logo szkoły


Sztandar szkolny


Herb
Polanicy Zdroju
www.polanica.pl

O naszym mieście

Monitoring  w szkole

PRZYJAŹŃ  POLSKO - CZESKA

W słoneczny poranek 19 V 2005r. grupa 40 uczniów   z 5 opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy Zdroju pojechała do zaprzyjaźnionej Zakładnej Szkoły do Podebrad w Republice Czeskiej. Wyjazd ten był kontynuacją ustalonych wcześniej działań, zmierzających do wymiany doświadczeń między obydwiema szkołami.


Kiedy przybyliśmy na miejsce, grupa nasza została bardzo serdecznie powitana. Pierwszym punktem naszej wizyty była prezentacja programów artystycznych. Występy obu szkół oceniono bardzo wysoko. Następnie odbyły się zajęcia sportowe – lekkoatletyczne. I miejsce zdobyła 2 drużyna z Polanicy Zdroju, ale nieważne było zwycięstwo, tylko współpraca  i dobra zabawa. Następnym punktem programu było zwiedzanie miasta. Wielką niespodzianką była przejażdżka ciuchcią po urokliwych zakątkach miasta. Duże wrażenie na wszystkich uczestnikach wycieczki zrobił przepiękny park z dwoma fontannami oraz zamek króla Jerzego.


Nasi uczniowie bardzo dobrze czuli się w tamtejszej szkole, byli bardzo spontaniczni i otwarci w stosunku do czeskich kolegów. Prawie wszyscy uczniowie wymienili się adresami e-meil.
Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, z nowymi doświadczeniami wróciliśmy do Polanicy.

 

 Powitanie Wiosny 2005
„Podwójnie wiosenna wizyta”

    Wizyta ta miała miejsce 22. marca b.r., a jej celem było wspólne powitanie wiosny 2005r. Gospodarzem spotkania była Szkoła Podstawowa nr 2 w Polanicy Zdroju, a zapraszanymi – uczniowie i nauczyciele Zakładanej Szkoły z Podebradu.

Wiosenną można nazwać także inicjatywę, bo było to pierwsze szersze spotkanie polsko – czeskie, a rozmawiali o nich wiele szefowie wielu podmiotów gospodarczych z Polanicy Zdroju i Podebradu jesienią ubiegłego roku. Jeszcze bez oficjalnych umów i uchwał z obu stron (trwa to zwykle zbyt długo) polanicka dwójka rozpoczęła swoją wspólną, przygraniczną współpracę, licząc na jej dalszy rozwój. I wszystko wskazuje na to, że tak będzie.

   We wspólnym „Powitaniu Wiosny 2005” wzięło udział 40-ro uczniów z Podebradu wraz z nauczycielami i dyrektorem. Przyjechali oni około godziny 9:00 i aktywnie realizowali punkty programu stworzonego na tę okazję, z podziałem na dzieci młodsze ( klasy I – III ) oraz grupę młodzieży z klas IV – VI.
     W programie obu tych grup znalazły się gry i zabawy o charakterze sportowym, a także artystycznym ( piosenki, skecze, wspólne malowanie itp. ). Nie zabrakło także tradycyjnego palenia Marzanny.
     Nasi Goście uprzedzeni o przebiegu imprezy, także przygotowali program, który zaprezentowali w trakcie zabawy. Rozrywki było wiele. Najwięcej emocji wzbudził mecz koszykówki, który składał się z części, w których wystąpiły dziewczyny, następnie grali chłopcy, a na koniec nauczyciele z obu szkół. Mecz ten był ostatnim punktem tej części programu.
    Po obiedzie Gości zaprosiliśmy na wędrówkę po naszym mieście utrzymując nadal podział na dwie grupy wiekowe. Przewodnikami byli uczniowie naszej szkoły, którzy stając na wysokości zadania starali się pokazać swoim czeskim kolegom najpiękniejsze zakątki Polanicy. Wtedy też było najwięcej czasu na „kontakty dwustronne” między uczniami z obu szkół, ale także między nauczycielami, którzy towarzyszyli swoim podopiecznym.
    Po spacerze jeszcze krótka wizyta w Urzędzie Miasta u urzędującego Burmistrza i … powrót do szkoły. A tam podziękowania, wspólna wymiana prezentów, które będą przypominać to bardzo udane spotkanie. Czesi nie kryli zadowolenia, z tak godnego ich przyjęcia i zapraszali na rewizytę, która według wstępnych ustaleń, nastąpić ma w połowie maja. A więc, Ahoj i do zobaczenia w maju.

Galeria zdjęć

 

PRZYJAŹŃ  POLSKO -NIEMIECKA

Ciekawe strony

  Pomoc socjalna dla uczniów

Monte Cassino

IV operacja zdobycia Monte Cassino, kryptonim „Diadem”

Dowódcy spod Monte Cassino  

Monte Cassino   zdjęcia

więcej

Ochrona Środowiska
w naszej szkole

Śmieszne Filmy
teledyski, mp3

Główna strona        wycieczki       sport w szkole      pracownicy szkoły      oddział klasy 0         plan_lekcji      patron_szkoły      dyskoteki        kalendarz_szkoły      Wielka_Orkiestra_Ś.P.         mikołajki         o_szkole         galeria zdjęć       aktualności         statut szkoły      nauczyciele       adres      opieka_szkolna     biblioteka