O SZKOLE  /  GALERIA ZDJĘĆ  /  AKTUALNOŚCI  /  STATUT SZKOŁY  /  NAUCZYCIELE  /  KONTAKT  / 

MENU

Aktualności

Samorząd szkolny

Sport

Dyskoteki

Mikołajki

WOŚP

Wycieczki

KALENDARZ SZKOŁY

Wywiadówki

Biuletyn informacyjny

Kalendarz szkoły

Szkolny Duszek (gazetka szkolna)

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

Aktualności

Nauczyciele

Galeria zdjęć

PRACOWNICY SZKOŁY

Nauczyciele

Administracja

POCZET SZTANDAROWY


 

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

   Wiatr w żagle! Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej - pod takim hasłem odbył się dnia 12 stycznia 2020 roku 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły grali razem z Orkiestrą Jurka Owsiaka. W tym roku był to nasz dziewiętnasty Finał. Pogoda była wspaniała, piękne słońce sprzyjało spacerowiczom, a tym samym - kwestującym od wczesnych godzin rannych wolontariuszom. W tym roku było ich 50, a opiekę nad nimi sprawowali nauczyciele SP 2, którzy również od lat wspierają WOŚP .

   Polaniccy wolontariusze jak zwykle nie zawiedli. Ich pozytywne nastawienie, życzliwość, a także umiejętność przekonywania  sprawiły, że udało się zebrać o ponad 10 tys. więcej niż w roku ubiegłym. Kolejny rok i kolejny rekord.

  To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie hojność, życzliwość i zrozumienie mieszkańców, kuracjuszy i przebywających w Polanicy-Zdroju gości. Dziękujemy!!!

   W Parku Szachowym odbyły się rożne imprezy (m.in.: pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej, zumba, serduszkowy bieg rekreacyjny, przejażdżka samochodami rajdowymi), natomiast w Teatrze Zdrojowym zaprezentowały się dzieci i młodzież z polanickich szkół, między innymi wystąpił nasz szkolny chór.

Łącznie nasz sztab zebrał   40 820,70 zł.

Wolontariusze:

Cezary Tutak, Szymon Łoński, Blanka Waleryś, Zuzanna Januszewska, Weronika Mokrycka, Amelia Parada, Iga Nonas, Julia Zachara, Natalia Łuczak, Matylda Ogonowska, Kinga Zaykowska, Julia Ligarska, Franciszek Kuban, Jakub Lis, Natalia Kościesza, Aleksandra Zielonka, Jakub Kupiec, Bartłomiej Aleksandrowicz, Kevin Sołtys, Michał Pogoda, Kamila Prymus, Feliks Nowak, Oliwia Bil, Weronika Rączka, Szymon Ostrowski, Samuel Liedtke, Aleksandra Muc, Natalia Kamińska, Mateusz Kilijanek, Jakub Paradowski, Natasza Książkiewicz, Alicja Kupiec, Hanna Makuchowska, Agnieszka Szęszoł, Kornelia Kordowska, Julia Paprocka, Mikołaj Pezda, Miłosz Bożek, Michał Hrynowiecki, Przemysław Tuzimek, Katarzyna Sypek, Oliwia Dereń, Amelia Eljaszuk-Konieczko, Paulina Sulewska,  Agata Pawlicka, Anna Lampart, Aleksander Rozmus, Anna Uryga, Bartosz Zaykowski, Wiktor Klimowicz.

 

Nauczyciele biorący udział w Finale:

Liliana Babińska, Agnieszka Gbyl, Anna Gutral-Szewelańczyk, Sara Górgurewicz, Dariusz Kłonowski, Aleksandra Lis, Beata Muziewicz, Małgorzata Oziębłowska, Bogumiła Rozwadowska, Jolanta Szczeblewska, Beata Szuberska, Małgorzata Szymańska, Gabriela Tyburska, Małgorzata Zawada.

Komisja odpowiedzialna za liczenie pieniędzy:

Beata Szymkiewicz, Teresa Nowak, Anna Stępek, Edyta Żylińska.

Wolontariuszom, opiekunom, komisji liczącej pieniądze i wszystkim osobom, które brały udział w 28. Finale WOŚP składam jeszcze raz serdeczne podziękowania. Jak co roku - byliście wspaniali!  

Podziękowania za gościnność i życzliwość  kieruję również do właściciela Restauracji „Fabryka Smaków”  - Pana Piotra Lasocińskiego za przygotowanie dla wolontariuszy oraz opiekunów gorącej herbaty i pysznego poczęstunku.

Beata Szymkiewicz – szef sztabu przy SP2 w Polanicy-Zdroju

 

 

 

 

 

„Świętujmy czas Bożego Narodzenia”

    

    Tegoroczny Tydzień Języków Obcych poświęcony był celebracji Bożego Narodzenia. Uczniowie w dniach od 16 do 20 grudnia 2019r. byli uczestnikami imprez o charakterze artystycznym oraz naukowym.

    W poniedziałek zaprezentowano plakaty oraz dekoracje świąteczne zawierające elementy języka angielskiego oraz niemieckiego.  W kategorii plakatów anglojęzycznych I miejsce zdobyli Teodor Czerniak oraz Adam Mokrycki, II miejsce – Amelia Parada a III miejsce otrzymała Kornelia Kordowska. Za przygotowanie plakatów niemieckojęzycznych I miejsce otrzymała Julia Zachara, II miejsce – Iga Nonas oraz Kornelia Woźniak, III miejsce – Natalia Łuczak i Blanka Waleryś. Za wykonanie dekoracji świątecznych wyróżniono: Maksymiliana Wilczyńskiego, Natalię Kamińską, Alę Muc, Franciszka Olczaka i Dominika Spozyto.

    We wtorek uczniowie klas VI – VIII wzięli udział w konkursach znajomości języków angielskiego i niemieckiego. Miały one formę zadań testowych. W kategorii testu z języka angielskiego wśród klas szóstych  zwycięzcą byli Weronika Jeśman  , II miejsce zdobyli Paweł Lekan, III miejsce zdobyły Amelia Boos oraz Kornelia Woźniak. W klasach siódmych I miejsce zdobyła Wiktoria Piekarska, II miejsce – Kacper Gąsior, III miejsce otrzymała Aleksandra Słocińska. Wśród klas ósmych  zwyciężczynią konkursu została Katarzyna Sypek, II miejsce zdobyła Aleksandra Słocińska, a III miejsce – Anna Uryga. W kategorii tekstów z języka niemieckiego w klasach szóstych I miejsce zdobył Rafał Żebruń,II miejsce – Weronika Jeśman, III miejsce – Patrycja Książek. W klasach siódmych zwyciężczynią została Patrycja Żebruń, II miejsce zdobyła Julia Paprocka, III miejsce uzyskała Zuzanna Ziółkowska. W klasach ósmych zwyciężyła Agata Pawlicka, II miejsce zdobyły Katarzyna Sypek i Paulina Sulewska, III – Aleksander Rozmus.

     W środę wszyscy uczniowie szkoły mieli okazję spotkać się z orszakiem Trzech Króli, zaśpiewać kolędę lub piosenkę bożonarodzeniową w dowolnym języku. Za piękny występ każda klasa otrzymała od Trzech Króli słodki upominek.

Czwartek był dla klas II i III dniem konkursu wiedzy o tradycjach bożonarodzeniowych. W klasach drugich I miejsce zdobył Jan Jasiński, II miejsce ex aequo - Nikodem Nowak  i Jan Szpila, 3 miejsce- Piotr Rola. Wyróżnienie było dla Anny Spozyto i Aleksandra Piwowarczyka. W klasach trzecich I 1miejsce otrzymał Dominik Krupa, II - Dominik Kitkowski, III miejsce - Ksawery Kozłowski. Wyróżnienie otrzymała Inez Dec.

    Ostatni dzień naszej imprezy to wspólne kolędowanie  w różnych językach. Uczniowie klas szóstych oraz ósmych swoim śpiewem, tańcem oraz  odwzorowaniem scenki Narodzenia Jezusa wprowadzili nas w piękną atmosferę Świąt i wskazali na różne tradycje związane z Bożym Narodzeniem.

     Serdecznie gratuluję wszystkim uczniom za zaangażowanie i chęć uczestniczenia w  konkursach oraz występach artystycznych.  Bardzo dziękuję p. Edycie Żylińskiej, p. Julicie Tysiak – Sakowskiej oraz p. Katarzynie Szpili za współpracę w organizacji tak dużego w tym roku przedsięwzięcia.  Dodatkowo składam podziękowanie wszystkim tym nauczycielom, którzy poświęcili swój czas oraz uwagę w czasie obchodów Tygodnia Języków Obcych. Wszyscy życzymy sobie kolejnego udanego Tygodnia Języków Obcych w przyszłym roku szkolnym.

Joanna Jerszyńska - Mazur

 

 

 

„I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

     Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się
 w akcję „I ty możesz zostać Św. Mikołajem”. W wyniku waszego zaangażowania
z zebranych słodyczy i artykułów spożywczych udało się przygotować 20 paczek. 18 grudnia przekazaliśmy je samotnym i potrzebującym polaniczanom, sprawiając im  wielką radość. To wspaniały przykład niesienia pomocy i piękny gest dla potrzebujących.

          DZIĘKUJEMY!!!!!!!!

 

 

 

 

 

Mikołajkowa wycieczka klasy III a

        6 grudnia  wyjechaliśmy na wycieczkę do Kudowy-Zdroju. O godzinie 8.00 spotkaliśmy się na dworcu PKP, by pociągiem dojechać do Kudowy.  Tam najpierw zwiedziliśmy prywatne Muzeum Zabawek Bajka”. Odkryliśmy  zabawki, którymi bawili się kiedyś nasi rodzice, a nawet dziadkowie. Jest to największa wystawa zabawek w Polsce. Znajdują się tam wszelkie formy zabawek - począwszy od starożytności aż po lata 80. XX wieku. W zbiorach znajdują się m.in.:- teatrzyki domowe;- zabawki z filmów;- szopki bożnonarodzeniowe;- lalki;- militaria chłopięce;- zabawki blaszane;- klocki;- samograje;- zwierzątka;- zabawki optyczne;    Z roku na rok kolekcja zabawek jest powiększana o kolejne eksponaty. Po muzeum oprowadzała nas właścicielka ,która w ciekawy sposób przedstawiała nam historie różnych zabawek. Wzięliśmy tam też udział w warsztatach plastyczno- technicznych. Każdy z nas samodzielnie wykonał dla siebie drewnianą , ruchomą zabawkę.

       Po wyjściu z muzeum bawiliśmy się na placu zabaw w pięknym kudowskim parku. Pogoda w tym dniu była mroźna, ale bardzo słoneczna, co dodatkowo wprawiało nas        w wesoły nastrój.  Następnie zwiedziliśmy Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych. Jest to nowoczesna placówka edukacyjno- muzealna, w której poznaliśmy w niezwykły sposób rośliny i zwierzęta występujące na terenie Gór Stołowych.

     Do Polanicy wróciliśmy autokarem. Ten dzień mikołajkowy był wyjątkowo udany !

                       Uczniowie kl.III a

                                                                                                                  wychowawca A. Gutral- Szewelańczyk

 

 

 

 

 

 

Wycieczka klasa III b

    6 grudnia klasa IIIb wyruszyła do Wrocławia na poszukiwanie Mikołaja. Na początku udała się do Teatru Muzycznego Capitol. Tam niestety nie spotkała Mikołaja, ale obejrzała wspaniały musical pełen barwnych kostiumów i efektów specjalnych -„Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Następnie udała się do Kolejkowa, gdzie uczestniczyła w warsztatach plastyczno – technicznych, na które zawitał długo oczekiwany gość – MIKOŁAJ. Po wspólnym śpiewie i pamiątkowym zdjęciu wszyscy udali się na wystawę, gdzie mogli poznać życie mieszkańców Dolnego Śląska przedstawione w miniaturze na wielkiej makiecie. Na zakończenie nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia przy rozświetlonej choince.

 

 

 

 

 

 

„Ratujemy i uczymy ratować”

          Jak co roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w programie WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować”. Pierwszoklasiści uczyli się, jak zadbać o własne bezpieczeństwo, jak sprawdzić czy osoba poszkodowana jest przytomna, czy oddycha i jak wezwać pomoc.

       Drugoklasiści doskonalili swoje umiejętności zdobyte w poprzednim rok oraz ćwiczyli układanie poszkodowanego w pozycji bocznej .

      Natomiast trzecioklasiści spotkali się z ratownikami  GOPR – Górskiego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego. Po krótkiej prezentacji dotyczącej otaczających nas gór i zasad bezpiecznego poruszania się po nich, ratownicy przeprowadzili szkolenie dotyczące resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

      Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali dział w zajęciach zdając sobie sprawę, że w przyszłości ich wiedza i umiejętności mogą komuś uratować życie. Pamiętajmy, że życie ludzie jest największym skarbem.

 

Koordynatorki programu

 

 

 

 

 

 

Ogólnopolska Akcja BohaterOn – Włącz historię

    We wrześnie 2019 roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej Akcji BohaterOn – Włącz historię, mającej na celu uhonorowanie niezwykłych ludzi – bohaterów Powstania Warszawskiego.

   Po zarejestrowaniu szkoły i otrzymaniu materiałów zostały one przesłane do nauczycieli i wychowawców i wykorzystane na lekcjach wychowawczych, języka polskiego i historii. Koordynator akcji - bibliotekarz szkolny - wydrukował materiały i przedstawił je na gazetce  ściennej. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem.

   Następnie poproszono uczniów o wykonanie papierowych kartek dla powstańców. Powstawały one w domu, wykonane samodzielnie lub z pomocą rodziców.

   W miesiącu październiku został ogłoszony konkurs dla wszystkich uczniów w szkole. Polegał on na samodzielnym działaniu - rozwiązaniu zadań – dotyczących Powstania Warszawskiego. Klasy młodsze rozwiązywały zadanie: labirynt, łączenie kropek, kolorowanka, wyjaśnienie pojęć. Klasy starsze miały dokończyć komiks i odpowiedzieć na pytania.

Do wysłanych kartek dołączyliśmy życzenia dla Powstańców i podziękowania dla Organizatorów.

 „Ginąc, myśleli o Tobie,

żyjąc pamiętaj o Nich!”

Szanowni Państwo!

Od 21 lat patronem Szkoły Podstawowej nr 2 w Polanicy - Zdroju 
 są Żołnierze gen. Władysława Andersa walczący o wolność naszego kraju 
    pod Monte Cassino. Pielęgnujemy pamięć o nich, ponieważ     
   „Potrzebujemy wczoraj, aby w pełni żyć dzisiaj i jutro”. 

W tym roku postanowiliśmy dołączyć do grona młodzieży,   
która, w sposób szczególny, pamięta także o innych niezwykłych ludziach    
walczących w czasie II wojny światowej - Powstańcach Warszawskich.    
Idea, która przyświeca organizatorom tej ogólnopolskiej        
akcji pięknie wpisuje się w misję naszej szkoły. Jesteśmy dumni z tego,   
że nasza młodzież napisała piękne, mądre, serdeczne słowa Tym,    
którym zawdzięczamy godne, dobre, spokojne życie.

Powstańcom życzymy zdrowia i przesyłamy Im naszą energię i młodość,
 a Organizatorom akcji  dziękujemy za piękny pomysł,

który kieruje nasze myśli ku historii i ku ludziom niezwykłym,
 których dzieję są dla nas wzorem i inspiracją.

Z wyrazami wielkiego szacunku

Uczniowie, Dyrekcja, Nauczyciele naszej szkoły

Na początku stycznia otrzymaliśmy od organizatorów piękne podziękowanie.

 

 

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

25.11. – 29.11.2019r.

 „Wczoraj, jutro także dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”.

    Przez cały listopadowy tydzień dzieci z klas 1-4 odwiedzały bibliotekę szkolną, aby pobawić się z Pluszowym Misiem. Każdy uczeń przyniósł z domu swojego ulubieńca. Były zabawy, zagadki, wiersze i oczywiście konkurs czytelniczy. Czytaliśmy fragmenty książek o Misiach. Wyróżnienia otrzymały również dzieci wypożyczające i czytające najwięcej książek ze szkolnej biblioteki. Był to tydzień pełen ciepła i uśmiechu.

      Kochajmy Misie, te pluszowe i te, które są bohaterami książek.

 

 

 

 

 

 

21 listopada – Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    W dzisiejszym świecie promocja życzliwości jest tematem bardzo aktualnym a nawet pożądanym. Takie wartości jak tolerancja, uczynność, działania na rzecz innych w życiu codziennym stały się jakby mniej widoczne. Skutki braku takich postaw stają się zauważalne  i dotkliwe.

     Życzliwość sprawia, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Czasami wystarczy tylko uśmiechnąć się, pamiętać o trzech magicznych słowach: proszę, dziękuję, przepraszam, wyciągnąć pomocną dłoń innej osobie a świat stanie się piękniejszy. 

     Dzień 21 listopada ogłoszony został „Dniem koloru żółtego”  -  koloru życzliwości, pełnego słońca i optymizmu. Należało zatem ubrać się w tym dniu na żółto i powiedzieć kilku osobom parę miłych słów.

     Przy wejściu do szkoły Samorząd Uczniowski rozdawał   "ulotki życzliwości" z hasłami typu:
Życzliwe gesty znaczą więcej, niż podarunki.
Życzliwość nic nie kosztuje, ale wiele daje.
W obecności osób dobrych i życzliwych, wszystko staje się lepsze.

    Uczniowie podczas przerw międzylekcyjnych  gromadzili się wokół przygotowanego symbolicznego drzewka życzliwości,  zapisując karteczki z pozdrowieniami, miłymi
i życzliwymi hasłami.

         BĄDŹMY ŻYCZLIWI NIE TYLKO W TEN WYJĄTKOWY DZIEŃ – ALE PRZEZ CAŁY ROK!

Samorząd Uczniowski

 

 

 

 

 

 

Obchody Dnia Odzyskania Niepodległości

            11 listopada w Teatrze Zdrojowym w Polanicy- Zdroju odbyły się uroczyste obchody Dnia Odzyskania Niepodległości. Tegorocznym gospodarzem tej imprezy była nasza szkoła, a dokładnie uczniowie klas I- III. Program prowadzili Inez Dec ( III a) i Tobiasz Kostrzewa (III b).

    W części oficjalnej było przemówienie dyrektora szkoły Dariusza Kłonowskiego, oparte o słowa słynnej piosenki zespołu Chłopcy z Placu Broni -"Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem ".

    Część artystyczna rozpoczęła się pięknym i wzruszającym polonezem zatańczonym przez uczniów klas trzecich. I tu ogromne podziękowania dla pani Barbary Federowicz za choreografię i przygotowanie młodych tancerzy.

W dalszej części wystąpili uczniowie klas pierwszych i drugich. Były wiersze, scenki i piosenki. Wzruszenie wzbudziła pieśń pt. "Co to jest niepodległość ?" w pięknym wykonaniu Mai Pazery (II b).

    Na scenie teatru gościnnie wystąpiły także dzieci z polanickich przedszkoli. "Maluchy" ubrane w barwy narodowe zaprezentowały patriotyczne piosenki  i tańce pod hasłem KOCHAM POLSKĘ.

    Za całość dziękujemy wszystkim nauczycielom , opiekunom i wychowawcom, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.

       Anna Gutral- Szewelańczyk

 

 

 

 

 

 

Pamięć jest jedyną formą życia pozagrobowego…

                        

   W październiku pamiętamy o tych, którzy odeszli. W  akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”  wpisała się już kolejny raz inicjatywa dbanie o opuszczone i zaniedbane groby. Uczniowie naszej szkoły w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych przygotowali znicze, wiązanki oraz stroiki.
   W piątek 25 października 2019 roku 48 wolontariuszy wzięło udział w akcji porządkowania zapomnianych grobów na terenie Cmentarza Parafialnego w Polanicy - Zdroju. Pracowicie zbierali liście, wyrywali chwasty, grabili, czyścili pomnik. Nie zapomnieli także o miejscach pochówku znanych i zasłużonych ludzi dla miasta. Znicze
 i stroiki złożone zostały także na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły.
     W tym roku udało się posprzątać ponad  30 grobów.  Cieszymy się, że w ten sposób mogliśmy oddać cześć zmarłym, o których nikt nie pamięta, a także uczcić ich pamięć. Zmęczeni, umorusani, ale zadowoleni z dobrze spełnionego obowiązku wolontariusze wrócili do domów.

                                     

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz poświęcony czas.

Samorząd Uczniowski

 

 

 

 

 

 

 

 

      Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w sprzedaż cegiełek na rzecz Fundacji
„Pomóż i Ty”. W tym roku dochód ze sprzedaży przekazany zostanie 17-letniemu Bartkowi Chrzan, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego i operacji kręgosłupa nie rezygnuje z rehabilitacji wspomagającej jego rozwój. Bartek uwielbia samochody i podróże, a dwuosobowy skuter inwalidzki Companer jest spełnieniem jego motoryzacyjnej pasji. Dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie spełnienie jego marzenia o odkrywaniu z najbliższymi zakamarków zewnętrznego świata.

        W tym roku szkolnym , dochód ze sprzedaży cegiełek w naszej szkole wyniósł
273,47 zł.

         Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli sie w akcję oraz życzymy dużo radości
 i pomyślności Bartkowi, jak i innym podopiecznym Fundacji „ Pomóż i Ty”.

 

 

Jesienny Rajd Szkolny klas trzecich

W dniu 15 X 2019 r. odbył się Jesienny Rajd Szkolny. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Dla każdej grupy była wyznaczona inna trasa do przejścia. Nasze klasy- III a i III b szły wspólnie.

             Wyszliśmy ze szkoły o godzinie 9.00. Nasza trasa prowadziła żółtym szlakiem rowerowym w stronę Sokołówki. Szliśmy lasem wzdłuż górskiego strumienia. Po drodze podziwialiśmy piękną złotą jesień- kolorowe drzewa, różne grzyby, a szczególnie piękne czerwone muchomory. Zatrzymaliśmy się w domku leśników, aby odpocząć i zjeść śniadanie. Po odpoczynku wyruszyliśmy w dalszą trasę. Do szkoły wróciliśmy o godzinie 11.30. A tam czekało na nas ognisko, na którym upiekliśmy sobie kiełbaski. Były pyszne!

             Rajd bardzo nam się podobał. Dodatkowo piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że do szkoły wróciliśmy wprawdzie zmęczeni, ale szczęśliwi.

 

                                                       Uczniowie z kółka polonistycznego klas trzecich

Opiekun A. Gutral- Szewelańczyk

                                                             

 

 

 

 

 

 

 

 

„Zbiórka zabawek do świetlicy szkolnej”

    18 października zakończyliśmy z dużym sukcesem zbiórkę zabawek do świetlicy szkolnej. Dziękujemy za wszystkie pluszaki, książki, puzzle, gry i wiele innych zabawek, które trafią do naszych młodszych kolegów i koleżanek. Świetnie, że potraficie dzielić się tym, co macie z innymi.

 Jesteście super!!!!!!

 Dziękujemy!!!!!

                                    Samorząd Uczniowski

 

 

 

 

 

„Dzień krawata i muchy.”

    30 września 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopca pod hasłem „Dzień krawata i muchy.” Uczniowie chętnie wzięli udział
w zabawnych obchodach tego dnia i pojawili się w szkole ubrani
w muchę lub krawat. Ten nieodzowny element eleganckiego męskiego stroju czasem staje się ciekawym dodatkiem dziewczęcej garderoby. Zobaczcie, komu bardziej w nim do twarzy.  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do wspólnej zabawy.

 

 

 

 

 

 

Światowy Dzień Uśmiechu

 

   Każdego roku w pierwszy piątek października obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu. W tym roku święto przypadło 4 października. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball- autor żółtej uśmiechniętej buzi, którą każdy z nas zna. Również i w naszej szkole postanowiliśmy ten dzień uczcić.

   W tym dniu uczniowie i nauczyciele, przyszli do szkoły ubrani w radosne, kolorowe barwy. Wielu z nich miało wesołe garderobiane detale, które wywołały uśmiechu na niejednej buźce :) . Przy wejściu do szkoły uczniowie i pracownicy szkoły otrzymali samoprzylepne "smiley face".

      A dlaczego warto się uśmiechać?

     Bo śmiech to zdrowie. Odstresowuje, pobudza układ krążenia i układ odpornościowy.  Poza tym stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Łagodzi migreny, odpręża i osłabia ból- jak lekarstwo. Ludzie uśmiechnięci są bardziej lubiani i otwarci, śmiech ułatwia kontakt z drugim człowiekiem, dlatego uśmiechajmy się jak najwięcej!

DUŻO USMIECHU, NIE TYLKO OD ŚWIĘTA
ZYCZY SAMORZAD UCZNIOWSKI :)

 

 

 

„Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
 lecz przez to czym dzieli się z innymi...”
Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie akcji charytatywnej na rzecz chorych dzieci wrocławskiego hospicjum. Kwota jaką udało nam się dzięki wam pozyskać wynosi 1416, 22 zł
Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy. Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.
 Za pomoc i życzliwość
- DZIĘKUJEMY !

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopca

 

   Kontynuacją świętowania DNIA CHŁOPAKA była dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski dnia 1 października. Do zabawy zachęcała pani Małgosia Zawada, która na dyskotece wcieliła się w rolę wodzireja. Wszyscy uczniowie bawili się świetnie przy swoich ulubionych piosenkach.

   Tańce przeplatały konkursy zorganizowane przez dziewczynki. Główną atrakcją dyskoteki były wybory Dżentelmena Szkoły. Do tytułu kandydowali wybrani wcześniej chłopcy:

IVa – Jakub Nosal

IVb – Witold Kolodyi

Va – Dominik Budziński

Vb – Michał Hołowiński

Vc -  Tymon Kostrzewa

VIa – Iwo Banovic

VIb – Paweł Lekan

VIc-  Jan Koczela

VIIa -  Feliks Nowak

VIIb – Jakub Paradowski

VIIIa- Jan Muc

VIIIb- Kacper Kupiec

 

 

   Finaliści musieli udowodnić, że zasługują na wybitny tytuł, zmagając się z ciekawymi konkurencjami m.in. sprawnościowymi, tanecznymi, logicznymi. Wszyscy chłopcy włożyli duży wysiłek, aby pokazać się z jak najlepszej strony.  Dziewczęta miały za zadanie wybrać największe dżentelmena w szkole . Każda dziewczynka mogła oddać tylko 1 głos. Dżentelmenem Szkoły został  Feliks Nowak z klasy VII a. Feliks był bardzo szczęśliwy. Pozostali chłopcy trochę mu zazdrościli, ale starali się tego nie okazywać. :)

   Takie wydarzenia pokazuje, że w szkole nie tylko możemy się uczyć, ale również miło wspólnie spędzać czas. Tymczasem wszyscy już czekamy na następną dyskotekę!

    Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali nasi niezawodni nauczyciele:
p. Aleksandra Lis, p. Joanna Winiarska, p. Małgorzata Zawada
i p. Edyta Żylińska. Serdecznie im dziękujemy za poświęcony czas i energię.

                                                        Opiekun Samorządu Edyta Żylińska

 

 

Warsztaty przyrodnicze pod hasłem:

Sortujemy – nie marnujemy czyli recycling i upcycling w praktyce”

25 września uczniowie klas czwartych uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych, których celem było uwrażliwienie na problemy środowiska naturalnego, a w szczególności potrzeby właściwej segregacji śmieci, recyclingu oraz istoty upcyclingu. Pracownicy Zespołu Edukacji Parku Narodowego Gór Stołowych zaprezentowali metody segregacji odpadów oraz postępowania z odpadami „kłopotliwymi”, takimi jak leki, meble, baterie itp. W drugiej części warsztatów odbyły się zajęcia praktyczne, w trakcie których dzieci z wykorzystaniem surowców wtórnych wykonywały ozdobne kwiaty.

            Podczas warsztatów uczniowie mieli też możliwość poznać różnicę pomiędzy recyclingiem a upcyclingiem, którego celem jest bezpośrednie wykorzystywanie przedmiotów będących odpadami do innych celów, niż zostały pierwotnie zaprojektowane.

            Serdecznie dziękuję gościom z Parku Narodowego Gór Stołowych za spotkanie z naszymi uczniami. Mam nadzieję, że dzięki takim warsztatom nasi uczniowie jeszcze bardziej zaangażują się w działania mające na celu ochronę środowiska.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

 

 

 

 

 

 

Następna strona strona  2  >>>>>

UROCZYSTOŚCI
IMPREZY

60-lecie szkoły i
20-lecie imienia szkoły 2018

50-lecie szkoły 2008

Wyjazd do Wrześni
IV Sejmik Karpacki
2005r.

Występ teatralny nauczycieli 17.05.2013

Patron szkoły

Zdjęcia archiwalne

Przyjaźń
Polsko-Czeska

DRUKI DO POBRANIA

Statut Szkoły

Usprawiedliwienia

Plan lekcji

Ubezpieczenia

Podręczniki

Regulaminy

Rekrutacja

POLANICA-ZDRÓJ

Polanica-Zdrój

www.polanica.pl


Szkoła Podstawowa nr 2 w Polanicy-Zdroju im. Żołnierzy z Monte Casino