logo szkoły


Sztandar szkolny


Herb
Polanicy Zdroju
www.polanica.pl

O naszym mieście

Monitoring  w szkole

<<<<<<  Poprzdnia strona

Rozpoczęcie roku szkolnego
Ślubowanie klas pierwszych  01.09.2014

NOWY ROK SZKOLNY I NOWI NAJMŁODSI UCZNIOWIE.

Radosny czas wakacji  już minął… szkoła znów zaprasza wszystkich uczniów- tych małych i tych większych . Przed nimi dziesięć miesięcy wytężonej nauki, pracy i zabawy.
       W tym roku szkolnym z radością powitaliśmy 66 pierwszaków. Nasi najmłodsi jeszcze nie „ uczniowie” pięknie prezentowali swoje umiejętności podczas inauguracji nowego roku szkolnego, kiedy to odbyło się „Pasowanie na Pierwszaka”. W takcie tegoż wydarzenia dzieci prezentowały zdolności recytatorskie, rozwiązywały zadania matematyczne i zagadki słowne, również popisywały się zdolnościami wokalnymi. Na koniec złożona została przysięga, a Pan Dyrektor każdego „malucha” pasował na ucznia za pomocą „magicznego pióra”. Był to niewątpliwie bardzo podniosły moment dla każdego dziecka, a słodkie rożki obfitości pełne niespodzianek i rozdane na koniec uroczystości wywołały wielką radość na twarzach naszych już „ prawdziwych uczniów”.

Życzymy naszym najmłodszym uczniom samych sukcesów i wiele radości:)))))

 

 

Komers 18.06.2014



 

 

III  POWIATOWY FESTIWAL

PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ

„Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza”


 

         Celem naszego festiwalu było umożliwienie prezentacji swojej twórczości, rozwijanie uzdolnień, wymiana doświadczeń i poglądów w zakresie upowszechniania kultury polskiej, promowanie twórczości artystycznej oraz integracja dzieci i młodzieży o wspólnych zainteresowaniach.
       Do III Powiatowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, który odbył się 24 maja 2013r w Teatrze Zdrojowym im. M.Ćwiklińskiej   w Polanicy - Zdroju zgłosiło się  49 solistów z Przedszkoli, Szkół Podstawowych    i Gimnazjum  z Bystrzycy Kłodzkiej, Kłodzka, Szalejowa Górnego, Szczytnej, Dusznik - Zdroju, Kudowy - Zdroju i Polanicy - Zdroju. Wykonanie piosenek oce­niało trzyosobowe jury, które  wyłoniło laureatów Festi­walu. Nad całym wy­darzeniem patronat objął Przewodniczący Powiatu Kłodzkiego pan Dariusz Kłonowski. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę pani dyrektor MCK  - Justyny Kuban i pracowników placówki - w szczególności pana  P.Hołuba    i p. Makuchowskiego. Za otwartość, dobra radę, zaangażowa­nie i pomoc – p.Henrykowi Szypule, p.Janowi Madej oraz ucznnicom Hannie Majewskiej i Annie Lewickiej za profesjonalne prowadzenie festiwalu.  Jury – p.Justynie Kuban, p.Mirosławie Koteckiej  i ks.Marcinowi Zawadzie za wy­łonienie zwycięzców. Przede wszystkim dziękujemy tym, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie  i wzięli udział w festiwalu.

Oto zwycięzcy w następujących kategoriach:

KATEGORIA   Przedszkola

I miejsce- Emilia Strychaniecka    Przedszkole przy Szkole Integracyjnej w Szalejowie Górnym   

II miejsce-  -  Iga Nonas                  Oddziały Przedszkolne  przy SP nr 2 Polanica - Zdrój

III miejsce – Kornelia Woźniak       Oddziały Przedszkolne  przy SP nr 2 Polanica – Zdrój

Wyróżnienia

Luca Konopka                   Przedszkole nr 4 im. J.Brzechwy Kłodzko

Oliwia Korycińska             Przedszkole nr 4 im. J.Brzechwy Kłodzko

Zuzanna Gargała               Przedszkole nr 4 im. J.Brzechwy Kłodzko

Kasja Bednarek                 Przedszkole Publiczne z gr. Żłobkową  Szczytna

Lena Szumlińska              Wesołe Przedszkole w Bajkowej Krainie Polanica - Zdrój

Emilia Kiepura                  Przedszkole Niepubliczne Gromadka Niedźwiadka Polanica-Zdrój

Sabina Sołtysiak                Oddziały Przedszkolne przy SP nr 2 Polanica- Zdrój

KATEGORIA KLAS I – III 

I miejsce - Patrycja Rybka     Szkoła Integracyjna Szalejów Górny

II miejsce - Alicja Janicka      MZS Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Duszniki –Zdrój

III miejsce - Wiktoria Gbyl      SP Stowarzyszenia Edukator Polanica – Zdrój

 

Wyróżnienia

Weronika Rączka    SP nr 2 Polanica – Zdrój

Szymon Giza           Zespół Szkół Publicznych Kudowa-Zdrój

Martyna Grudysz    SP Stowarzyszenia Edukator Polanica – Zdrój

KATEGORIA KL IV-VI

I miejsce     Natalia Talar   SP Stowarzyszenia Edukator Polanica – Zdrój

II miejsce    Patrycja Banaś   Szkoła Integracyjna Szalejów Górny

III miejsce    Kacper Kruk  Szkoła Integracyjna Szalejów Górny

Wyróżnienia

Anna Wydrych        MZS Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Duszniki –Zdrój

Nicoll Bętkowska    Szkoła Integracyjna Szalejów Górny

 

Kategoria Gimnazjum

I miejsce Klaudia Gaj             MZS Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Duszniki –Zdrój

II miejsce Weronika  Ostoja   SP Stowarzyszenia Edukator Polanica – Zdrój

III miejsce Konrad Pindral     SP Stowarzyszenia Edukator Polanica – Zdrój

Wyróżnienie

Natalia Weselska          ZSO Gimnazjum nr 1 Bystrzyca Kłodzka

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim instruktorom, którzy przygotowali dzieci do festiwalu składamy serdeczne podziękowania.

Bogumiła  Rozwadowska

 

 

Przedstawienie z okazji
rocznicy uchwalenia Konstytucji 01.05.2014


 

 

 

Żakinada Polanicka 30.04.2014


 

 

 

Przedstawienie Wielkanocne 16.04.2014



 

 

 

Test szóstoklasisty 01.04.2014



 

 

Pierwszy Dzień Wiosny



 

 
W trosce o rozwój językowy naszych uczniów odchodziliśmy w dniach od 3 do 7 lutego 2014 roku Tydzień Języków Obcych. Każdy dzień tygodnia był poświęcony określonej imprezie lub też aktywności uczniów.
Poniedziałek był Dniem Prezentacji Plakatów - Posters Day „Famous People” / Bekannte Persönlichkeiten Deutschlands - charakteryzujących sławne osobistości ze świata nauki, polityki, sportu itp. z wybranych krajów niemiecko lub anglojęzycznych. Uczniowie z klas IV – VI dowolną techniką przygotowali wspaniałe prezentacje wybranych postaci. Wśród plakatów niemieckojęzycznych I miejsce zdobyły Daria Kibitlewska i Diana Łopatka, II miejsce – Hanna Majewska, a III miejsce – Emilia Kostrzewska. Najlepsze plakaty anglojęzyczne wykonali: Krystian Kaźmierczak – I miejsce, Aleksandra Regulska i Nicoll Chojnowska – II miejsce oraz Roksana Groń i Natalia Guszpit – III miejsce.
We wtorek dzieci wraz z nauczycielkami języków obcych przedstawili montaż słowno –muzyczny „Let's learn languages with songs”/” Deutsch lernen mit musik“. Uczniowie w zabawny i prosty sposób, przy wykorzystaniu piosenek obcojęzycznych, ukazali metody nauki języków obcych oraz utrwalili podstawowe wiadomości na temat kultury i obyczajów krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Utwory muzyczne były przeplatane zagadkami i zabawami integrującymi występujących oraz publiczność.
Środa była dniem szkolnych konkursów znajomości języka angielskiego oraz niemieckiego. W klasach drugich i trzecich również odbyły się konkursy z języka angielskiego, a laureatami w klasach drugich zostali Katarzyna Sypek, Jagoda Szuba – Paszkiewicz, Anna Uryga i Miłosz Bożek; w trzecich – Daria Siewiera, Wiktoria Eljaszuk – Konieczko, Patrycja Gładysz i Michał Lekan. W konkursie z języka niemieckiego w klasach czwartych I miejsce zdobyła Wiktoria Janowicz, II miejsce Łukasz Błaszczyk, a III miejsce – Zofia Wróblewska. W klasach piątych laureatami zostali Wiktoria Potocka, Hanna Majewska,  Maja Ptaszek i Rafał Mielniczuk, w klasach szóstych – Aleksandra Dziedzic, Natalia Guszpit i Maria Założyk. W konkursie z języka angielskiego w klasach czwartych na kolejnych miejscach uplasowali się Justyna Sroka, Wiktoria Janowicz i Łukasz Błaszczyk, w klasach piątych: Zuzanna Kosmala, Hanna Majewska i Rafał Mielniczuk, a klasach szóstych Anna Lewicka, Maria Założyk i Natalia Bilińska. Tytuł Poligloty uzyskała Wiktoria Janowicz z klasy IVa, która uczestniczyła w dwóch konkursach językowych i uzyskała największą łączną punktację. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

W czwartek na pierwszej godzinie lekcyjnej odbyło się rozstrzygnięcie I etapu konkursu kulinarnego International Masterchef/ Deutschlands Meisterkoch. Każda klasa prezentowała wcześniej przygotowane desery, charakterystyczne dla krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Te bardzo kaloryczne, ale jakże przepyszne dania oceniało trzyosobowe jury: pan Arkadiusz Szota, pan Bartłomiej Balcer oraz Natalia Bilska z klasy IV a. Po burzliwej naradzie, do ścisłego finału weszły klasa VI a, która przygotowała Tort Szwarcwaldzki, klasa V b z ich profesjonalnie przygotowanym Trifle oraz klasa VI b z wyśmienitym Petit Apple.
    W tym samym dniu na długiej przerwie odbył się II etap konkursu. Konkurencja polegała na przygotowaniu sałatek z wcześnie gotowych składników. Walka była bardzo wyrównana. Wszyscy uczestnicy zdecydowali się na zrobienie sałatki warzywnej. Jury w składzie pan Dariusz Kłonowski, pani Beata Muziewicz oraz Natalia Bilska ogłosili zwycięzcę. Tytuł International Masterchef / Deutschlands Meisterkoch otrzymała klasa VI b. W tym dniu nie zabrakło emocji, dopingu, a przede wszystkim dobrej zabawy.

Piątek był dniem prezentacji strojów charakterystycznych dla krajów anglo-
i niemieckojęzycznych. Klasa IV a prezentowała Dziki Zachód, klasa IV b Szkocję, klasa V a Austrię (Tirol), klasa V b Niemcy (Bawaria), klasa VI a Australię (Aborygeni), a klasa VI b Szwajcarię. Prezentacja oceniana była przez panią Annę Stępek oraz panią Angelikę Rogulską.
    I miejsce zdobyła klasa V a, II miejsce dla klasy VI a, III miejsce uzyskały klasy IV a
 i IV b

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w Tygodniu Języków Obcych. Bardzo cieszy nas tak duże zaangażowanie i udział w przygotowanych dla was imprezach. Dzięki tej inicjatywie nie tylko wszyscy świetnie się bawili, ale przede wszystkim wiele się nauczyli.

 

Sukces Ani w konkursie zDolny Ślązaczek

      Uczennica naszej szkoły, Anna Lewicka, znalazła się w gronie laureatów XI Dolnośląskiego Konkursu Interdyscyplinarnego zDolny Ślązaczek. Konkurs, składający się z trzech etapów: szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego, co roku organizuje Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. W etapie powiatowym uczestniczyło 707 uczniów, spośród których 85 zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Etap wojewódzki składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Ostatni wyłonił 48 uczestników finału, którzy w części ustnej musieli przedstawić komisji prezentację o swojej pasji, zainteresowaniach. Każdy uczeń miał w ciągu 10 minut dokonać autoprezentacji, a następnie przez 5 minut odpowiadać na pytania komisji. Ania opowiedziała o swojej wielkiej pasji, jaką jest piłka nożna, a konkretnie kibicowanie drużynie Śląsk Wrocław. Prezentacja zatytułowana "Sport, historia, pasja" wywarła na komisji duże wrażenie, o czym świadczy fakt, że Ania otrzymała maksymalną ilość punktów.
Po wysłuchaniu wszystkich finalistów komisja przyznała tytuły  Laureata  27 uczestnikom tego prestiżowego konkursu.
      Jako laureatka konkursu, w nagrodę otrzyma zaświadczenie od Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, na mocy którego zostanie zwolniona ze sprawdzianu po klasie VI, a co za tym idzie już dzisiaj może cieszyć się z 40 punktów za ten sprawdzian. Uroczystość wręczenia tych dokumentów odbędzie się podczas Gali Laureatów, która odbędzie się w Auli Leopoldina we Wrocławiu dnia 24 marca 2014.
      Cała społeczność szkolna wraz z gronem pedagogicznym jest dumna z sukcesu Ani. Szczerze mówiąc ten sukces nie był dla nikogo zaskoczeniem, gdyż Ania odnosi sukcesy w różnych konkursach na arenie powiatu i województwa, wykazując się szeroką wiedzą z różnych dziedzin, od języka polskiego przez historię, przyrodę po matematykę i języki obce.

Beata Szymkiewicz
Aleksandra Lis

 

KONKURS MATEMATYCZNY KOMA

     W tym roku szkolnym po raz pierwszy został przeprowadzony w naszej szkole konkurs matematyczny KOMA. Konkurs ma niespotykaną formę. Uczestnicy nie korzystają z wcześniej zdobytej wiedzy, dzięki czemu jest adresowany nie tylko do najlepszych matematyków, ale do wszystkich uczniów o dużym potencjale intelektualnym. Ważna jest w nim umiejętność słuchania i przetwarzania informacji. Dużą trudność stanowi  robienie notatek i posługiwanie się nimi. Konkurs składa się z dwóch etapów: eliminacji szkolnych i finału.
      W obu etapach uczniowie wysłuchują ok. godzinnego wykładu z matematyki, a potem przez 60 minut rozwiązują zadania dotyczące tego tematu. Mogą korzystać ze zrobionych podczas wykładu notatek. Temat wykładu na eliminacjach szkolnych związany jest z programem nauczania, ale szeroko poza niego wykracza. Do finału wchodzą wszyscy uczniowie, którzy przekroczyli określony próg punktowy lub 3 najlepsze osoby z każdej szkoły.
     Etap finałowy odbywa się w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Po wykładzie, którego temat nie jest związany z programem matematyki szkolnej, następuje 40-minutowa przerwa na przejrzenie i uporządkowanie notatek, dyskusję z wykładowcą, kolegami i nauczycielami. Następnie uczniowie przez 60 minut rozwiązują zadania dotyczące omawianego na wykładzie zagadnienia.
     W naszej szkole 8 uczniów odważyło się wziąć udział w eliminacjach szkolnych, które odbyły się 13.11.2013 r. Natomiast ogólnie w konkursie wzięło udział 682 uczniów, spośród których do etapu finałowego zakwalifikowało się 165, a wśród nich uczniowie naszej szkoły: Anna Lewicka, Maria Założyk i Oskar Skop. Wspaniały wynik w finale, który odbył się 7.12.2013 r., uzyskała Anna Lewicka, plasując się na miejscu 5.  i zdobywając tytuł Laureata tego konkursu. Serdecznie gratulujemy jej sukcesu!

Beata Szymkiewicz - nauczyciel matematyki

 

III Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku



 

    9 lutego 2014r. Wiktoria Eljaszuk-Konieczko, Nikola Markiewicz, Martyna Młynarczyk, Liwia Strzelec i ja pojechałyśmy do Wrocławia na finał III Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku. Został on rozegrany w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego.
   
Startowałyśmy w kategoriach kl.I-III i IV-VI. Miałyśmy do rozwiązywania diagramy sudoku klasycznego i nieregularne
o różnych stopniach trudności. Konkurencja była bardzo duża, gdyż
w każdej kategorii startowało ponad stu zawodników. Szczęśliwie przeszłyśmy rundę I, II i dotarłyśmy do III. Każda z nich trwała
45 minut, a przerwy między nimi były bardzo krótkie. Niestety do finałowej dziesiątki nie udało nam się zakwalifikować.
    Zmęczone
, ale szczęśliwe z dyplomami w ręku wróciłyśmy do domu. Dziękujemy p.B.Szymkiewicz i p.B.Bernatowicz za przygotowanie nas do tego konkursu.
    Myślę
, że za rok znów spróbujemy naszych sił. Zachęcamy wszystkich do rozwiązywania sudoku, a szczególnie do zapoznania się z nowym sudoku sferycznym (
www.spheroku.com). To naprawdę wspaniała zabawa!

Wiktoria Skop kl.IIIa

 
Karnawał 2014



 

Dnia 11.02.2014 r. przy gorących rytmach muzyki serwowanej przez Panią Małgorzatę Zawadę uczniowie bawili się na szkolnym balu karnawałowym. Były śmieszne konkursy oraz wybór najciekawszych przebrań.  A było z czego wybierać, bo fantazja naszych uczniów, o czym mogliśmy się wielokrotnie przekonać, jest nieprzewidywalna :) 

 

XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W tym roku po raz trzynasty, na szczęście nie pechowy, został w naszej szkole utworzony Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dnia 12 stycznia 2014 roku  uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w wielkie granie Świątecznej Orkiestry. Tegoroczny temat brzmiał: „Na ratunek. Na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej Seniorów”.  Od wczesnych godzin rannych 24 wolontariuszy pod opieką nauczycieli i przy wsparciu kolegów i koleżanek, przez całą niedzielę  kwestowało na ulicach naszego miasta. Mimo niesprzyjającej, pochmurnej pogody, udało się zebrać kwotę nieco wyższą niż w roku ubiegłym. Cieszymy się i jednocześnie dziękujemy mieszkańcom, że zawsze możemy liczyć na ich życzliwość i zrozumienie. 

Łącznie nasz sztab zebrał   12.330,74 zł.

Wolontariusze i ich pomocnicy:

Anna Broszko, Dariusz Bzdyra, Aleksandra Dziedzic, Roksana Groń, Natalia Guszpit, Jan Kaczkan, Michał Kopeć, Emilia Kostrzewska, Anna Lewicka, Hanna Majewska, Maja Mejer, Wiktor Moraczewski, Bartosz Moździerz, Filip Nosal, Wiktoria Potocka, Maja Ptaszek, Marcelina Rączka, Oskar Skop, Jakub Steciuk, Wiktor Szewelańczyk, Aleksandra Szymkiewicz, Jakub Wołoszczuk, Oliwia Zakrzewska, Maria Założyk, Nicoll Mikulec, Jagoda Rusinowska, Katarzyna Pezda, Karolina Masalska, Julia Jakubczyńska, Kacper Bigos, Rafał Mielniczuk, Alicja Strycharska, Zofia Wróblewska, Julia Szablewska, Natalia Bilińska, Emilia Bąkowska, Martyna Rzempołuch, Wiktoria Klusek, Anna Paprota, Monika Słowik, Piotr Bielawski, Jakub Warchoł, Dominik Nonas, Aurelia Wińska, Dominika Gąsiorek, Piotr Sobczyk, Tomasz Bokun, Mateusz Cul, Klaudia Steciuk, Angelika Indrzejczyk.

Opiekunowie:

Beata Bernatowicz,  Anna Gutral-Szewelańczyk, Joanna Jerszyńska-Mazur, Dariusz Kłonowski, Agnieszka Kołtun, Aleksandra Lis, Beata Muziewicz, Bogumiła Rozwadowska, Irena Sadko, Katarzyna Szpila, Małgorzata Szymańska, Małgorzata Zawada.

Komisja odpowiedzialna za liczenie pieniędzy:

 Beata Szymkiewicz, Teresa Nowak, Anna Stępek, Edyta Rogóż.

  Wolontariuszom, ich pomocnikom,  opiekunom, komisji liczącej pieniądze i wszystkim osobom, które brały udział w tym „finałowym graniu”  składam bardzo gorące podziękowania. Spisaliście się na medal!  
  Podziękowania za gościnność i życzliwość  kieruję również do właścicieli Restauracji „Bliss” w Polanicy-Zdroju,  którzy przygotowali dla wolontariuszy oraz opiekunów gorącą herbatę.

Beata Szymkiewicz – szef sztabu przy SP2 w Polanicy-Zdroju

 

 
Powiatowe zawody siatkarskie 2014

Zawody odbyły 04.02.2014r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Jaszkowej Górnej  , były to eliminacje powiatowe (czwórek siatkarskich). Nasza szkolna drużyna zdobyła pierwsze miejsce spośród siedemiu drużyn , które walczyły o wejście do strefy między powiatami. Zawody te odbędą się prawdopodobnie 7 marca 2014 w Kłodzku.

Skład drużyny: Piotr Sobczyk, Wiktor Szewelańczyk, Dominik Nonas, Jakub Steciuk,
                      Jan Kaczkan, Wiktor Moraczewski, Dominik Morawa, Tymoteusz Kopeć.

Opiekunowie drużyny : Arkadiusz Szota, Paweł Szpak

Gratulacje!!!!!!



 
 

 

 
Jasełka w naszej szkole 2013



 

          20 XII 2013 r. zostały wystawione w naszej szkole jasełka. Aktorami byliśmy my- uczniowie klas trzecich. Scenografią i reżyserią zajęły się nasze wychowawczynie- p. Beata Bernatowicz i p. Anna Gutral- Szewelańczyk.
         Dwa dni wcześniej te jasełka obejrzeli nasi rodzice, rodzeństwo i dziadkowie. Wszyscy byli bardzo wzruszeni.
          Akcja przedstawienia przenosi nas do Betlejem w momencie, gdy Józef wraz z Maryją szukają dla siebie noclegu. Nikt ich nie przyjął…
         Rolę Matki Jezusa odegrała nasza koleżanka Martyna Młynarczyk, a w Józefa wcielił się Michał Lekan. Oboje byli w swoich rolach bardzo przekonujący.
          Ciekawa akcja, bogactwo strojów, piękna- baśniowa sceneria, wspaniała gra uczniów, odpowiednia muzyka i wspólne na koniec kolędowanie wzbudziły podziw i uznanie całej publiczności. Otrzymaliśmy duże brawa, które będziemy długo pamiętać

   Uczniowie klas trzecich
z kółka polonistycznego  
 opiekun A. Gutral-Szewelańczyk

 
VII  Powiatowy Konkurs Recytatorski

             „Milczenie jest złotem,                                            piękne słowo,platyną.”



 

      Dnia 28 listopada 2013r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy Zdroju odbył się kolejny Powiatowy Konkurs Recytatorski VII Spotkanie z Poezją  - HUMOR W POEZJI ,który poprzedzony był eliminacjami szkolnymi. Konkurs miał na celu uwrażliwianie na piękno języka poetyckiego oraz umacnianie i rozbudzanie miłości do sztuki. Udział w konkursie był również okazją do podzielenia się swym talentem ze środowiskiem rówieśniczym. W konkursie wzięło udział 44 uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami  Integracyjnymi  z Dusznik-Zdroju, ze szkoły Podstawowej z Chocieszowa, Szkoły Integracyjnej  w Szalejowie Górnym, Szkoły Podstawowej w  Szczytnej, ze SP Stowarzyszenia Edukator oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Polanicy - Zdroju. Funkcję konferansjerów podczas konkursu  pełniły – Hanna Majewska i Jakub Wołoszczuk.
     Jury w składzie: Barbara Terlecka, Edyta Tymeńska, Elżbieta Żylińska po wysłuchaniu wszystkich prezentacji postanowiło przyznać następujące nagrody  i wyróżnienia.

Kategoria klas I

I miejsce Anna Pinkas        SP nr 2 Polanica - Zdrój          
II miejsce Emilia Tracz       Szkoła Integracyjna w Szalejowie Górnym
III miejsce Justyna Turek   SP nr 2 Polanica - Zdrój SP Szczytna         
wyr. Rita Wojtaszczyk       SP z Oddziałami  Integracyjnymi Duszniki-Zdrój
wyr. Julia Mazur                SP nr 2 Polanica - Zdrój          

Kategoria klas II

I miejsce Malwina Grudysz      SP Stowarzyszenia Edukator Polanica - Zdrój
II miejsce Zuzanna Polańska      SP Stowarzyszenia Edukator Polanica - Zdrój
III miejsce Agata Pawlicka               SP nr 2 Polanica - Zdrój
wyr.
Jagoda Szuba - Paszkiewicz     SP nr 2 Polanica - Zdrój
wyr. Wiktoria Drzewiecka    SP nr 2 Polanica - Zdrój 

 

Kategoria klas III

I miejsce    Wiktoria Eljaszuk - Konieczko   SP nr 2 Polanica - Zdrój
II miejsce   Martyna Młynarczyk       SP nr 2 Polanica - Zdrój
III miejsce  Patrycja Gładysz             SP nr 2 Polanica - Zdrój
wyr. Monika Sabo        SP nr 2 Polanica - Zdrój
wyr. Weronika Kula     SP Szczytna

Przy ocenie recytacji komisja brała pod uwagę dykcję, interpretację wiersza oraz ogólne wrażenie, jakie wywołał na komisji każdy z uczestników konkursu. Jury stwierdziło, że uczniowie zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wyróżnieni - nagrody.  
       Organizatorzy: B.Rozwadowska, J. Szczeblewska i T. Nowak serdecznie dziękują nauczycielom za wspaniałe przygotowanie dzieci, a wszystkim uczestnikom  
i gościom za serdeczność i atmosferę sprzyjającą artystycznym dokonaniom. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!   
           

Bogumiła Rozwadowska

 
Mikołaj 2013



 
WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO BOBOLANDII
 

    6 XII klasy trzecie wyjechały na spotkanie z Mikołajem do Wrocławia, do największego w Polsce Parku Rozrywki Rodzinnej – Bobolandia. Park ten wzoruje się na najlepszych obiektach tego typu w Europie Zachodniej. Ponad 3000 m2 przeznaczonych do gier i zabaw.
     Dzieci szalały – wdrapywały się na ściany, zjeżdżały z różnych zjeżdżalni, skakały, grały w piłkę. A dla najbardziej odważnych czekał dwuosobowy Triball, który niesamowicie podnosił adrenalinę! Siedząc w nim czujesz się jak pilot odrzutowca. Oczywiście tacy odważni się znaleźli. Pojawił się także Mikołaj, który wręczył wszystkim dzieciom paczki.Trzecioklasiści długo nie zapomną spędzonego tam czasu.
 

Anna Gutral- Szewelańczyk
Beata Bernatowicz  

 
Andrzejki 2013

 
Międzynarodowy Dzień Misia

 

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Górach Stołowych.   

      Dnia 15 listopada 2013 roku w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Górach Stołowych.  Konkurs został zorganizowany przez Park Narodowy Gór Stołowych z okazji 20–lecia jego utworzenia pod patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu Kłodzkiego pana Dariusza Kłonowskiego.
    W drodze eliminacji szkolnych do konkursu zakwalifikowały się 3 uczennice z klasy VI a: Anna Lewicka, Natalia Motyka i Maria Założyk. Przez pięć tygodni nasze reprezentantki intensywnie i sumiennie przygotowywały się poprzez spotkania z nauczycielem przyrody oraz własne studiowanie określonej tematyki.  Obok uczniów naszej szkoły w konkursie uczestniczyły również dzieci z 13 szkół podstawowych naszego powiatu; w sumie 38 uczestników. Test składał się z 45 pytań; uczniowie odpowiadali na nie przez ok. 60 min.

      Wielką dumą i satysfakcją dla naszej szkoły jest fakt, że dwie nasze dziewczynki zostały laureatkami: II miejsce zajęła Natalia Motyka, a III miejsceAnna Lewicka.
    Zwycięzcy konkursu oraz wszyscy uczestnicy zostali hojnie nagrodzeni przez PNGS, a ich opiekunowie także otrzymali podziękowania oraz upominek.

    PNGS serdecznie dziękuje dyrektorowi szkoły oraz przewodniczącemu Rady Powiatu Kłodzkiego za udostępnienie sal lekcyjnych do przeprowadzenia konkursu oraz pomoc w jego organizacji.
   Jako opiekun naszych uczennic chciałam wyrazić swoje wielkie uznanie za ich pracę oraz piękne wyniki. Wierzę, że na dalszej drodze edukacji będziecie zdobywać naukowe zwycięstwa, gdyż zdobyliście cenne doświadczenie poprzez uczestnictwo w dziedzinie wiedzy, która nie należy do najłatwiejszych. Życzę więc powodzenia i dalszych sukcesów.

Opiekun – nauczyciel przyrody
Joanna Jerszyńska - Mazur

   

 

Przedstawienie w szkole


 


Przedstawienie w teatrze

 

 

Śniadanie Daje Moc 

 

 

 

 

     Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć  i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
    
Dlatego powstał program edukacyjny „ ŚNIADANIE DAJE MOC”,  w którym zachęca się nauczycieli, rodziców i uczniów do obchodzenia 8 listopada Dnia Śniadanie Daje Moc. 8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania ustanowiony w 2007 roku, obchodzony w krajach Europy Zachodniej. Dlatego wybrano tę datę. W Polsce jest to trzecia edycja. Organizatorem programu jest Partnerstwo dla Zdrowia- koalicja: Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytut Matki i Dziecka- wiodąca instytucja naukowa i medyczna w kraju
    
Celem programu jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.
      W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w tym programie. Włączono klasy III a i III b, oraz ich rodziców.
      Zarówno dzieci, jak i rodzice wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością w zajęciach kulinarnych. Różnorodne przepisy oraz sposoby, w jaki można przygotować i podać drugie śniadanie,  przestrzegając jednocześnie zasad zdrowego żywienia, wzbudziły podziw i uznanie wszystkich, którzy przyszli na poczęstunek. Wspólna praca okazała się też świetną zabawą.
      Patronat nad tym przedsięwzięciem objęły Anna Gutral- Szewelańczyk- wychowawca kl. III b i Dagmara Jakubczyńska- logopeda szkolny.

                                                                                      Anna Gutral- Szewelańczyk
 

 

Dzień Edukacji Narodowej

 

 

 

Rajd szkolny 2013

 

 

Spotkanie z  Olimpijczykami

 


PASOWANIE KLASY  I na czytelnika biblioteki

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
PASOWANIE KLASY  I

 
"ŚWIĘTO SZKOŁY"

GALERIA ZDJĘĆ

<<<Rozpoczęcie święta>>>

<<<Teatr + Gala talentów>>>

<<<Przedstawienie Królewna Śnieżka - zdjęcia>>>

<<<Przedstawienie Królewna Śnieżka-Film>>> - Zobacz!!!

<<<Zawody sportowe I>>>

<<<Zawody sportowe II>>>

<<<Piłka nożna>>>

======================================================================

    W bieżącym roku szkolnym  Szkoła Podstawowa nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy – Zdroju obchodzi  jubileusze:
- 55 – lecie istnienia  – 1.09.2012r.
- 15. rocznicy nadania szkole imienia „Żołnierzy z Monte Cassino” – 13.12.2012r.
- 15. rocznicy wręczenia Szkole Sztandaru – 02.05.2013r.
     
Chcąc upamiętnić te ważne wydarzenia w dniach 17 – 18 maja 2013r. nasza placówka oświatowa obchodziła Święto Szkoły.
        Uroczystości rozpoczęły się 17 maja o godz.14.30 przemówieniem Dyrektora szkoły – Dariusza Kłonowskiego i w ten sposób nastąpiło otwarcie obchodów Święta Szkoły. Następnie uczniowie z Pocztu Sztandarowego złożyli wiązankę  kwiatów  pod pomnikiem Orła usytuowanego obok szkoły.
       Wraz ze Sztandarami naszej szkoły, zaprzyjaźnionej szkoły z Nowej Rudy, udaliśmy się do Koscioła pw. Wniebowzięcia NMP, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św.,której przewodniczył  prałat  Antoni Kopacz.  O szczególną oprawę  mszy zadbała  s. Agnieszka Simińska  i p.Bożena Tyniec
      Kolejnym punktem obchodów Święta Szkoły był program artystyczny w Teatrze Zdrojowym im. M.Ćwiklińskiej, który  rozpoczął  Dyrektor szkoły. Następnie uczniowie  zaprosili nas do ciekawej podróży przez 55 lat istnienia naszej placówki ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń nadania szkole imienia  i wręczenia sztandaru.
     Po zakończeniu oficjalnej części obchodów naszego święta uczniowie Zuzanna Jakubczyńska i  Marcel Dereń przedstawili  niezwykle uzdolnionych uczniów naszej szkoły  i  ich artystyczne  oraz sportowe dokonania.
    Wielu emocji dostarczył uczniom, rodzicom  i zaproszonym gościom spektakl teatralny „Królewna Śnieżka  i siedmiu krasnoludków”. Była to niespodzianka przygotowana przez nauczycieli naszej szkoły. Publiczność była oczarowana i pełna podziwu dla „świeżo upieczonych” aktorów, których znała z zupełnie innych „ról”.
     18 maja ( drugi  dzień święta Szkoły) odbył się pod hasłem – „Majówka z Dwójką”. Festyn rozpoczął się klasowymi rozgrywkami sportowymi, w której uczestniczyli uczniowie oraz rodzice. Konkurencje były bardzo różnorodne min. ubijanie piany z białek, rzut  oponą, rzucanie woreczkiem do celu, wożenie dzieci na rowerze, nakręcanie śrubek,  malowanie rysunku, nawlekanie włóczki, skoki z szarfą w parach itp.. I m zajęła klas IIIa i  Vb,  II m  - Ib i VIa,  III m – Ia i IVb. Zawody dostarczyły zawodnikom wielu emocji,  a wszyscy bawili się wspaniale.
   Dla uczniów, którzy nie uczestniczyli w konkurencjach sportowych oraz  zainteresowanych tematyką przyrodniczą, przygotowano prezentacje oraz zajęcia warsztatowe poruszające zagadnienia środowiska naturalnego. Spotkania były prowadzone przez przedstawicieli Parku Narodowego Gór Stołowych, Nadleśnictwa „Zdroje” oraz Koła Łowieckiego „Hubertus”. Dodatkowo uczniowie mogli uczestniczyć  w zabawach, konkursach przyrodniczych prowadzonych przez powyższe instytucje oraz skorzystać z udostępnionych pomocy dydaktycznych. Dzieci otrzymały ponadto nagrody za prace plastyczne w konkursie pt. „Mój park, moja kraina”, zorganizowanym przy współpracy z PNGS z okazji 20-lecia jego  utworzenia.
    
Kolejnym  punktem imprezy były występy wokalne i taneczne oddziałów przedszkolnych  i uczniów z klas  I-IV. Natomiast na Orliku odbyły się rozgrywki piłki nożnej służb mundurowych, rodziców i nauczycieli. Gra dostarczyła zawodnikom wiele wrażeń i przeżyć. Zwyciężyli nauczyciele.
       W międzyczasie Rada Rodziców  sprzedawała różne smakołyki. Pieniądze zostały przeznaczone na potrzeby uczniów.
     
W pracach nad przygotowaniem i przeprowadzeniem imprez zaangażowanych było bardzo wiele osób.W imieniu dyrekcji chciałabym  podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania  i przeprowadzenia imprez związanych ze Świętem Szkoły.

                                                                                  Bogumiła Rozwadowska

 

 
MAŁY MISTRZ ORTOGRAFII

„Błędy ortograficzne to takie literackie

                     odciski palców człowieka.” 

       Trudności związane z poprawnym pod względem ortograficznym zapisem wyrazów powstają w głównej mierze na skutek rozbieżności między mową a pismem.
    Praca nad ortografią uczniów, nad budzeniem w nich świadomości ortograficznej jest niewątpliwie trudnym zadaniem, dlatego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy – Zdroju dnia 24 kwietnia 2013r. zorganizowano VI Powiatowy  Konkurs Ortograficzny dla klas II i III . Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół  z   Dusznik – Zdroju, Szczytnej, Lewina Kłodzkiego, Kudowy – Zdroju, Szalejowa Górnego    i Polanicy – Zdroju.
Założeniem naszego konkursu było:
- popularyzacja prawidłowej pisowni wśród dzieci z najmłodszych klas,
- stosowanie w praktyce elementów wiedzy w zakresie gramatyki i ortografii,
- rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem,
- rozwijanie uzdolnień uczniów, ćwiczenie wytrwałości,
- integracja uczniów oraz wymiana doświadczeń.
       Uroczystego otwarcia dokonała pani Irena Sadko, która powitała uczestników, życząc im przysłowiowego „połamania pióra”. Organizatorami konkursu byli - Irena Sadko i Bogumiła Rozwadowska. Głównym sponsorem była Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Polanicy – Zdroju.  Do konkursu przystąpiło 40 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych. Pisali oni dyktanda i testy. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w skład  której wchodzili nauczyciele szkół uczestniczących w konkursie. Po sprawdzeniu dyktand i testów, komisja wytypowała do nagród tych uczniów, którzy wykazali się bardzo dobrą znajomością pisowni polskiej. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i książki, a pozostali upominki w postaci słodyczy. Podczas konkursu panowała wspaniała atmosfera, zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Nauczycielom serdecznie dziękujemy, a nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyniki konkursu:

Kategoria klas II

I miejsce          Eryk Gliński               SP Duszniki - Zdrój
II miejsce         Aleksandra Axman   SP Szczytna
III miejsce         Daria Siewiera         SP nr 2 Polanica - Zdrój
                       Jakub Wieczorek     SP Duszniki - Zdrój

Kategoria klas III

I miejsce              Patryk Biechowiak     SP Duszniki - Zdrój
II miejsce             Dominik Kunicki      PSP Lewin Kłodzki   
III miejsce            Łukasz Błaszczyk    SP nr 2 Polanica – Zdrój 

                                                                                                I. I. Sadko, B.Rozwadowska

 
 "Poezja to mówiące malarstwo ,
 a malarstwo - milcząca Poezja”

                                                       
Simonides

       Tradycją Szkoły Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy- Zdroju jest organizowanie konkursów recytatorskich. I właśnie 22 kwietnia 2013r. odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „VI Spotkanie z Poezją – Wiosna”, którą przygotowała B. Rozwadowska, J.Szczeblewska. i T. Nowak. Celem konkursu jest popularyzacja poezji jako szczególnej formy wypowiedzi, kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka, a przede wszystkim rozwijanie zdolności recytatorskich.
 
W konkursie wzięło udział 30 uczniów w trzech kategoriach. Uczniowie reprezentowali następujące szkoły:

Szkołę Podstawową Stowarzyszenia „Edukator”,
Szkołę Podstawową im. Orła Białego ze Szczytnej,
Szkołę Podstawową nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino z Polanicy – Zdroju,
Szkołę Integracyjną w Szalejowie Górnym,
Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi im. B.Czecha  i H. Marusarzówny   z Dusznik – Zdroju,
Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Na Bursztynowym Szlaku w Lewinie Kłodzkim,
Szkoła Społeczna w Chocieszowie

   Funkcję konferansjerów podczas konkursu pełniły – Hanna Majewska i Diana Łopatka

   Przesłuchania odbyły sie w 3 kategoriach wiekowych. Na ocenę jury miały wpływ następujące czynniki:

 - interpretacja utworu
 
- kultura słowa
- ogólny wyraz artystyczny wiersza dostosowanego do wieku dziecka

Jury w składzie: Barbara Terlecka, Elżbieta Żylińska i Sylwia Różowiec wyłoniło następujacych zwyciezców:

Kategoria klas I

  I miejsce  Zuzanna Polańska       SP Stowarzyszenia Edukator Polanica - Zdrój
  II miejsce  Jagoda Szuba - Paszkiewicz    SP nr 2 Polanica - Zdrój
  III miejsce  Malwina Grudysz     SP Stowarzyszenia Edukator Polanica - Zdrój
  wyr. Jakub  Kaliszak              Szkoła Społeczna  Chocieszów
  wyr. Natalia  Janel                 SP z Oddziałami  Integracyjnymi Duszniki-Zdrój

Kategoria klas II

  I miejsce  Martyna Młynarczyk    SP nr 2 Polanica - Zdrój \
  II miejsce  Dorota Pogoda           SP z Oddziałami  Integracyjnymi Duszniki-Zdrój
  III miejsce  Weronika Kula          SP Szczytna
  wyr.  Kornel Kania                     SP z Oddziałami  Integracyjnymi Duszniki-Zdrój
  wyr.  Monika Sabo                     SP nr 2 Polanica - Zdrój

Kategoria klas III

  I miejsce    Emilia Oleś          Szkoła Społeczna Chocieszów
  II miejsce   Maja Mejer          SP nr 2 Polanica - Zdrój
  III miejsce  Iga Pisarek           SP Szczytna
  wyr.  Aleksandra Regulska     SP nr 2 Polanica - Zdrój
  wyr. Julia Plichta                    SP Stowarzyszenia Edukator Polanica - Zdrój

  Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wyróżnieni – nagrody. Organizatorzy serdecznie dziękują nauczycielom za wspaniałe przygotowanie dzieci, a wszystkim uczestnikom  i gościom za serdeczność i atmosferę sprzyjającą artystycznym dokonaniom. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!  

 B.Rozwadowska                         

 
Międzyszkolny konkurs matematyczny klas I-III  2013

 

 

      17 kwietnia 2013 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Klas Trzecich. Brało w nim udział 17 najlepszych matematyków z kilku szkół. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów. Wszyscy uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem walczyli o koronę i tytuł Króla Matematyki.
    Po podsumowaniu wyników odbył się uroczysty apel, na którym ogłoszono wyniki. Laureatom przy dźwiękach fanfar nałożono korony i wręczono nagrody.
     Koronacji dokonał dyrektor szkoły Dariusz Kłonowski w asyście organizatorek konkursu Beaty Bernatowicz i Anny Gutral-Szewelańczyk
    Tytuł Króla Matematyki zdobyła Alicja Strycharska ( SP 2 Polanica ), II miejsce to Łukasz Błaszczyk (SP 2 Polanica) i Dawid Wawryka (SP Szalejów). III miejsce zdobyli Klaudia Cież ( SP Szalejów) i Kacper Hordyński (SP Duszniki). Ukoronowano także nauczyciela zwycięzcy- czyli panią Irenę Sadko.

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                       A.Gutral-Szewelańczyk
  B. Bernatowicz

 
Piramidy 2013

 

 

 
 
 
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY  2013

 

Klasy I - III

 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
w Polanicy Zdroju 2013

 



<<<GALERIA ZDJĘĆ 1>>>

To już po raz dwunasty w naszej szkole został utworzony Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dnia 13 stycznia 2013 roku  uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w wielkie granie Świątecznej Orkiestry, czyli brali udział w 21. Finale WOŚP. Tegoroczny temat brzmiał: „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”.  Od wczesnych godzin rannych 24 wolontariuszy pod opieką nauczycieli i przy wsparciu kolegów i koleżanek, przez całą niedzielę  kwestowało na ulicach naszego miasta. Spotkali się z dużą życzliwością i zrozumieniem ze strony mieszkańców i przebywających w Polanicy-Zdroju turystów. Nie udało się wprawdzie pobić zeszłorocznego rekordu, ale i tak ilość zebranych pieniędzy jest spora.

Łącznie nasz sztab zebrał   12.244,58 zł.

Wolontariusze i ich pomocnicy:

Konrad Adamczyk, Natalia Bilińska, Nikola Bogocz, Maksymilian Bogut, Zosia Borszowska, Dariusz Bzdyra, Agnieszka Cange, Marcel Dereń, Aleksandra Dziedzic, Daria Gancarczyk,  Dominika Gąsiorek, Natalia Guszpit, Bartek Hołub,  Paulina Idaczyk, Angelika Indrzejczyk, Zuzanna Jakubczyńska, Dominik Jancz, Joanna Jeziorkowska-Sadowska, Jan Kaczkan, Aleksandra Kasprowicz, Gabriela Kędzior,  Iga Kołomyjska, Piotr Kumór, Szymon Lazar, Anna Lewicka, Ada Łątkowska, Izabela Midura, Nicoll Mikulec, Roksana Mokrycka, Wiktor Moraczewski, Bartek Moździerz, Marcin Mruk, Wiktoria Potocka, Maja Ptaszek, Mikołaj Rączka, Julka Rusinowska, Jakub Steciuk, Klaudia Steciuk, Wiktor Szewelańczyk, Weronika Szęszoł, Paulina Szymanek, Aleksandra Szymkiewicz, Magda Wiertel, Aurelia Wińska, Inga Wyszyńska, Oliwia Zakrzewska, Wiktoria Zakrzewska, Maria Założyk, Julian Zięba.

Opiekunowie:

Beata Bernatowicz, Elżbieta Dżendżera, Dagmara Jakubczyńska, Joanna Jerszyńska-Mazur, Aleksandra Lis, Beata Muziewicz, Małgorzata Oziębłowska, Bogumiła Rozwadowska, Agnieszka Szota, Małgorzata Szymańska, Małgorzata Zawada.

Komisja odpowiedzialna za liczenie pieniędzy:

Beata Szymkiewicz, Teresa Nowak, Anna Stępek, Edyta Rogóż.

Wolontariuszom, ich pomocnikom,  opiekunom, komisji liczącej pieniądze i wszystkim osobom, które brały udział w tym „finałowym graniu”  składam bardzo gorące podziękowania. Spisaliście się na medal!  

Podziękowania za gościnność i życzliwość  kieruję również do właścicieli Restauracji „Bliss” w Polanicy-Zdroju,  którzy przygotowali dla wolontariuszy oraz opiekunów gorącą herbatę.

 

        Beata Szymkiewicz – szef sztabu przy SP2 w Polanicy-Zdroju      bsp; bsp; bsp;
 
Mikołaj 2012

 

 

 

 

<<<GALERIA ZDJĘĆ 1>>>

<<<GALERIA ZDJĘĆ 2>>>

 

ŻONA MIKOŁAJA 2012

<<<GALERIA ZDJĘĆ>>>

Czarownice 2012

<<<GALERIA ZDJĘĆ>>>

Montaż słowno-muzyczny
"Poprzez pieśni do hymnu państwowego"

<<<GALERIA ZDJĘĆ>>>


Międzynarodowy Dzień pluszowego Misia

           

<<<GALERIA ZDJĘĆ>>>

Pasowanie klas pierwszych
<<<GALERIA ZDJĘĆ>>>
Bieg trzeźwości 2012/2013
<<<GALERIA ZDJĘĆ>>>

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

<<<GALERIA ZDJĘĆ>>>

MAJÓWKA Z DWÓJKĄ 2012

<<<GALERIA ZDJĘĆ 1>>>

<<<GALERIA ZDJĘĆ 2>>>

     W dniu 19 maja 2012r. odbył się Festyn Rodzinny „Majówka z dwójką”  z okazji Święta Szkoły zorganizowany przez rodziców, nauczycieli i uczniów. W ramach festynu udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane imprezy. Festyn rozpoczął się od Turnieju Rodzinnego. Jedenaście rodzin zmagało się w różnorodnych konkurencjach sportowych. Następnie odbył się mecz piłki nożnej Rodzice – Nauczyciele. Gra była zacięta, ale rodzice okazali się lepsi, wynik 1:0 dla rodziców. Bardzo ciekawym punktem festynu były pokazy walk rycerskich w wykonaniu Kłodzkiego Bractwa Rycerskiego. Zaprezentowali piękne tańce dworskie i mieszczańskie. Rycerze walczyli o serca swych wybranek, a także opisywali średniowieczne stroje i uzbrojenie. Ostatnim punktem festynu były występy dzieci z oddziałów przedszkolnych jak i uczniów ze szkoły podstawowej. Równolegle do wyżej wymienionych imprez odbyły się konkursy przedmiotowe. Rada Rodziców umilała nam pobyt na festynie różnymi smakołykami. Zebrane pieniądze zostały przekazane na potrzeby uczniów.
  Zorganizowany festyn spełnił oczekiwania organizatorów, uczniów i rodziców uczestniczących we wspólnej zabawie. Panowała radosna atmosfera, pełna spontanicznych  i często zabawnych sytuacji.  Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się poprzez udział w festynie do integracji naszej społeczności szkolnej. 
  

      B.Rozwadowska

VII SEJMIK SZKÓŁ KARPACKICH 2012
<<<GALERIA ZDJĘĆ>>>

      Relacja z wyjazdu, na VII Sejmik Szkół Karpackich.
W dniach 19-21 kwietnia odbył się VII Sejmik Szkół Karpackich w Zabrzu. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zakwaterowanie się w hotelu Innowacja , w Zabrzu. Następnie zwiedziliśmy Radiostację w Gliwicach, która ma 111 metrów i jest zbudowana z 16.000 tysięcy mosiężnych śrub. Jest to najwyższa wieża zbudowana z drewna w Europie. Historykom kojarzy się ona z prowokacją niemiecką, która miała miejsce tuż przed wybuchem II wojny światowej-31.VIII.1939.Po spacerze w Gliwicach udaliśmy się na poczęstunek do Gimnazjum nr 16 w Zabrzu. Wieczorem odbyło się spotkanie uczestników Sejmiku z całej Polski z bardzo nielicznymi już Kombatantami. Następnego dnia po śniadaniu odbyła się Msza Święta w Kościele Św. Anny. Po uroczystości przemaszerowaliśmy pod Pomnik Bohaterów Monte Cassino. Tam zostały złożone kwiaty jako forma oddania hołdu poległym. W obecności wszystkich Kombatantów, już na terenie Gimnazjum nr 16 w Zabrzu, został zasadzony dąb upamiętniający ważny dla uczniów ten dzień. Kolejnym punktem programu był spektakl teatralono-muzyczny, który przygotowali uczniowie wraz z nauczycielami Gimnazjum nr 16 w Zabrzu. Największe wrażenie na nas zrobiły występy Romów-uczniów szkoły, którzy zaprezentowali wspaniałe tańce cygańskie. Odbyło się tam również wręczenie podziękowań wszystkim tym, którzy włożyli pracę w przygotowanie Sejmiku. Na koniec dnia udaliśmy się do Kopalni Guido w Zabrzu. Udało się nam zwiedzić zarówno Muzeum jak również odbyliśmy pasjonującą wycieczkę do miejsc wydobycia węgla pod ziemią. Bardzo podobała się nam ta Kopalnia oraz historie z nią związane. Niestety na trzeci dzień z samego rana musieliśmy wyjeżdżać.
Uważamy ten wyjazd za bardzo udany.Nie tylko zawarliśmy nowe znajomości, ale także poznaliśmy miasto, w którym dotąd żaden z uczestników naszej wyprawy nie był.Dodajmy jeszcze, że w wyjeździe towarzyszyły nam Panie : Bogumiła Rozwadowska i Beata Muziewicz oraz nasz kolega z Pocztu-Jacek Sadko.


Klaudia Janas
Kamila Sobczyk
kl. VI b

ALARM EWAKUACYJNY 2012
<<<GALERIA ZDJĘĆ>>>
Ekologiczny strój 2012
<<<GALERIA ZDJĘĆ>>>
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
20.03.2012
 
Przedstawienie prezentowane przez oddziały przedszkolne
i Wiosenna Parada ulicami miasta
 klas 1 - 3

<<<GALERIA ZDJĘĆ>>>

Zwycięzcy konkursów przyrodniczych

     Pięć uczennic klasy VI a: Joanna Barańska, Aleksandra Dziurkowska, Katarzyna Nawrocka, Katarzyna Wołoszczuk oraz Martyna Żołna, uczestniczyły w V Konkursie Wiedzy Przyrodniczej oraz Wiedzy o Lesie. Konkurs odbył się 21 marca w Szkole Podstawowej w Szczytnej i uczestniczyli w nim uczniowie klas piątych i szóstych – w sumie ok. 40 uczniów z okolicznych szkół.
    Wszystkie nasze dziewczynki spisały się na medal, a szczególnie Martyna Żołna oraz Katarzyna Wołoszczuk. Martyna zajęła III miejsce w kategorii ogólnej wiedzy przyrodniczej, a dodatkowo I miejsce w kategorii leśnej. Kasia zdobyła taką samą liczbę punktów w kategorii leśnej i także zdobyła w niej I miejsce. Konkurs Wiedzy o Lesie stanowił osobną kategorię i wymagał dodatkowej pracy i nauki – rzadko wcześniej udawało się naszym uczniom być w nim najlepszym. Z tego właśnie powodu powinniśmy być dumni i cieszyć się z tego sukcesu.
    Z serca gratuluję moim uczennicom, szczególnie, że  - ze względu na moją czasową nieobecność – same po części musiały się zdyscyplinować i kontrolować swoje przygotowanie do konkursu. Ich sukces był dla mnie wielką radością i dumą, że mogłam uczyć tak zdolne dziewczynki.
     Niedawno otrzymaliśmy także wyniki ogólnopolskiego konkursu geograficznego „Geo – Planeta”, który odbywał się w październiku 2011r. Kładł on nacisk głównie na treści geograficzne – znajomość geografii Polski oraz świata. Świetnie spisali się chłopcy: Kacper Szydłowski, który zajął III miejsce oraz Szymon Błaszczyk, który zdobył II miejsce. Zwyciężczynią okazała się Katarzyna Nawrocka – w skali kraju uzyskała ona wynik bardzo dobry i otrzymała od organizatorów nagrodę książkową.
     Wszystkim moim zdolnym szóstoklasistom życzę jak najwięcej sukcesów naukowych w gimnazjum. Pamiętajcie, że wiedza przyrodnicza wymaga wiele pracy, szczególnie tej pamięciowej, oraz poświęcenia dużej ilości czasu. Nigdy nie traćcie sił i chęci – zapewniam - warto rozumieć i poznać wszystko to, co nas otacza i także jest w nas samych.

nauczyciel przyrody

Joanna Jerszyńska - Mazur

I   Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku

    Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku zostały zorganizowane po raz pierwszy w trybie pilotażowym. Do eliminacji szkolnych zgłosiło się ponad 100 szkół i wystartowało w nich ponad 4000 uczniów. W tej licznej grupie nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. W eliminacjach szkolnych wystartowało 26 naszych uczniów z klas IV-VI. Do finału zakwalifikowali się: Aleksandra Dziurkowska z kl. VIa i Maksymilian Bogut z kl. Vb. Finał został rozegrany 24 marca 2012 roku we Wrocławiu w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Nasi reprezentanci startowali w kat. kl.V-VI  i mieli do rozwiązania, w każdej z trzech rund, po 8  diagramów sudoku o różnych rozmiarach. Konkurencja była ogromna, gdyż w tej kategorii startowało 127 finalistów. W tym roku nie udało się naszym uczniom znaleźć w finałowej dziesiątce, ale mam nadzieję, że za rok pokażą na co ich staćJ. Udział w tych Mistrzostwach pozwolił uczniom zdobyć  kolejne doświadczenia, poznać reguły tego typu konkursów i mam nadzieję, że zachęcił ich do poszukiwania nowych i szybkich rozwiązań sudoku.

Beata Szymkiewicz - nauczyciel matematyki

„O Solidarności wiedzą prawie wszystko” 

     24. marca 2012r. zespół uczniów klas szóstych w składzie : Katarzyna Nawrocka, Katarzyna Wołoszczuk i Szymon Błaszczyk wziął udział w Konkursie Historycznym 
   „Od Solidarności do III RP”
i był to już drugi etap tego konkursu. Pierwszy etap (powiatowy) odbył się miesiąc temu w Nowej Rudzie, a uczestnikom przyszło się zmierzyć z bardzo trudnymi zagadnieniami historii Polski ostatniego 20-lecia XX wieku i pierwszych lat XXI stulecia. Każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na 20 pytań, a wspólny wynik wszystkich członków zespołu decydował o ostatecznej pozycji. Nasi  Reprezentanci mieli bardzo zbliżone wyniki i ostatecznie zajęli 2. miejsce i dzięki temu uzyskali „przepustkę” do udziału w etapie wojewódzkim, który odbył się 24. marca w Szkole Podstawowej nr 17 we Wrocławiu.
     Tym razem formuła była nieco inna, bo uczestnicy odpowiadali na pytania zespołowo.
Rywalizacja była bardzo wyrównana i ostatecznie po dogrywce z zespołem Gospodarzy nasza Reprezentacja zajęła 3. miejsce wśród uczniów szkół podstawowych, bo w konkursie brały udział zespoły szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
     Dodać należy, że był to pierwszy od kilku lat występ uczniów naszej szkoły w tym bardzo trudnym konkursie. Wymagał on od Uczestników dużo samodzielnej i dodatkowej pracy, co najbardziej docenia przygotowująca uczestników i pisząca te słowa Beata Muziewicz, która jeszcze raz gratuluje swoim podopiecznym.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
20.03.2012

   Na kilka godzin przed zrównaniem dnia i nocy w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 2 odbyły się Igrzyska Olimpijskie. Odpalenie znicza olimpijskiego przez Zeusa rozpoczęło uroczystości.
     Bogowie wraz ze swymi dziećmi – herosami stanęli do walki w licznych konkurencjach: wyścigi rydwanów, wyścigi łodzią Charona, bieg Prometeusza po ogień, otwarcie Puszki Pandory czy choćby zapasy lub tkactwo. Nad prawym przebiegiem Igrzysk pieczę sprawowali Uranos i Gaja.
       Po zawziętej rywalizacji wieniec laurowy spoczął na głowie Posejdona i to jego herosi otrzymali miano zwycięzców (kl. VIb). Następne miejsca zajęli „Ateńczycy” (kl. VIa)
i „Demeterczycy” (kl. IVa)

<<<GALERIA ZDJĘĆ 1>>>

<<<GALERIA ZDJĘĆ 2>>>

  DZIEŃ PATRYKA
2012. 03.15

15 marca 2012r. uczniowie uczestniczący w kole teatralno-językowym przygotowali prezentacje z okazji Dnia św. Patryka. Tym razem nasz opiekun Pani Sylwia Malicka wykorzystała najpiękniejsze sonety Williama Shakespear'a oraz fragmenty  dramatu pt. " Romeo i Julia". Najbardziej spektakularnym momentem okazała się scena balkonowa Julii , do której dekoracje zrobiła pani Sabina Truszkowska - Brokos wraz z przedstawicielami szkoły. Całe przedsięwzięcie miało piękną oprawę muzyczną , co jeszcze bardziej uatrakcyjniło naszą pracę. Dziękujemy pani Sylwii Malickiej za wsparcie naszych uzdolnień językowych i artystycznych.
<<<GALERIA ZDJĘĆ>>>
 

ZABAWA KARNAWAŁOWA
10.02.2012

<<<GALERIA ZDJĘĆ I >>>

<<<GALERIA ZDJĘĆ II >>>

<<<<<<  Poprzdnia strona

Gazeta

Szkolny Duszek

 

Zdjęcia
archiwalne
szkoły

Klubu Młodego Przyrodnikaa

Wyjazd do Wrześni
IV Sejmik Karpacki

Dyktanda

PRZYJAŹŃ 
POLSKO - CZESKA

PRZYJAŹŃ 
POLSKO - NIEMIECKA

Ciekawe strony

Ochrona Środowiskaa
w naszej szkole

Monte Cassino

więcej