Wyniki konkursów
„NIEDŹWIADEK WOJTEK –
PRZYJACIEL ŻOŁNIERZY ARMII ANDERSA”
|
|
Dnia 18 maja 2018 r. obchodziliśmy Jubileusze: 60–lecie
powstania naszej szkoły i 20 rocznicę nadania imienia i wręczenia sztandaru.
W ramach obchodów jubileuszowych zorganizowano ogólnopolskie i
wewnątrzszkolne konkursy literackie i plastyczno – techniczne, w rożnych
kategoriach wiekowych. Temat przewodni brzmiał:
„Przyjaźń niejedno ma imię, czyli historia Wojtka,
niezwykłego żołnierza Andersa”
Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem, nie tylko w
nasze szkole, ale również w Gronie Szkół Karpackich. Oto wyniki.
Kategoria klas I-III
Konkurs plastyczny
klasa I
I m. – Patrycja Pietruszka
II m. – Wiktoria Biela
III m. – Inez Dec
wyróżnienie – Dominik Krupa, Justyna Plichta, Maria Żegota
klasa II
Im. – Zofia Marczak
II m. – Agnieszka Witlake
III m. – Michał Krawczyk
wyróżnienie – Hanna Januszewska, Julia Labiak, Kamila Kułaga
klasa III
I m. – Kaja Koźlik
II m. – Julia Kalus
III m. – Nadia Kurpisz
wyróżnienie – Natalia Hodek, Marcel Lang, Maja Koźlik
„ Rodzinny projekt – Niedźwiedź Wojtek” – konkurs techniczny
I m. – Zuzanna Żylińska kl. III
II m. – Lena Hadrych, Julia Plichta kl. II
III m. – Julia Górska kl. II, Antonina Kuban kl. III
wyróżnienie – Ryszard Bazan kl. III, Kinga Broszko kl. III,
Michał Krawczyk kl. II, Agnieszka Witlake kl. II, Magdalenka Tomaszewska,
Maria i Piotr Żegota kl. I
konkurs poetycki
I m.-Sara Kowalska – Szkoła Podstawowa nr 6 im. płk. Józefa
Sokola w Nowej Rudzie, kl.III
II m. – Maja Koźlik - SP nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino
w Polanicy-Zdroju, kl.III
III m. – Julia Górska, Hanna Januszewska, Zofia Marczak - SP
nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy-Zdroju, kl. II
wyróżnienie – Oliwier Gołąb, Julia Szczurek, Agnieszka
Witlake – kl. II, Ryszard Bazan, Nicolas Maturski – kl. III SP nr 2 im.
Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy-Zdroju
Kategoria klas IV-VII i gimnazjum
konkurs literacki- opowiadanie
I m. – Beata Paprota – SP nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino
w Polanicy-Zdroju, kl. VII
Bartosz Porębski - SP nr 10 im. J.H. Dąbrowskiego w Nysie,
kl. III gimnazjum
II m. – Jakub Lemiowski - SP nr 10 im. J.H. Dąbrowskiego w
Nysie, kl. VI
Tadeusz Zięba - SP nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w
Polanicy-Zdroju, kl. VII
III m. – Katarzyna Sypek - SP nr 2 im. Żołnierzy z Monte
Cassino w Polanicy-Zdroju, kl. VI
Zuzanna Ziółkowska -SP nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w
Polanicy-Zdroju, kl. V
wyróżnienie – Weronika Jugowiec, Jakub Kamiński - SP nr 2 im.
Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy-Zdroju, kl. VII
konkurs literacki- wiersz
I m. – Wiktoria Eljaszuk - Konieczko – SP nr 2 im. Żołnierzy
z Monte Cassino w Polanicy-Zdroju, kl. VII
Karolina Klecza - SP nr 10 im. J.H. Dąbrowskiego w Nysie, kl.
VII
II m. – Alicja Liburska - SP nr 10 im. J.H. Dąbrowskiego w
Nysie, kl. VII
Wojciech Walasek - SP nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w
Polanicy-Zdroju, kl. IV
III m. – Daria Siewiera - SP nr 2 im. Żołnierzy z Monte
Cassino w Polanicy-Zdroju, kl. VII
wyróżnienie – Michał Lekan kl. VII, Maciej Zaczyk kl. VI - SP
nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy-Zdroju
Konkurs literacki - komiks
I m. – Nina Wyszyńska – SP nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino
w Polanicy-Zdroju, kl. VII
II m. – Kornelia Kordowska - SP nr 2 im. Żołnierzy z Monte
Cassino w Polanicy-Zdroju, kl.V
III m. – Julia Paprocka - SP nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w
Polanicy-Zdroju, kl.V
Kategoria klas IV-VII
konkurs plastyczny
I m. – Kamila Prymus – SP nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino
w Polanicy-Zdroju, kl. V
II m. – Aleksandra Walczak - SP nr 10 im. J.H. Dąbrowskiego w
Nysie, kl. VII
III m. – Róża Czerwińska - SP nr 2 im. Żołnierzy z Monte
Cassino w Polanicy-Zdroju, kl. VII
wyróżnienie – Ivo Banovic kl. IV, Weronika Jugowiec kl. VII,
Monika Sabo kl. VII,
Nina Wyszyńska kl. VII - SP nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w
Polanicy-Zdroju
Kategoria klas gimnazjalnych
konkurs plastyczny
I m. – Emilia Sabo – SP nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino z
oddziałami gimnazjalnymi
w Polanicy-Zdroju, kl. III
II m. – Emilia Łątka – SP nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino
z oddziałami gimnazjalnymi
w Polanicy-Zdroju, kl. III
III m. – Emilia Czewińska – SP nr 2 im. Żołnierzy z Monte
Cassino z oddziałami gimnazjalnymi w Polanicy-Zdroju, kl. III
Autorzy wymienionych prac w kategorii klas I-III otrzymali
nagrody podczas Wielkiej Majówki Przyjaciół Szkoły, która odbyła się 19
maja br. Natomiast autorów wyróżnionych prac w kategorii IV-VII i gimnazjum
zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród podczas
XI Sejmiku Szkół Karpackich, który odbędzie się w dniach 20-22 września w
Szkole Podstawowej nr 6 im. płk. Józefa Sokola w Nowej Rudzie.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i
oryginalne prace,
a zwycięzcom gratulujemy.
Organizatorzy konkursów
|