Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Żołnierzy z Monte Cassino
w Polanicy Zdroju

logo szkoły


Sztandar szkolny


Herb
Polanicy Zdroju
www.polanica.pl

O naszym mieście

Monitoring  w szkole

Wyjazd do Wrześni

         25 - ego listopada 2005r. delegacja Szkoły w składzie: Joanna Kaczałuba, Flawia Muziewicz, Mateusz Lis - tzn. poczet sztandarowy pod opieką p. Dariusza Kłonowskiego i p. Beaty Muziewicz udało się na IV Sejmik Karpacki do Wrześni.

         Ważnym wydarzeniem Sejmiku były obchody 10 - lecia powstania Klubu Szkół, Przyjaciół i Organizacji Monte Cassino. Nasza szkoła wprawdzie nie od początku jest członkiem Klubu ( przystąpiliśmy do niego w 1997r. w trakcie uroczystości nadania imienia naszej szkole ), jednak jesteśmy jego bardzo aktywnym członkiem. Dowodem na to niech będzie fakt, że zostaliśmy we Wrześni odznaczeni medalem „Pro Memoriał” za „… wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polaki podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu”, nadanym przez Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie.

         Innym dowodem aktywności szkoły jest to, że nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca w konkursach organizowanych z okazji Sejmiku i 10 - lecia Klubu rozstrzygniętych we Wrześni.I tak w konkursie literackim w kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła praca Joanny Chołuj z klasy Va, a II miejsce praca Pawła Mazurka ucznia klasy Vc.

Najlepszym okazał się także folder szkoły i miejscowości przygotowany przez zespół redakcyjny klasy VIa w składzie: Maja Hucaluk, Karolina Kmiecik, Flawia Muziewicz, Justyna Pszeniczna i Janusz Rudnicki pod fachową opieką p. Joanny Jerszyńskiej - Mazur i p. Beaty Muziewicz.

Tytułem wyjaśnienia należy dodać, że w Sejmiku uczestniczyło 27 szkół, które prezentowały swoje prace.
Oprócz uroczystości o charakterze patriotyczno - historycznym ( m.in. składaliśmy kwiaty pod pomnikiem Dzieci Wrześnieńskich ). Gospodarze czyli Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni, przygotowali wiele atrakcji od wieczoru andrzejkowego poczynając na kiełbaskach i grochówce przy ognisku kończąc. Piorunujące jednak wrażenie zrobił na nas budynek w/w szkoły oddany do użytku 3 lata temu.

          Piękny, nowoczesny, świetnie wyposażony w sprzęt ( na Mateuszu, Flawii i Asi największe wrażenie zrobiły sale komputerowe), a do tego tak subtelny w kolorystyce i czyściutki, jakby malarze wyszli z niego tuż przed naszym przybyciem. Piękne, zadbane szafki dla każdego ucznia tak bardzo dalekie od wyglądu szafek w naszej szkole, chociaż dokładnie tego samego wzoru. To dowód na to, że można. Wprawdzie to szkoła średnia, ale uczy się w niej 1000 uczniów (!!!). A może to po prostu wielkopolska pracowitość, oszczędność, odpowiedzialność? Zauważyć ją można było w każdym miejscu, które odwiedziliśmy także w Gnieźnie, czyli pierwszej stolicy Polski (zwiedziliśmy tam Katedrę). A na koniec podkreślić należy wielkopolską gościnność, której doświadczyliśmy przez te 3 dni pobytu i za którą Gospodarzom serdecznie dziękowaliśmy.

Wrażeniami z wyjazdu

podzieliła się Beata Muziewicz

Gazeta

Szkolny Duszek

 

Klubu Młodego Przyrodnika

Wyjazd do Wrześni
IV Sejmik Karpacki

Dyktanda

PRZYJAŹŃ 
POLSKO - CZESKA

PRZYJAŹŃ 
POLSKO - NIEMIECKA

Ciekawe strony

Ochrona Środowiska
w naszej szkole

Monte Cassino

więcej

Dyktanda

Główna strona        wycieczki       sport w szkole      pracownicy szkoły      oddział klasy 0         plan_lekcji      patron_szkoły      dyskoteki        kalendarz_szkoły      Wielka_Orkiestra_Ś.P.         mikołajki         o_szkole         galeria zdjęć       aktualności         statut szkoły      nauczyciele       adres      opieka_szkolna     biblioteka