas III. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatana była kolędami, pastorałkami i tańcem. Gra małych aktorów  była  pełna otwartości, szczerości,  prostoty i ciepła. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i widzów.

Bogumiła Rozwadowska

 

Najpiękniejsza i najbardziej oryginalna choinka
 w szkole 2017

 

 

 

 

    W tym roku po raz pierwszy zorganizowany został konkurs na „Najpiękniejszą  i najbardziej oryginalną choinkę w szkole”. Zadaniem każdej klasy było ozdobienie klasowego drzewka. 15 grudnia komisja, w której skład weszli nauczyciele: Joanna Winiarska-Ziobroń,  Beata Szuberska,  Maria Białas i Damian Naryński, ocenili oryginalność, wkład własny, pomysłowość i ogólne wrażenie wszystkich choinek.
      A oto wyniki:
 W kl. I-III komisja za najpiękniejsze uznała choinki w klasach Ib i IIa.
 W kl. IV-VII największe wrażenie na oceniających zrobiły drzewka w klasach Vb, Va oraz VIIb Wszystkim klasom gratulujemy oryginalnych pomysłów i kreatywności przy ubieraniu bożonarodzeniowych drzewek.

 

Tydzień Języków Obcych
 

 

 

 

 

W dniach od 12 do 17 listopada uczniowie naszej szkoły w ramach organizowanego Tygodnia Języków Obcych mogli wziąć udział w konkursach i innych aktywnościach zorganizowanych specjalnie na tę okazję przez nauczycieli języka angielskiego i n iemieckiego: panią Joan nę J erszyńską- Mazur, Edytę Żylińską, Judytę Tysiak-Sakowską i Marię Biłas.

    Poniedziałek był Dniem Prezentacji Plakatów -„Capitals and famouscities / „BekannteStädte” - przedstawiających piękno oraz atrakcje stolic i słynnych miast krajów anglojęzycznych lub niemieckojęzycznych. Uczniowie z klas IV – VII dowolną techniką przygotowali wspaniałe prace. Wśród plakatów niemieckojęzycznych I miejsce zdobyła praca Wojciecha Walaska  z klasy IVb, II miejsce zajęły Martyna Młynarczyk i Sonia Marciniszyn z klasy VIIa i miejsce III zdobyła Agata Pawlicka z kasy Vb, Iga Nonas z klasy IVb i Julia Zachara z klasy IVb. Najlepsze plakaty anglojęzyczne wykonali: Wiktoria Skop i Wiktoria Eljaszuk-Konieczko z klasy VIIa oraz Natalia Łuczak z klasy IVb – I miejsce, Kornelia Woźniak z klasy IVb oraz Nikola Markiewicz z klasy VIIa – II miejsce, Jakub Kamiński z klasy VIIb oraz Iga Nonas z klasy IVb – III miejsce.

     We wtorek odbyła się otwarta lekcja języków obcych, podczas której uczniowie klas siódmych zabrali wszystkich w podróż po krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Zwiedziliśmy Stany Zjednoczone, Kanadę, Niemcy, Anglię, Austrię i Szwajcarię. Nauka języków obcych to nie tylko nauka słówek, zwrotów, gramatyki, ale także poznawanie kultury, tradycji i historii danego kraju. Wierzymy, że dzięki tej prezentacji motywacja uczniów do nauki języków obcych wzrosła, a przede wszystkim uświadomiła im, że nauka języka to coś więcej niż wkuwanie słówek i każdy może znaleźć coś interesującego w języku obcym i stojącej za nim kulturze.

    Środa była dniem szkolnych konkursów.  Ich celem było sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności uczniów, a także poszerzenie zainteresowań i wiadomości z zakresu kultury, historii, geografii czy literatury poszczególnych krajów.
     W konkursie z języka niemieckiego: W klasach czwartych I miejsce zdobył Paweł Lekan z klasy IVb , II miejsce Jan Żegota z klasy IVa i III miejsce Jan Koczela z klasy IVc. W klasach piątych I miejsce zdobył Samuel Liedtke z klasy Va, II miejsce Zuzanna Ziółkowska z klasy Vb, III miejsce Kornel Matusiak z klasy Vb i Jakub Struk z klasy Vb. W klasach szóstych I miejsce zdobyła Katarzyna Sypek z klasy VIb, II miejsce Aleksander Rozmus z klasy VIb, III miejsce Paulina Sulewska z klasy VIb i Oliwia Dereń z klasy VIb. W klasach siódmych I miejsce zdobyła Daria Siewiera z klasy VIIb, II miejsce Martyna Młynarczyk z klasy VIIa, III miejsce Wiktoria Eljaszuk-Konieczko z klasy VIIa.
     W konkursie z języka angielskiego w klasach trzecich: I miejsca: Alan Hes z klasy IIIc, II miejsce Natalia Hodek z klasy IVc i Blanka Dusza z klasy IIIa i III miejsce Martyna Szeniszewska z klasy IIIa. W klasach czwartych: I miejsce Amelia Boos z klasy IVb, II miejsce Matylda Ogonowska z klasy IVb, III miejsce Kornelia Woźniak z klasy IVb i Jan Żegota z klasy IVa. W klasach piątych: I miejsce Jakub Paradowski z klasy Vb, II miejsce Anna Pinkas z klasy Vb, III miejsce Natasza Książkiewicz z klasy Vb. W klasach szóstych: I miejsce Katarzyna Sypek z klasy VIb, II miejsce Anna Uryga z klasy VIb, III miejsce Aleksander Rozmus z klasy VIb. W klasach siódmych: I miejsce Daria Siewiera z klasy VIIb, II miejsce Nina Wyszyńska z klasy VIIa, III miejsce Nikola Markiewicz z klasy VIIa i Martyna Młynarczyk z klasy VIIa.
     Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym.

     W czwartek odbyły się występy klas III i IV, które w różnych językowych śpiewały piosenkę „ Panie Janie”. I tak wysłuchaliśmy wykonania w języku angielskim, polskim, hiszpańskim, czeskim, niemieckim i włoskim. W klasach III po raz pierwszy został zorganizowany konkurs na plakat dotyczący sławnych brytyjskich budowli.

    W piątek naszą szkołę odwiedziły znane osobistości ze świata polityki, filmu, literatury, muzyki i sportu. 6 listopada każda klasa wylosowała postać pochodzącą z krajów angielskiego i niemieckiego obszaru językowego, którą musiała zaprezentować.
      A oto lista naszych wspaniałych gości:
klasa IVa - Donald Trump zaprezentowany przez Antoniego Urlicha
klasa IVb - znanego niemieckiego kierowcę rajdowego Formuły 1 Michaela Schumachera zaprezentował Filip Ptaszek
klasa IVc - naszą szkołę odwiedził również król muzyki Michael Jackson zaprezentowany przez Bartłomieja Aleksandrowicza
klasa Va -  Russell Crowe jeden z najlepszych aktorów pierwszoplanowych prezentowany przez Aleksandrę Słocińską
klasa Vb - nasze zaproszenie na Tydzień Języków Obcych przyjęła Angela Merkel kanclerz Niemiec zaprezentowana przez Kacpra Koziarskiego
klasa VIa - prosto z pałacu Kensington przybyła do nas Księżniczka Kate, którą zaprezentowała Karolina Mokrycka klasa
VIb - jeden z najbardziej znaczących w światowej skali poetów Johann Wolfgang von Geothe zaprezentowany przez Artura Kupca
klasa VII a - naszą szkołę odwiedził również Ludwig van Beethoven to jeden z największych i najbardziej utalentowanych kompozytorów w historii muzyki. Tą postać zaprezentowała Martyna Młynarczyk.
klasa VII b - Ostatnim naszym gościem był utalentowany kanadyjski wokalista popowy Justin Bieber. W jego postać wcielił się Mateusz Ziętek.
    Na koniec uroczystości można było uzyskać autograf od naszych gości.

     Wszystkim uczniom biorącym udział w Tygodniu Języków Obcych bardzo dziękujemy, a laureatom serdecznie gratulujemy. Dzięki waszym pracom korytarze szkoły stały się kolorowe, a zaangażowanie i chęć do sprawdzenia swoich umiejętności językowych napawa optymizmem, gdyż w dzisiejszym świecie znajomość języków obcych to fundament lepszej przyszłości. Tekst Edyta Żylińska i Maria Biłas – nauczyciele języków

 

Andrzejki 2017

 

 

 

     Raz w roku zdarza się taki dzień, w którym  możemy sprawdzić, co nas spotka w przyszłości. To oczywiście Andrzejki!  W naszej szkole impreza andrzejkowa odbyła się tradycyjnie 30 listopada 2017r.w dniu imienin Andrzeja i była przygotowana przez klasę IVc. Uczniowie ze wszystkich klas mogli sobie wywróżyć w trakcie dyskoteki swoja bliższą i dalszą przyszłość. Najbardziej spodobały się wróżby ciasteczkowe i cukierki fortuny.  W trakcie zabawy odbyła się parada czarodziejów i wróżek… reprezentancie każdej klasy przebrali się w oryginalne stroje i prezentowali je z wielka dumą. Nie zabrakło dobrego humoru i super zabawy.
    Mamy nadzieję, że Andrzejki i andrzejkowe wróżby były dla wszystkich bardzo udane..

 Ola Zielonka 4c i Natalia Kościesza 4c

 

Ratujemy i uczymy ratować

 

 

 

 

    W listopadzie uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach w ramach programu” Ratujemy i uczymy ratować”. Przeszkoleni przez fundację WOŚP nauczyciele zapoznali uczniów z podstawowymi zasadami zachowania w sytuacji zagrożenia życia. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie tematem i z wielkim zaangażowaniem podejmowali wszelkie działania mające na celu niesienie pomocy innym.
    Uczniowie objęci powyższym szkoleniem już od najmłodszych lat uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Uczą się odpowiedzialności za siebie i innych. Koordynatorki programu:

B.Bernatowicz I.Sadko J.Szczeblewska

 

99 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCII

 

 

 

 

„ Ojczyzna w sercach się zaczyna”

 13 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystym apelu, który rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego, wzięli udział uczniowie klas IV - VII, nauczyciele i pracownicy szkoły.
   Klasa VI a przygotowana pod kierunkiem pani Edyty Żylińskiej, przypomniała jak ważna jest wolność dla każdego człowieka i to, z jakim trudem została zdobyta. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej.  Artyści spektaklu zebrali zasłużone brawa. Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność.

 

Rajd Szkolny 2017

 

 

 

 

 

Światowy Dzień Uśmiechu 2017

 

 

 

 

 

 Uśmiechnij się!

 

6 października uśmiechnij się!     Bo śmiech to zdrowie, co zostało naukowo udowodnione. Dobroczynne działanie uśmiechu bada dziedzina nauki zwana gelotologią. Śmiech sprawia, że dotleniamy organizm. Pogłębiony wdech, towarzyszący śmianiu się, dłuższy wydech i gwałtowne skurcze mięśni przepony oczyszczają płuca ze szkodliwych substancji. Pobudzony do pracy układ krążenia sprawniej roznosi tlen we krwi. Śmiech pozytywnie wpływa też na nasze serce. Ale przede wszystkim śmiech rozładowuje stres (hamuje wydzielanie tzw. hormonów stresu, dzięki czemu łagodzi m.in. bóle głowy i mięśni) i poprawia nam nastrój. Dlatego Światowy Dzień Uśmiechu powinniśmy obchodzić obowiązkowo, a najlepiej świętowanie przedłużyć na cały rok.

 Uśmiechnij się!!

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

 

 

 

 

 

VI  POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI
DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ
„Muzyka to odbicie w tafli wody tego, co gra człowiekowi w duszy.”

 

 

 

 

 

    Muzyka jest jednym z przejawów ludzkiej kultury. Można przyjąć,  że muzyka od zawsze towarzyszyła człowiekowi w pracy, zabawie, odpoczynku oraz  w obrzędach, najpewniej również od początku  łączona była z tańcem i słowem. Z początku muzyka służyła celom praktycznym – pomagała w pracy zespołowej, była formą komunikacji, później stała się także elementem tożsamości zbiorowej. Z czasem wykształciła się jako jedna z gałęzi sztuki.    W obecnych czasach powstało wiele ośrodków, w których rozpowszechnia się różne formy muzyki. Są to np. filharmonie, teatry, dyskoteki.

Bo … Muzyka jest potężna, nieokiełzana, mocna. Jest jak żywioł tylko,  że pozytywny. Muzyka zagłusza rzeczywistość, dlatego tak bardzo ją kochamy.

     Celem naszego festiwalu było umożliwienie prezentacji swojej twórczości, rozwijanie uzdolnień, wymiana doświadczeń i poglądów w zakresie upowszechniania kultury polskiej, promowanie twórczości artystycznej oraz integracja dzieci i młodzieży o wspólnych zainteresowaniach Chętnych do śpiewania nie brakowało. Do wzięcia udziału,   w VI Powiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, który odbył się 6 czerwca 2017r w Teatrze Zdrojowym  w Polanicy Zdroju zgłosiło się 53 solistów ze Szkół Podstawowych i Gimnazjum z Dusznik - Zdroju, Szczytnej, Dusznik – Zdroju, Lewina Kłodzkiego, Kudowy - Zdroju i Polanicy - Zdroju. Wykonanie piosenek oce­niało dwuosobowe jury, które wyłoniło laureatów Festi­walu. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę gospodarza Teatru Zdrojowego pani dyrektor Justynie Kuban i współpracownikom – p.S.Staszewskiemu, p. Makuchowskiemu i p. R.Serafinowi.  Za otwartość, dobra radę, zaangażowa­nie i pomoc w realizacji tego wielkiego dzieła – Henrykowi Szypule, Janowi Madej. Martynce Młynarczyk i Michałowi Lekanowi za profesjonalne prowadzenie festiwalu. Jury – pani Magdalenie Młynarczyk i panu Danielowi Łuczko za wy­łonienie zwycięzców. Przede wszystkim dziękujemy tym, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i wzięli udział w festiwalu.

Oto zwycięzcy w następujących kategoriach::

KATEGORIA ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE
 I miejsce- Blanka Sulikowska    Zespół Szkolno – Przedszkolny Lewin Kłodzki
II miejsce- - Maja Pazera   Przedszkole Publiczne nr 1 Polanica - Zdrój
III miejsce – Nadia Lib Zespół Szkolno – Przedszkolny Lewin Kłodzki

 Wyróżnienia
Inez Dec   Oddziały Przedszkolne  przy SP nr 2 Polanica- Zdrój  
 Anna Kloc      Przedszkole Niepubliczne „ Wesołe Przedszkole w Bajkowej Krainie” Polanica- Zdrój

KATEGORIA KLAS I – III
I miejsce-  Aniela Komorowska   Zespół Szkół Społecznych Kudowa-Zdrój
II miejsce- - Wojciech Walasek    SP nr 2 Polanica- Zdrój
III miejsce – Natalia Kościesza    SP nr 2 Polanica- Zdrój

Wyróżnienia
Julia Zachara SP nr 2 Polanica- Zdrój
Blanka Dusza   SP nr 2 Polanica- Zdrój  

KATEGORIA KL IV-VI
 I miejsce- Emma Węglorz  Miejski Zespół Szkół Duszniki Zdrój
II miejsce- - Emilia Markowska  Zespół Szkół Publicznych Kudowa-Zdrój
III miejsce – Zuzanna Marcinkiewicz Zespół Szkół Publicznych Kudowa-Zdrój

Wyróżnienia
 Zuzanna Sadownik Szkoła Podstawowa  Szcztyna
Marta Fornalczyk Zespół Szkół Publicznych Kudowa-Zdrój

KATEGORIA Gimnazjum
I miejsce- Weronika Niewiadomska Gimnazjum Stowarzyszenia Edukator Polanica- Zdrój
I miejsce- Monica Mille   Gimnazjum Polanica-Zdrój
II miejsce- Maria Przewłocka   Miejski Zespół Szkół Duszniki Zdrój

Wyróżnienia Natalia Talar Gimnazjum Polanica-Zdrój
Joanna Rzeszutek  – Miejski Zespół Szkół Duszniki Zdrój

   Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim instruktorom, którzy przygotowali dzieci do festiwalu składamy serdeczne podziękowania.

  Bogumiła Rozwadowska            

 

Wycieczka do Krasiejowa - klasy III

 

 

 

 

<   Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas III wybrali się na wspaniałą wycieczkę do Krasiejowa. Atrakcji było całe mnóstwo…oto one: zwiedzaliśmy Park Dinozaurów, a także Park Nauki i Ewolucji Człowieka, wjechaliśmy do Tunelu Czasu, obejrzeliśmy w kinie film wyświetlany w 5D, doskonale bawiliśmy się w Parku Rozrywki i mocno szaleliśmy w wesołym miasteczku na karuzeli, statku pirackim, torze samochodzikowym. Wycieczka bardzo udana, polecamy TO MAGICZNE MIEJSCE wszystkim spragnionym dobrej zabawy!!!

Agnieszka Szotata

 

Mistrz ortografii Polanicy i okolicy

 

 

 

     VI Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii Polanicy i okolicy” 06.06. 2017 roku.
    Cel, który przy organizacji tego konkursu przyświeca nam od lat, pozostaje niezmienny: propagowanie języka polskiego ze szczególnym uwzględnieniem jakże trudnej ortografii, która jest jednak naszą narodowa spuścizną i jako taką należy ją szanować i dbać o nią. W konkursie wzięło udział 13 uczniów klas szóstych z 5 szkół podstawowych powiatu kłodzkiego. Według regulaminu konkurs składał się z dwóch etapów. Suma uzyskanych punktów pozwoliła nam wyłonić Mistrza. Komisję sprawdzającą tworzyły panie polonistki, pod opieką których młodzież przyjechała na konkurs.
     Szkołę naszą reprezentowali: Beata Paprota 6a, Weronika Jugowiec 6a, Daria Siewiera 6b, Patrycja Gładysz 6b. Do Konkursu przygotowała młodzież pani Aleksandra Lis.

Wyniki konkursu:u:
 „Mistrz Polanicy i okolicy” – Kaja Longawa – Szkoła Integracyjna w Szalejowie Górnym
 I miejsce – Daria Siewiera – Szkoła Podstawowa nr 2 w Polanicy-Zdroju   
II miejsce – Weronika Jugowiec – Szkoła Podstawowa nr 2 w Polanicy-Zdrojuju
III miejsce – Igor Skuratowicz  – Zespół Szkół Społecznych w Kudowie - Zdroju   

       Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział  i nagrody w postaci lektury. Nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do konkursu również otrzymali podziękowania i polanickie upominki.

Organizatorzy konkursu Anna Stępek, Aleksandra Lis, Beata Muziewicz.

 

Medal od WOŚP

    Za wieloletnią współpracę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, działający przy naszej szkole SZTAB, otrzymał pamiątkowy medal wraz z certyfikatem. Jest to zasługa uczniów naszej szkoły, nauczycieli i wszystkich osób, które wspierają nasz SZTAB. Ten medal należy do każdego z nas!

 

Konstytucja 3 Maja

 

 

     Apel z okazji 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi Państwowej przygotowała w tym roku klasa V B. Uroczystość odbyła się 28 kwietnia 2017 r. Inscenizacja przeniosła nas w odległe czasy. Najpierw do I rozbioru Polski, czyli do roku 1772, a następnie do okresu kiedy obradował Sejm Wielki, w czasie którego uchwalono w dniu 3 maja 1791 roku pierwszą w Europie, a drugą na świecie nowożytną ustawę zasadniczą. Konstytucja 3 Maja zapoczątkowała reformę ustroju, ale nigdy nie została w pełni wprowadzona w życie, a mimo to przeszła do historii, jako jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach I Rzeczpospolitej. Stała się symbolem odrodzenia moralnego narodu. To właśnie po to przypomniano karty historii, by czerpać z nich siłę i mądrość. Dzięki strojom z tamtych czasów, klasie V B, udało się oddać w bardzo realistyczny sposób klimat tamtych dni.

A przesłaniem dla nas niech będzie fragment wiersza, recytowanego w czasie apelu: ...Zapamiętajże narodzie: w waśni zguba, siła w zgodzie...

W przedstawieniu udział wzięli Narratorzy:
    Katarzyna Sypek, Jagoda Szuba-Paszkiewicz Król Stanisław August Poniatowski - Maciej Zaczyk Król Prus Fryderyk - Aleksander Rozmus Caryca Katarzyna – Agata Pawlicka Cesarz Austrii Franciszek Józef – Bartosz Zaykowski Stanisław Małachowski - Wiktor Klimowicz Ignacy Potocki - Jan Muc Hugo Kołłątaj - Artur Kupiec Szlachta: Wiktoria Bigos, Oliwia Dereń, Mateusz Głogowski, Filip Kułaga, Anna Lampart, Oliwia Siemaszko, Anna Uryga, Sebastian Zawora Recytatorzy: Aleksandra Bzowy, Amelia Eljaszuk-Konieczko, Agata Pawlicka, Paulina Sulewska

Beata Szymkiewicz-wychowawca kl. V B

 

Sukcesy Naszych Szóstoklasistek

 

 

 

<      Chciałabym poinformować wszystkich Uczniów, Nauczycieli i Sympatyków naszej szkoły, że dnia 1. kwietnia 2017r. (nie jest to żart primaaprilisowy) drużyna szóstoklasistek w składzie:
 Wiktoria Eljaszuk – Konieczko, Daria Siewiera i Wiktoria Skop zajęła 3. miejsce w Dolnośląskim Konkursie „Od Solidarności do III RP” na poziomie szkół podstawowych, bo należy wyjaśnić, że konkurs ten rozgrywany jest jeszcze na poziomie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.
    W tym roku była to już siedemnasta odsłona konkursu, a z racji tego, że od początku odbywa się on w Szkole Podstawowej nr 17 we Wrocławiu uczczono to małym jubileuszem. Wracając jednak do naszych „brązowych medalistek” to stwierdzić muszę, że bardzo sumiennie przygotowywały się do tego trudnego konkursu zarówno na etapie powiatowym, który odbył się 4. marca br., a Dziewczyny zajęły w nim I miejsce, a poziom swojej wiedzy potwierdziły we Wrocławiu, gdzie jak wspomniałam, odbył się etap wojewódzki. Trudność tego konkursu polega na tym, że dotyczy on wydarzeń, które uczniowie podstawówki poznają dopiero na koniec roku szkolnego. Tym większa zasługa w/w Uczennic i tym większe brawa dla Nich. Właśnie z racji jubileuszu konkursu chciałabym przypomnieć, że od kilku lat uczniowie naszej szkoły kwalifikują się do rozgrywek finałowych i osiągają bardzo dobre wyniki. Mam nadzieję, że równie dobrze będzie w przyszłości.

 Opiekun finalistek – Beata Muziewicz
Więcej informacji i zdjęć na stronie : www.sp17. net pl  

 

Konferencja bibliotekarzy i polonistów
 w Polanicy – Zdroju 9.05.2017r.

 

 

 

 

„Czytajmy, bo czytanie jest drugim życiem” Józef Ignacy Kraszewski"

     Włączając się w obchody Ogólnopolskiego Święta Bibliotek, 9 maja 2017 roku, zaprosiliśmy do naszej szkoły bibliotekarzy i polonistów z powiatu kłodzkiego na Konferencję, której temat brzmiał „Biblioteki szkolne – nauka, zabawa, relaks”.
    Udział w Konferencji w Polanicy-Zdroju wpisał się doskonale w realizację zadań oświatowych, które w tym roku w sposób szczególny, realizowane są w szkołach i zakładają upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.
   Spotkanie miało posłużyć zdobyciu wiedzy, teoretycznej i praktycznej, w zakresie różnych sposobów wspierania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Szerokie spojrzenie na funkcje bibliotek szkolnych było również okazją do podzielenia się pomysłami jak uczyć, bawić, relaksować młodego człowieka odkrywając przed nim możliwości kryjące się w książkach.
    Więcej na temat Konferencji będzie można przeczytać w artykule umieszczonym na stronie internetowej „biblioteki szkolne online”, w naszej gazecie szkolnej „Szkolny Duszek” i w „Nieregularniku Polanickim” wydawanym przez Towarzystwo Miłośników Polanicy.

Poniżej relacja fotograficzna z Konferencji.
Bibliotekarz Anna Stępek

 

Konkurs Matematyczny klas I - III

 

 

 

 

       27 kwietnia odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Klas Trzecich „Król Matematyki”. Wzięło w nim udział 16 uczniów z okolicznych szkół. Uczniowie rozwiązywali zadania wymagające logicznego myślenia. Pracowali wytrwale i z wielkim zaangażowaniem. Z ogromną niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników.
I miejsce Królową Matematyki została Kornelia Woźniak (SP 2 Polanica-Zdrój).
II miejsce zajął Adam Nowakowski (SP Dusznik-Zdrój), 
III - Jan Kraśnikiewicz (SP Szalejów Górny).
   Wszystkim uczestnikom oraz ich nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 B.Bernatowicz A.Gutral-Szewelańczyk

 

Wielka Liga czytelników III Ogólnopolski konkursrs
 

 

 

 

Konkurs odbywa się pod patronatem

   "Najlepszą rzeczą jaką rodzice mogą zrobić dla szczęścia i przyszłości swego dziecka, jest codzienne głośne czytanie mu dla przyjemności i radykalne ograniczenie telewizji"
 I. Koźmińska, E. Olszewska "Wychowanie przez czytanie"
    Cel konkursu
    Głównym celem projektu "Wielka Liga Czytelników" jest tworzenie mody na czytanie wśród rodzin. Pragniemy, aby czytający rodzic stanowił dobry przykład dla dziecka i był dla niego promotorem kultury.
       Na czym polega konkurs?
   Uczniowie szkół podstawowych wypożyczają, w bibliotece szkolnej lub w Miejskiej Bibliotece Publicznej, książki z listy konkursowej i odbierają do nich pytania. Testy rozwiązują w domu, najlepiej podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddają do biblioteki, gdzie zostają ocenione. Po troje najlepszych czytelników z kategorii kl. 1-3 i 4-6 weźmie udział w drużynowym półfinale. Następnie najlepsi wystąpią w finale. Finałowi towarzyszyć będą liczne atrakcje dla rodzin. Całość imprezy odbędzie się pod nazwą "VI Wielka Zabawa Rodzinna".
     Półfinał odbył się 21.04.2017 roku Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino to:
Klasy młodsze: Amelia Boos 3b, Kornelia Woźniak 3b, Jan Żegota 3a - wynik 67 punktów Klasy starsze: Anna Pinkas 4b, Daria Siewiera 6b, Monika Sabo 6b - wynik 71 punktów
     Reprezentanci Miejskiej Biblioteki Publicznej to: Matylda Ogonowska 3b, Ivo Banović 3a, Alan Czarnecki 3b - wynik 66 punktów
Wielkie gratulacje!

 

Przedstawienie z okazji Wielkanocy klasa IVa

 

 

 

 

12 kwietnia 2017r. klasa IVa wraz z wychowawcą zaprosiła Nauczycieli i Uczniów naszej szkoły na przedstawienie, które miało wprowadzić wszystkich w klimat zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Głównym celem inscenizacji, która nosiła tytuł „Jak to kiedyś bywało…”, było przypomnienie zwyczajów związanych z wiosną, które dawniej były rodzajem przygotowania naszych przodków do tych ważnych w tradycji chrześcijańskiej świąt.
    Przedstawienie zakończyły stosowne życzenia. A wszystko uzupełnione było pięknie wykonanymi przez uczniów piosenkami.

 Beata Muziewicz – wychowawca klasy IVa

 

ŚWIĘTO MATEMATYKIKI
 

 

 

 

 

<     Dnia 13.03.2017 roku klasy IV - VI obchodziły w naszej szkole ŚWIĘTO MATEMATYKI. Celem było udowodnienie, że matematyka, to nie tylko trudne zadania, "suche liczby" i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.
   Rozpoczęliśmy apelem, w czasie którego odwiedziła nas KRÓLOWA NAUK, czyli MATEMATYKA (w tej roli Daria Siewiera z kl. VI b). Uczniowie powitali ją brawami, a wiersz na jej cześć recytowała Agata Pawlicka z kl. V b. Obchody miały charakter konkursu między klasowego. Pierwsze zadanie polegało na zaprezentowaniu przygotowanej wcześniej kilkuminutowej prezentacji o wylosowanym sławnym matematyku. Wszystkie klasy wykonały to zadanie z wielkim zaangażowaniem i dużą pomysłowością, ale najlepiej wypadła klasa Va, która przybliżyła nam postać włoskiego matematyka -  Fibonacciego.
     Pozostałe prezentacje: IV a - Tales z Miletu, IV b - Kartezjusz, V b - Archimedes, VI a - Euklides oraz VI b - Pitagoras. Kolejne zadanie polegało na napisaniu wiersza o matematyce. Utrudniał je fakt, że musiały się w min znaleźć następujące wyrazy: tabliczka mnożenia, prostokąt, wielokąt, proste równoległe, odcinek, kąt, nieskończoność i dodawanie. Najlepiej z tym zadaniem poradziły sobie klasy VI a i VI b. Każda klasa musiała również przygotować plakat pt. "Matematyka w życiu codziennym". Z tym zadaniem najmniej problemów miała klasa VI a. Natomiast 4-osobowe drużyny klasowe zmagały się z matematycznymi zadaniami i łamigłówkami. W tej konkurencji najlepsza okazała się również drużyna klasy VI a. Po podsumowaniu wszystkich konkursowych zadań punktacja przedstawiała się następująco:o:
I miejsce - klasa VI a II miejsce - klasa VI b i III miejsce - klasa V b
     Najlepsze klasy otrzymały dyplomy i słodkie upominki. Bardzo dziękuję wszystkim klasą
        Mam nadzieję, że dzięki takim imprezom, matematyka stanie się choć trochę bliższa, szczególnie tym uczniom, którzy mają z nią troszeczkę problemów :)

 Beata Szymkiewicz- nauczyciel matematyki

 

XI Szkolny Konkurs Kaligraficzny
 „Moje pismo jest piękne…”

 

 

 

 

       Konkurs odbył się w marcu 2017 roku. Wzięło w nim udział 81 osób z klas 1-6. Pismo uczestników oceniła komisja konkursowa w składzie:
·  Pani Agnieszka Kołtun - pedagog
· Pani Lilianna Babińska – nauczyciel w oddziałach przedszkolnych
· Pani Elżbieta Dżendzera – nauczyciel w oddziałach przedszkolnych
· Pani Małgorzata iębłowska – nauczyciel świetlicy szkolnej
· Pan Dariusz Kłonowski – dyrektor szkoły
· Pan Bartłomiej Balcer – nauczyciel plastyki
   Spośród uczniów biorących udział w konkursie nagrodziliśmy te, które oprócz pięknego pisma, nie popełniły żadnego błędu ortograficznego.
    Oto wyniki konkursu:
Klasy pierwsze I – miejsce: Matylda Miękisiak 1b II – miejsce: Matylda Borszowska 1b III – miejsce: Hanna Januszewska 1a Klasy drugie I – miejsce: Oliwia Mućka 2a II – miejsce: Zuzanna Żylińska 2b Klasy trzecie I – miejsce: Natalia Kościesza 3c II – miejsce: Kornelia Woźniak 3b III – miejsce: Weronika Mokrycka 3a Klasy czwarte I – miejsce: Anna Pinka 4b II – miejsce: Zuzanna Ziółkowska 4b III – miejsce: Julia Strzelbicka 4b Klasy piąte I – miejsce: Katarzyna Sypek 5b II – miejsce: Anna Uryga 5b III – m: Amelia Eljszuk-Konieczko 5b Klasy szóste I – miejsce: Weronika Jugowiec 6a II – miejsce: Beata Paprota 6a III – miejsce: Weronika Ligarska 6a Na apelu uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.
    Organizatorem konkursu była pani Anna Stępek - bibliotekarz.

 

<<<<<Poprzednia strona    /   Następna strona strona >>>>>

 

UROCZYSTOŚCI
IMPREZY

60-lecie szkoły i
20-lecie imienia szkoły 2018

50-lecie szkoły 2008

Wyjazd do Wrześni
IV Sejmik Karpacki
2005r.

Występ teatralny nauczycieli 17.05.2013

Patron szkoły

Zdjęcia archiwalne

Przyjaźń
Polsko-Czeska

DRUKI DO POBRANIA

Statut Szkoły

Usprawiedliwienia

Plan lekcji

Ubezpieczenia

Podręczniki

Regulaminy

Rekrutacja

POLANICA-ZDRÓJ

Polanica-Zdrój

www.polanica.pl


Szkoła Podstawowa nr 2 w Polanicy-Zdroju im. Żołnierzy z Monte Casino