Sztandar szkolny

O naszym mieście

Monitoring  w szkole

 
 
Karnawał 2017
 
 

W karnawale same bale...

   Karnwał to czas zabaw i pląsów. Każdy z nas może spełnić swoje marzenia i przybrać rolę ulubionej postaci z bajek. Zabawie towarzyszyły konkursy, prezentacja strojów, a w przerwach czekała na nas słodka niespodzianka.

 
Jasełka 2016
 
 

   W ramach współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym  zostaliśmy zaproszeni przez uczniów i nauczycieli  na bożonarodzeniowe jasełka.  W trakcie spotkania  integrowaliśmy się z dziećmi z innych placówek śpiewając kolędy. Aktorzy otrzymali gromkie brawa i słodki poczęstunek. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

 

Wigilia 2016

 
 

Miesiąc grudzień to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Przy pięknie ozdobionych stołach i świątecznych dekoracjach obchodziliśmy wspólnie wigilię. Ten świąteczny czas umilały nam kolędy i pastorałki śpiewane przez dzieci. Wzięliśmy udział w bożonarodzeniowych jasełkach przygotowanych przez uczniów klas III.

Mikołaj 2016
 
 

Mikołajki to tajemniczy i najweselszy dzień w roku. Z radością przywitaliśmy długo oczekiwanego gościa- -Mikołaja, który hojnie obdarował wszystkich milusińskich prezentami. Sale zapełniły się nowymi  i atrakcyjnymi zabawkami, o które prosiliśmy w naszych listach. W trakcie spotkania uczestniczyliśmy w zabawach mikołajkowych, ozdabialiśmy pierniki, powoli szykując się do świąt.

 
Teatrzyk
 
 

Realizując zagadnienia związane z poznawaniem sztuki, rozpoczęliśmy cykl spotkań teatralnych. Dzieci uczestniczyły w przedstawieniach ,,Piekarz Bednarek", ,,Przygody Franka Bałwanka". Na scenie wystąpili aktorzy z Teatru Lalek z Wrocławia i z Krakowa .Z wielką radością oczekujemy na kolejne spektakle. W trakcie roku zaplanowano dwie kolejne sztuki.

Dzień Misia 2016
 
 

Miś-ulubiona postać z wielu bajek, filmów i książek dla dzieci. To kolejny rok kiedy nasz  bohater obchodzi ,,światowe urodziny". My także w szkole , wspólnie ze wszystkimi dziećmi i zaproszonymi gośćmi obchodziliśmy hucznie jego święto.

Dzień chłopca 2016

 
 

30.09- to jeden z wielu najmilszych dni w roku. Dzisiaj w naszej zerówce najważniejsi byli chłopcy. Dziewczynki na terenie szkoły zorganizowały dla nich świąteczne podchody z okazji Dnia Chłopaka. Każdy z nich mógł wykazać się w różnych konkurencjach sprytem ,szybkością, wiedzą i urokiem osobistym. Wspólne spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i całusami od dziewczynek i pań. Uhonorowano i wręczono wszystkim chłopcom ,,dużym i małym" medale.

 
Andrzejki 2016

 
 

Hokus-Pokus-Czary-Mary...

Takimi słowami rozpoczyna się każda andrzejkowa wróżba. W tym dniu nasza sala zmieniła się w krainę wróżek i czarnoksiężników. Każdy z nas był ciekawy co przyniesie nam przyszłość. Ten dzień spędziliśmy w magicznej atmosferze, wspólnie uczestnicząc w andrzejkowej zabawie.

 
Soki pełne witamin

 
 

Realizując zagadnienia z zakresu dbania o swoje zdrowie uczestniczyliśmy w jesiennych warsztatach
" Soki Pełne  Witamin"
 
Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016

 
 

W ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" wzieliśmy udział w biegu sportowym. To nasze pierwsze poważne zawody. Wspólnie wszyscy osiągneliśmy sukces , którym było w 100% dotarcie do mety
 
Przedstawienie
"Podróż przez cztery pory roku"
w ramach Dni Otwartych szkoły

 
 

;

 

Karnawał 2014 z babcia i Dziadkiem

 
 

„… w karnawale same bale…” Dzień 21 i 22 to jedne z najmilszych dni w roku.W związku z tym wydarzeniem przedszkolaki z naszych oddziałów zaprosiły swoich Dziadków na bal karnawałowy. Bal rozpoczął się bardzo uroczyście… życzeniami, piosenkami i wierszami. Dziadkowie obdarowani zostali prezentami, potem nadszedł czas zabawy. Parkiet błyskawicznie zapełnił się bajkowymi postaciami. Karnawałowe szaleństwo uatrakcyjniły cyrkowe popisy clowna.

Zabawa Sylwestrowa
30.12.2013

 

Nasze przedszkolaki wspólnie, po raz pierwszy przywitały NOWY ROK w zerówce, co prawda trochę przed czasem, ale za to „z pompą”….
          30 grudnia miała miejsce wspaniała zabawa sylwestrowa…tego dnia dzieci wystrojone w karnawałowe przebrania miały okazję całkiem „po dorosłemu” zabawić się wśród balonów i serpentyn, przy dźwiękach dyskotekowej muzyki. Nie zabrakło mrugających świateł i laserowych promieni.
          Dzięki zaangażowaniu rodziców stoły uginały się pod ciężarem pysznych przekąsek, ciast, owoców, deserów, soków i innych kolorowych łakoci. W trakcie balu dzieci uczestniczyły w konkursach i zabawach tanecznych. Na koniec były życzenia na Nowy Rok i wreszcie odliczanie zwieńczone spektakularnymi wystrzałami fajerwerków. Impreza bardzo udana i niewątpliwie warta powtórzenia….

Mikołaj 2013
 

  …6XII to najbardziej oczekiwany przez dzieci dzień w roku. Nasze przedszkolaki z okazji Mikołajek wybrały się na wycieczkę do Srebrnej Góry, by odwiedzić „Dom Świętego Mikołaja”, a tam działo się …oj działo…!!!!!
   Przywitały nas urocze Śnieżynki i bardzo wesoły Chochlik. Następnie dzieciaki miały „narysować” list do Świętego Mikołaja , wsadzić do koperty i podpisać swoim imieniem. Zadanie wykonały znakomicie. W kolejnym etapie przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach plastycznych, tworząc samodzielnie 3 świeczki z pszczelego wosku i malując farbami akwarelowymi gipsowe ozdoby świąteczne. Czekając na audiencję u Świętego Mikołaja dzieci relaksowały się „ łowiąc rybki w stawie”.
    …I wreszcie nadszedł ten moment… mali goście zostali zaproszeni do nastrojowego pokoju, w którym za biurkiem siedział sam Święty Mikołaj. W trakcie spotkanie Święty został obdarowany laurkami, otrzymał listy i szczerze porozmawiał o grzeczności z poszczególnymi gośćmi. Następnie każde dziecko przybiło pieczęć na dokumencie, który uczynił z niego „Pomocnika Świętego Mikołaja”.
   
Na koniec wizyty uczestnicy zostali poczęstowani pysznymi goframi…nikt się nie nudził, bo zabrakło czasu na nudę. Szkoda, że Mikołaj przychodzi TYLKO RAZ W ROKU…
 

Andrzejki 2013
 

 

Andrzejkowy Dzień w naszych  „ zerówkach” jest zawsze bardzo magiczny i pełen niespodzianek.  W tym roku przedszkolaki na chwilę zamieniły się w czarodziejów, czarodziejki, wróżki, wampiry i inne mroczne postaci.  Królowały przedziwne, błyszczące peruki i oryginalne makijaże. W trakcie zabawy uczestnicy poznali swoją przyszłość, tą bliższą i tą dalszą...  Kilka razy w czasie imprezy „nasze małe wróżki” czarowały, odganiając w ten sposób złe moce. Nie zabrakło słodkiego przerywnika….
 

Nowy plac zabaw przy przedszkolu
 
Urodziny Kubusia Puchatka - 2013
 


W ramach obchodów Dnia Pluszowego Misia zaproszono do naszych oddziałów „specjalnych gości”. Zjawili się u nas Kłapouchy (Grzegorz Orłowski), Kubuś Puchatek( Dariusz Kłonowski) i sowa ( Anna Stępek), którzy wspólnie z dziećmi wzięli udział w urodzinowym przyjęciu misia.
          Goście przedstawili fragment opowiadania o „ Kubusiu Puchatku”, wcielając się w wybrane role. Spotkanie uatrakcyjniła konkursowa recytacja wierszy, oraz słodki poczęstunek.

Rajd 2013
 

Jesień to niewątpliwie piękna pora roku. Uwielbiamy spacerować i podziwiać jej uroki. W trakcie jednego z takich dni wybraliśmy się wspólnie na jesienny rajd. Naszą wędrówkę urozmaiciły zadanie, które rozwiązywaliśmy w trakcie pokonywanej trasy.
           Największą atrakcją była jednak wspólna zabawa na polanie podczas, której samodzielnie piekliśmy pyszne kiełbaski.

"Kolorami  jesień się zaczyna..."
 
Przedszkolaki witają jesień kolorowo, zdrowo i na wesoło...

 


 

Konkursy przedszkolne 2013/2014
 

 


            Finał wewnątrzprzedszkolnego konkursu zorganizowanego pod hasłem
"Najpiekniejszy bukiet jesienny"
Najlepsi z najlepszych otrzymali wspaniałe nagrody z rąk samego Pana Dyrektora..

W grudniu zorganizowany został w oddziałach przedszkolnych konkurs na „Najpiękniejszą bombkę” Pomysły na wykonanie ozdoby przerosły oczekiwania wszystkich… tak więc na kulach pojawiły się koronki, cekiny, guziki, koraliki, bibuła itp.
Gratulujemy pomysłowości i dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie.
        
          
 W styczniu spadł długo oczekiwany przez nas śnieg. Ciesząc się z uroków zimy ogłosiłyśmy  konkurs pt. „ Zimowy krajobraz”. Dzieci wykorzystały różnorodne techniki, mogły wykazać się pomysłowością i twórczością plastyczną…
 

Dzień Chłopca 2013
 
30 września to dzień radosny i pełen niespodzianek, zwłaszcza dla wszystkich, małych mężczyzn z oddziałów przedszkolnych.
Chłopcy przeszli " chrzest bojowy", bowiem musieli wykazać się w trakcie różnych konkurencji dużym sprytem , szybkością, gracją w tańcu , zmysłem projektanta i znajomością atrybutów upiększających kobiety ... :)

 


Mikołaj w przedszkolu 2012
 

 

Wizyta Straży Mejskiej
 

Wizyta przedstawiciela Straży Miejskiej w oddziałach zerowych. Nasz gość specjalny bardzo ciekawie opowiadał dzieciom, jak należy korzystać z uroków zimy, tak by nikomu nie stało się nic złego. Przedszkolaki były bardzo zaangażowanie w trakcie spotkania i zasypywały gościa mnóstwem ciekawych i nierzadko zaskakujących pytań... niekoniecznie związanych z tematem wykładu...:)))
Andrzejki 2012
 

 

Dzień Pluszowego Misia
22.11.2012
 
Oto, jak nasze przedszkolaki przygotowywały sie do Dnia Pluszowego Misia... dużo pracy, ale zabawa wspaniała...!

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
20.03.2012
 
Przedstawienie prezentowane przez oddziały przedszkolne
i Wiosenna Parada ulicami miasta
 klas 1 - 3

 KARNAWAŁ 2012

    NIECH ŻYJE BAL....

Przedszkole
GRONO PEDAGOGICZNE   
O
ddział   A
mgr Lilianna Babińska
mgr Małgorzata Szymańska
 Oddział   B
  mgr Elżbieta Dżendżera    
      
  

logo szkoły

Ciekawe strony


Herb
Polanicy Zdroju
www.polanica.pl

 

Główna strona        wycieczki       sport w szkole      pracownicy szkoły      oddział klasy 0         plan_lekcji      patron_szkoły      dyskoteki        kalendarz_szkoły      Wielka_Orkiestra_Ś.P.         mikołajki         o_szkole         galeria zdjęć       aktualności         statut szkoły      nauczyciele       adres      opieka_szkolna