Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Żołnierzy z Monte Cassino
w Polanicy Zdroju

logo szkoły


Sztandar szkolny


Herb
Polanicy Zdroju
www.polanica.pl

O naszym mieście

Monitoring  w szkole

 

XIII  Polanicki Bieg Trzeźwości

XIII Polanicki Bieg Trzeźwości „Pokonaj Samego Siebie odbył się
24 września 2014 roku. Jak co roku impreza była zwieńczeniem kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Podsumowania kampanii dokonał Mariusz Winiarz.
        W imprezie udział wzięło ok. 250 biegaczy z polanickich szkół. Imprezę poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy-Zdroju.
        Oprócz biegów, które odbyły się w ośmiu kategoriach, impreza była wyśmienitą okazją do wręczenia nagród laureatom ogólnopolskich konkursów, podziękowania i rozdania dyplomów szkołom oraz certyfikatów nauczycielom biorącym aktywny udział w kampanii ZTU.
Wyniki Polanickiego Biegu Trzeźwości Zachowaj Trzeźwy Umysł:
Klasy I-II
Dziewczęta: I miejsce Natalia Kamińska, II Oliwia Bil, III Weronika Rączka
Chłopcy: I miejsce Samuel , II Michał Krawczyk, III Szymon
Klasy III-IV
Dziewczęta: I miejsce Beata Paprota, II Milena Dusza, III Patrycja Gładysz
Chłopcy: I miejsce Mateusz Biniewski, II Emil Marciniszyn, III Janusz Garbacz
Klasy V-VI
Dziewczęta: I miejsce Daria Kibitlewska, II SP Edukator, III SP Edukator
Chłopcy: I miejsce Bartosz Moździerz, II Paweł Kłonowski, III Adam Lemiesz

 

 


Turniej o Puchar

Premiera Donalda Tuska

09.09.2014

 

W miesiącu wrześniu po raz V już odbyły się kolejne etapy Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska. 9 września walczyły roczniki 2003 i 2004 w kategorii dziewcząt i chłopców, zaś 15 września roczniki 2002 i 2001. Dziewczęta i chłopcy starsi zajęli II miejsce nie kwalifikując się dalej, ale roczniki 2003 dziewczęta  i 2004 chłopcy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Zawody odbywały się na Orliku przy SP2 w Polanicy jednak dziewczęca drużyna Lampartów dopiero III miejsce (brawa dla obrony i bramkarza za niesamowitą walkę w obronie). Chłopcy udali się pociągiem do Kudowy-Zdroju gdzie ulegli niestety drużynie gospodarzy i nie zakwalifikowali się dalej.

Wszystkim drużynom biorącym udział w tegorocznych rozgrywkach gratulujemy chęci udziału, walki i przestrzegania zasad fair play w grze. Do następnego roku!!!

 

 
Zawody siatkarskie 2014

Zawody odbyły 04.02.2014r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Jaszkowej Górnej  , były to eliminacje powiatowe (czwórek siatkarskich). Nasza szkolna drużyna zdobyła pierwsze miejsce spośród siedemiu drużyn , które walczyły o wejście do strefy między powiatami. Zawody te odbędą się prawdopodobnie 7 marca 2014 w kłodzku.

Skład drużyny: Piotr Sobczyk, Wiktor Szewelańczyk, Dominik Nonas, Jakub Steciuk,
                      Jan Kaczkan, Wiktor Moraczewski, Dominik Morawa, Tymoteusz Kopeć.

Opiekunowie drużyny : Arkadiusz Szota, Paweł Szpak

Gratulacje!!!!!! 
 

 

Piramidy 2013

<<<GALERIA ZDJĘĆ>>>

 

 

Piramidy 2012

Powiatowe sztafetowe zawody pływackie - Kudowa Zdrój 12.03.2012 - dziew 5 miejsce, chłopcy - 4 miejsce

Zawody w mini piłkę siatkową rejonu kłodzkiego 14,15.02.2012 - dziewczęta - 3 miejsce, chłopcy - 4 miejsce

ZAWODY KOSZYKARSKIE


<<<GALERIA ZDJĘĆ>>>

 

Zawody sportowe w Kudowie Zdroju
05.10.2011

Dnia 5 października 2011r. dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyli w Powiatowych Biegach Sztafetowych odbywających się w Parku Zdrojowym w Kudowie Zdroju. W grupie dziewcząt rywalizowało 11 szkół z powiatu kłodzkiego, a w grupie chłopców 10. Do przebiegnięcia ścieżkami kudowskiego parku dziewczynki miały dystans 800m zaś chłopcy 1000m  Obie trasy nie należały do najłatwiejszych, trasa 1000m była dodatkowo miejscami śliska i niebezpieczna  Chłopcy ukończyli bieg na 8 miejscu, zaś dziewczętom w składzie: Natalia Guszpit, Wiktoria Wawrzyniak, Dominika Grzybek, Marcelina Rączka, Katarzyna Nawrocka, Aurelia Wińska, Kamila Sobczyk, Katarzyna Wołoszczuk, Katarzyna Prusak i Wiktoria Krawczyk  udało się zdobyć III miejsce i stanąć na podium. Wszystkim uczestnikom Biegów serdecznie gratulujemy!!!

<<<GALERIA ZDJĘĆ>>>

Zawody w unihokeja 2008
 

14   października   2008   roku   nasza   szkoła   po   raz   pierwszy uczestniczyła    zawodach    unihokeja.   Zawody   te   odbywały   się   w  miejscowości  Imbramowice  pod  Wrocławiem.  W  skład  naszej  drużyny weszli Klaudia   Biniewska,   Aleksandra   Szymkiewicz,   Julia   Iwańska, Maciej  Romanowski,  Maciej  Różewicz,  Damian  Radtke,  Kamil  Kopytko oraz   Paweł   Sulewski.   Łączni na   zawod przyjechało    drużyn. Rozegraliśmy  3  spotkania  w  naszej  grupie.  Nasz  bilans  to:  2  spotkania przegrane, 1  wygrane,  a bilans bramkowy wynosi:    3:2.  Najlepszym    strzelcem    naszej    drużyny    został    Maciej Romanowski  z  dwoma  trafieniami  na  koncie,  a  następnie  Julia  Iwańska z  jedną  zdobytą  bramką.  Niestety  nie  udało  się  nam  dostać  do  następnej rundy.  Każdy  z  nas  był  jednak  zadowolony,  że  mógł  reprezentować  swoją szkołę.  Szczególne  podziękowania  składamy  naszemu  opiekunowi  panu Januszowi Szydłowskiemu. Mamy nadzieję na rewanż w przyszłym roku.

 

 

 

Spotkanie z Moniką Pyrek
w Szkole Podstawowej nr 2

Polska lekkoatletka wicemistrzyni świata i Europy
w skoku o tyczce

Turniej  piłki siatkowej w szkole 2007

    W piątek 8.12.2006 w naszej szkole gościliśmy najlepszych polskich zawodników w pięcioboju nowoczesnym: Martę Dziadurę – mistrzynię świata w starcie indywidualnym, sztafecie oraz w drużynie  i  Marcina Horbacz siódmego zawodnika Mistrzostw Świata. Wraz z zawodnikami przybyli lekarz reprezentacji oraz trener szermierki (były olimpijczyk i medalista mistrzostw świata). W spotkaniu, które odbywało się na małej sali sportowej, uczestniczyły delegacje klas IV – VI oraz klasa IIIb. Na początku Pan Dyrektor przedstawił wszystkim zgromadzonym przybyłych gości. Następnie nasi mistrzowie omówili poszczególne dyscypliny wchodzące w skład pięcioboju nowoczesnego. Pokazali broń i amunicję z jakiej strzelają podczas zawodów oraz przedstawili komendę i pozycję strzelecką zawodnika. W trakcie spotkania dzieci zadawały gościom wiele pytań dotyczących np. harmonogramu dnia treningowego, początków kariery sportowej, marzeń sportowców oraz startu na Olimpiadzie w Pekinie. Na zakończenie spotkania goście rozdawali dzieciom autografy, a następnie zrobili z nimi wspólne zdjęcie. Ten bezpośredni kontakt z gwiazdami sportu był dla uczniów ciekawym przeżyciem.

 

Gazeta

Szkolny Duszek

 

Klubu Młodego Przyrodnika

Wyjazd do Wrześni
IV Sejmik Karpacki

Dyktanda

PRZYJAŹŃ 
POLSKO - CZESKA

PRZYJAŹŃ 
POLSKO - NIEMIECKA

Ciekawe strony

Ochrona Środowiska
w naszej szkole

Monte Cassino

więcej

Główna strona        wycieczki       sport w szkole      pracownicy szkoły      oddział klasy 0         plan_lekcji      patron_szkoły      dyskoteki        kalendarz_szkoły      Wielka_Orkiestra_Ś.P.         mikołajki         o_szkole         galeria zdjęć       aktualności         statut szkoły      nauczyciele       adres      opieka_szkolna